منو سایت

به ۳ دلیل نباید نگران ریزش قیمت بیت کوین باشیم

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

ریزش برای بازار همانند موج برای اقیانوس است. شاید ریزش قیمت بیت کوین ناراحت ‌کننده باشد اما لزوما اینطور نیست. در این مقاله توضیح میدهیم که به ۳ دلیل نباید نگران ریزش قیمت بیت کوین باشیم.

چرا ریزش قیمت بیت کوین نگران کننده نیست

نوسان قیمت یک اتفاق بد اما ضروری است. حدس می ‌زنید بیت کوین در تاریخ خود چندبار شاهد ریزش قیمت بوده است؟ ۴ بار؟ ۸ بار؟ خیر، جواب درست ۱۳ بار است.

بعضی از این سقوط‌ های قیمت بسیار زیاد و ترسناک بوده‌ اند. برای مثال، در سال ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین طی ۳ روز ۸۷ درصد کاهش یافت. این حرف را اشتباه برداشت نکنید. نوسان قیمت هم‌ چنان موضوعی وحشت‌ آفرین است و معمولا بسیاری از مردم را می ‌ترساند. اما سرمایه ‌گذاری ‌های هوشمند تحت تاثیر آن قرار نمی ‌گیرند و در امان هستند.

شاید از خود بپرسید چرا؟ سرمایه ‌گذار هوشمند می ‌داند که برای افزایش قیمت به نوسان نیاز است. هم ‌چنین می ‌داند که نوآوری همواره منجر به نوسان می‌ شود. بیت کوین که یکی از بهترین نوآوری‌ های عرصه فناوری امور مالی در قرن اخیر است نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بیشتر بخوانیم : مشاهده شاخص های صعودی در بازار ؛ احتمال جهش دوباره قیمت بیت کوین

این شرایط زودگذر است

رفتار بیت کوین طی ۱۲ سالی که از عمر آن می ‌گذرد بر یک نکته تاکید داشته است: ریزش قیمت برای همیشه باقی نمی ‌ماند.

بعضی اوقات بازار با سرعت چشمگیری بازیابی می ‌شود. گاهی اوقات نیز بازگشت و جبران ریزش قیمت ممکن است سال ‌ها طول بکشد. برای مثال ریزش قیمت در سال ۲۰۱۷ را در نظر بگیرید. بیش از ۳ سال طول کشید تا بیت کوین به رکورد قیمت خود بازگردد. پس می ‌توان گفت که بیت کوین همواره بازیابی می ‌شود.

اما اشتباه نکنید. ریزش بازار بخشی از این بازی و غیرقابل پیش ‌بینی است. تنها روش مطمئن و معتبر برای اجتناب از تحت تاثیر قرار گرفتن ریزش‌ ها این است که کلا از بازار بیت کوین فاصله بگیرید. در عین حال، روش‌ های بهتری برای مواجهه با سقوط قیمت نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانیم : قیمت بیت کوین همچنان بالای ۱۸۰۰۰دلار باقی مانده است

یکی از روش‌ های مورد نظر این است که به صورت بلندمدت سرمایه‌ گذاری کنید و نوسانات قیمت کوتاه مدت را نادیده بگیرید. همانطور که وارن بافت سرمایه ‌گذار افسانه‌ ای گفته است:

اگر در فکر حفظ سرمایه‌ گذاری خود برای ۱۰ سال آینده نیستید، به فکر حفظ ۱۰ دقیقه‌ ای آن نیز نباشید.

ریزش قیمت باعث ایجاد فرصت می‌ شود

ریزش قیمت منحصر به بیت کوین نیست و سرمایه ‌گذاران هوشمند نیز درباره وقوع آن شکایت نمی ‌کنند. بنابراین بگذارید رسانه ‌ها و سیاست ‌مداران درباره و علیه آن اظهارنظر کنند. وظیفه شما، حفظ خونسردی و جمع ‌آوری و خرید بیت کوین در زمانی است که قیمت آن به کمترین مقدار خود رسیده است.

شرایط سال ‌های اخیر ثابت کرده است که خرید در کف قیمت یکی از روش‌ های آسان برای افزایش سود است. هرچه کاهش قیمت بیشتر باشد، بازگشت سود نیز بیشتر خواهد بود و برعکس.

کلام آخر

این نکته بسیار مهم است. ریزش بازار همانند امواج اقیانوس است. بازار نیز همانند اقیانوس مکانی خطرناک و حتی مرگبار برای کسانی است که آماده نیستند. اما برای کسانی که می‌ دانند چگونه بر روی امواج حرکت کنند، هرچه موج بزرگتر باشد برای آنها بهتر است. نکته‌ این مقایسه آن است که نشان دهد ریزش قیمت بیت کوین، پدیده ‌ای عادی است و به هیچ وجه نباید نگران ریزش قیمت بیت کوین بود. این شما هستید که باید برای آن آماده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن