منو سایت

سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال نگران موج دوم کرونا هستند

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

سازمان جهانی بهداشت اخیراً یک هشدار وحشتناک منتشر نموده و اعلام کرده است که «بدترین» قسمت بیماری همه گیر کووید ۱۹ همچنان در راه است. موج اول این بیماری باعث سقوط نسبی در بیت کوین و بازار سهام شد، حال سرمایه گذاران از شروع یک روند نزولی دیگر هراس دارند. در صورتی که اعلامیه‌ سازمان جهانی بهداشت درست بوده و به زودی شاهد موج دوم بیماری کرونا خواهیم بود، آیا باز هم با یک رکود عظیم در سطح جهانی و مشکلات اقتصادی پیرامون آن روبرو خواهیم شد؟

هشدارهای سازمان بهداشت جهانی درباره موج دوم کرونا

به نقل از بیت کوینیست ، اکنون حدود شش ماه از اولین روزهای شیوع بیماری کرونا در جهان می‌گذرد، زندگی مردم همچنان نتوانسته به حال عادی بازگردد. بازارهای جهانی نیز از وضعیت مشابهی برخوردار بوده و با گذشت این مدت طولانی از رویداد پنج‌شنبه‌ سیاه ، همچنان گرفتار تبعات اقتصادی کووید ۱۹ هستند و نتوانسته اند به بهبود کامل برسند.

ارز دیجیتال چیست؟

پس از شروع کرونا و زمانی که مردم سراسر جهان در رابطه با وضعیت قرنطینه و سلامت مطلع شدند، وحشت در بازارهای مختلف گسترش یافت و باعث سقوط ناگهانی آنها شد.

بازار بورس و سهام که تا پیش از آن در حال ثبت رکوردهای جدیدی بودند، به یک باره و تنها در عرض یک ماه با سقوط ناگهانی روبرو شده و بخش قابل توجهی از ارزش خود را از دست دادند. بیت کوین و سایر رمزارزهای محبوب بازار رمزارزها نیز طی کمتر از ۴۸ ساعت با افت ۵۰ درصدی روبرو شدند. هرج و مرج جهانی آغاز شده و این تنها شروع کار بود.

با گذشت زمان، بسته های مالی محرک ارائه شده توسط بانک فدرال رزرو و سایر بانکهای مرکزی به نجات اقتصاد در برابر این فاجعه جهانی کمک کردند، با این حال اینگونه تلاشها و بسته های مالی دیگر قادر به مقابله با تبعات اقتصادی موج بعدی بیماری که احتمالاً وخیم تر خواهد بود، نیستند.

به نظر می‌رسد که بیماری کووید۱۹ به این زودی از میان ما نخواهد رفت و با گذشت شش ماه از فراگیر شدن آن، رئیس سازمان بهداشت جهانی هیچ دیدگاه خوش بینانه ای نداشته و همچنان اوضاع را وخیم اعلام می‌کند.

تدروس آدهانوم(Tedros Adhanom Ghebreyesus) رئیس سازمان بهداشت جهانی با انتشار بیانیه‌ کوتاهی در ژنو سوئیس اعلام کرد که «گرچه برخی کشورها در سطح جهانی پیشرفت داشته اند، اما فرایند گسترش بیماری همچنان در حال افزایش سرعت است. دیر یا زود شاهد بدتر شدن اوضاع خواهیم بود، متاسفم که این حرف را می‌زنم».

اظهارات وی در حالی منتشر شده که تعداد افراد مبتلا به کووید۱۹ اکنون از مرز ۱۰ میلیون نفر نیز عبور کرده و تعداد مرگ و میر مرتبط با آن نیز به ۵۰۰ هزار نفر رسیده است. اما واقعاً چطور ممکن است که وضیت وخیم تری در راه باشد؟

اگر موج دیگری از فروش در بازار بورس رخ دهد ، بیت کوین باز هم سقوط خواهد کرد

بازگشایی برخی کسب و کارها در ایالات متحده در مرحله‌ی اول آغاز فعالیت‌های اقتصادی اصلاً امیدوار کننده نیست. بازگشت به شرایط قبل و حتی یک وضعیت قرنطینه‌ سنگین تر برای عموم مردم خارج از ذهن نیست و در صورت ادامه‌ روند گسترش بیماری کووید۱۹، به زودی شاهد آغاز آن خواهیم بود.

شایان ذکر است که موج دوم بیماری کرونا می‌تواند برای بازارهای مختلف نیز ویران کننده باشد. روند بهبود بازار سهام که اکنون در یک سراشیبی نسبی قرار دارد، ممکن است با خطر جدی روبرو شود. در صورت رخ دادن یک سقوط دیگر در بازارهای جهانی، روند بهبود وضعیت V شکل به حالت W باز گشته و دردسرهای فراوانی به همراه خواهد داشت.

این درحالیست که در بازار ارزهای دیجیتال هم شاهد چنین مشکلاتی خواهیم بود، زیرا روند صعودی بعدی بیت کوین که اکنون تمام سرمایه گذاران منتظر آن هستند، با آغاز موج دوم گسترش کووید۱۹ به تاخیر خواهد افتاد.

ابزار جدید بیت کوین از یک روند صعودی شکست خورده می‌گوید

بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد ؟‌

طبق گزارشات منتشر شده توسط یک ابزار جدید که توسط متخصصان حوزه‌ی رمزارز توسعه یافته است، بیت کوین در ابتدای سال ۲۰۲۰ آماده‌ی آغاز یک روند صعودی چشم گیر بوده است؛ اما رخداد پنج‌شنبه‌ سیاه در کنار رویکرد اولیه‌ دولت ها نسبت به گسترش کووید۱۹ باعث توقف شکل گیری این روند صعودی شد.

گفته می شود که برای آماده شدن این دارایی رمزارز جهت آغاز روند صعودی بعدی، به ماه ها یا حتی سال ها زمان نیاز دارد . در این زمان، بازارهای مالی بزرگ ممکن است تحت فشار ترس و عدم اطمینان با فروپاشی روبرو شوند.

اگر بازار سهام و بورس جهان به دلیل موج دوم بیماری همه گیر کووید۱۹ دوباره سقوط کند، روند صعودی بیت کوین نیز با تاخیر مجدد روبرو شده و مدت ها برای شکل گیری آن زمان لازم خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن