منو سایت

مدیرعامل شرکت توزیع برق البرز: مشکلی برای تامین برق استخراج ارزهای دیجیتال نداریم

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

به گزارش آی تی ارز و به نقل از برق نیوز، مدیرعامل شرکت توزیع  برق استان البرز گفت: تا کنون فرودگاه پیام، شرکت ماموت و چند واحد در شهرک‌های صنعتی استان مجوز استخراج ارز دیجیتالی را دریافت و با پرداخت تعرفه مشخص شده برای استخراج، هیچ مشکلی برای تامین برق ندارند.

بخوانید : درآمد استخراج بیت کوین در کشورمان ایران چقدر است؟

بهنام بیات با اشاره به اینکه هر دستگاه استخراج ارز دیجیتال حدود پنج کیلووات یعنی به اندازه مصرف برق سالانه یک خانوار برق مصرف می کند، اظهار کرد: برای بهره برداری از مزارع استخراج رمز ارز، فعالان ماینینگ باید نسبت به دریافت مجوز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کنند در غیر این صورت فعالیت آنها غیرقانونی تلقی می شود.

وی ادامه داد: تا کنون فرودگاه پیام، شرکت ماموت و چند واحد در شهرک های صنعتی استان مجوز استخراج ارز دیجیتالی را دریافت و با پرداخت تعرفه مشخص شده برای استخراج، هیچ مشکلی برای مصرف برق ندارند.

وی در ادامه با اشاره به دستورالعمل صادر شده در خصوض ضرورت استفاده ادارات و دستگاه های دولتی از انرژی‌های نو افزود: طبق قانون بودجه سال ۹۷، باید ۲۰ درصد مصرف برق ادارات از طریق انرژی های نو تامین شود.

این مسئول تاکید کرد: دستورالعمل اجرایی استفاده از انرژی برق به تمامی وزارتخانه ها، دستگاه های اجرایی و شرکت های تابعه اعلام شده و طبق این دستورالعمل، مدیران باید تدابیر لازم را برای کنترل میزان مصرف و صرفه جویی در استفاده از انرژی برق بیندیشند.

بیات توضیح داد: بهره گیری از انرژی های نو در کشور‌های رو به توسعه جایگاه ویژه ای دارد و ما نیز باید به این سمت حرکت کنیم.

بخوانید : آیا بیت کوین و استخراج آن در ایران قانونی است ؟

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: هر سال در فصل تابستان از طریق اعزام تیمی از شرکت برق، وضعیت استفاده دستگاه های اجرایی استان در خصوص استفاده از انرژی‌های نو بررسی می شود.

این مسئول افزود: دستگاه هایی که این مصوبه را اجرایی نکرده اند شناسایی و در قالب لیستی به استانداری معرفی می شوند تا تصمیم لازم در خصوص توجیه آنها برای استفاده از انرژی های نو اتخاذ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن