منو سایت

اوضاع بیت کوین پس از هاوینگ چگونه خواهد بود ؟

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

به نقل از دی‌کریپت ، با توجه به نظریه اقتصاد ، از آنجایی که ماینرها نسبت به گذشته (با تلاش یکسان) درآمدی ۵۰ درصد کمتر دارند، تعداد بیت کوین‌های تولیدشده نیز به نصف رقم پیش از هاوینگ خواهد رسید ؛ بنابراین ، با محدود شدن میزان عرضه و با فرض ثابت ماندن تقاضا ، برای خیلی ها سوال است که اوضاع بیت کوین پس از هاوینگ چگونه خواهد شد ؟ جواب این است که احتمالا شاهد افزایش قیمت بیت کوین خواهیم بود.

روزهای پیش از وقوع رخداد هاوینگ ، گمانه‌زنی‌ها افزایش یافت و قیمت بیت کوین با رشد ۱۲۲ درصدی، از سطح ۴,۵۰۰ دلار به ۱۰,۰۰۰ دلار رسید. در آن زمان، معامله‌گران انتظار جهشی گسترده در قیمت بیت کوین را داشتند و رسانه‌ها نیز با دامن زدن به این اظهارات، خبر از صعود شدید بیت کوین می‌دادند.

سپس قیمت بیت کوین سقوط کرد! پس از توقف فعالیت صرافی کوین‌بیس (Coinbase) و فروش دارایی‌ها از سوی نهنگ‌ها، قیمت بیت کوین از سطح ۱۰,۰۰۰ دلار به ۸,۷۰۰ دلار کاهش یافت. موضوعی که حتی از خودِ هاوینگ هم هیجان‌انگیزتر بود.

علیرغم سروصدای ایجادشده پیرامون هاوینگ و کاهش ۷ میلیونی درآمد ماینرها از دو روز گذشته، می‌توان گفت که پس از هاوینگ اتفاق خاصی دیگری رخ نداد.

در ساعات گذشته، قیمت بیت کوین تا مرز ۸,۴۰۰ دلار نیز پایین رفت و پس از آن به سطح فعلی‌اش بازگشت. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در رقم ۸,۹۰۰ دلار معامله می‌شود.

پیش از رخداد هاوینگ، پانکاج بالانی (Pankaj Balani)، مدیر عامل دلتا اکسچینج (Delta Exchange) اعلام کرد که هیجان‌زده است. او در این باره گفت:

تریدرها دیدگاه صعودی شدیدی نسبت به هاوینگ داشتند و بسیاری از آن‌ها منتظر بودند تا پیش از هاوینگ، قیمت بیت کوین بالاخره به سطح ۱۱ هزار دلار برسد.

بالانی در گفتگو با دی‌کریپت افزود:

اما من می‌دانستم پس از هاوینگ چه اتفاقی می‌افتد. هاوینگ شبکه بیت کوین همان‌طور که انتظار می‌رفت اتفاق افتاد و تاثیری بر روی قیمت بیت کوین و هش ریت شبکه نداشت. البته تاثیر واقعی این رخداد طی هفته‌ها و ماه‌های آینده مشخص خواهد شد.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که پس از هاوینگ برخی از دستگاه‌های استخراج از رده خارج شده و سوددهی خود را از دست داده‌اند. از همین رو، پیش‌بینی شده بود که هش ریت شبکه پس از هاوینگ کاهش خواهد یافت. این در حالی است که هش ریت شبکه بیت کوین از ۱۲۰٫۳۶۵ میلیون تراهش هش بر ثانیه به ۱۲۱٫۰۳۸ میلیون ترا هش بر ثانیه افزایش یافته است!

ویکتور بونین (Viktor Bunin) متخصص پروتکل در بیسون تریلز (Bison Trails) در ارتباط با هاوینگ گفت:

هیجان‌انگیزترین نکته در خصوص هاوینگ این است که چقدر بر خلاف علایق [عمومی] عمل می‌کند. در واقع اگر شما به هر بانکدار (یا کارمندان هر شغل دیگری) بگویید هر چهار سال یکبار، درآمد شما نصف خواهد شد، در تمام شهرها شورش به راه می‌افتد!

اتفاق‌نظر اجتماعی پیرامون سیاست پولی بیت کوین بسیار قوی است و عدم شکایت ماینرها در خصوص هاوینگ اخیر، نشان‌دهنده این واقعیت است که سیستم بیت کوین به خوبی کار می‌کند.

با این حال، سینجین دیوید یونگ (Sinjin David Jung)، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول بلاک چین، هاوینگ را یک پدیده جذاب دانست و وی گفت:

اگر هم‌زمانی هاوینگ با این سطح از هرج و مرج بازار را در نظر بگیرید، بدون شک می‌توان گفت این رخداد کاملا هیجان‌انگیز بوده است. ناپایداری مالی و تسهیل سیاست‌های پولی در شرایط کنونی برای رکورد زنی بیت کوین در سال آینده، حکم سوخت موشک را خواهند داشت.

برخی دیگر فکر می‌کنند هاوینگ به خودی خود خبر مهمی بوده است. رِی یوسف (Ray Youssef)، مدیر عامل پکس‌فول (Paxful)، یک وب‌سایت معاملاتی همتا به ‌همتا، گفت:

هاوینگ روحیه و وحدت جامعه بیت کوین را به نمایش گذاشت. لایه انسانی بیت کوین بود که باعث شد تا من و شریکم به این ارز دیجیتال روی بیاوریم و خوشحالیم که این روحیه انسانی مجددا خودش را نشان داده است.

ایوان کو (Evan Kuo)، مدیر عامل امپل‌فورث (Ampleforth) گفت:

اما ممکن است اوضاع بیت کوین پس از هاوینگ مدتی طول تا بازار به آن واکنش نشان دهد . در حال حاضر، من منتظرم تا تاثیرات کوتاه‌مدت هاوینگ، به‌خصوص اصلاح گسترده بازار و واکنش ماینرها را ببینم. اما به غیر از این، فکر می‌کنم آینده بیت کوین در میان‌مدت و طولانی‌مدت روشن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن