منو سایت

بایننس تحت بازرسی آمریکا؛ دستکاری بازار از اتهام جدید این صرافی به شمار می آید

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

با ورود اتهامات جدیدی از جمله «معاملات نهانی» و «دستکاری بازار» به پرونده صرافی بایننس، تحقیقات از این صرافی وارد ابعاد جدید و جدی‌ تری شده است.

به گزارش آی تی ارز و به نقل از کوین‌ دسک، بلومبرگ روز جمعه در گزارشی از ورود اتهامات جدیدی از جمله معاملات نهانی (insider trading) و دستکاری بازار به پرونده بایننس، بزرگ‌ ترین صرافی‌ رمز ارز جهان، توسط مقامات ایالات متحده آمریکا خبر داد.

معاملات نهانی به خرید و فروش‌ های داخلی اطلاق می‌ شود که در آن با استفاده از رابطه‌ ها و اطلاعاتی که در دسترس عموم قرار ندارد، به خرید و فروش کالا یا سهام پرداخته می‌ شود.

بلومبرگ در ادامه اعلام کرد کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) شروع به فراخوانی شاهدان احتمالی کرده است. این موضوع می‌ تواند جدی تر از تحقیقات قبلی باشد. همان تحقیقاتی که مقامات بایننس در گزارش‌ های قبلی آن را پرس‌ و جویی با همکاری کامل این شرکت اعلام کرده بودند.

بایننس پیش از این با تحقیقات وزارت داد گستری و سازمان خدمات در آمد ها ی داخلی آمریکا (IRS) مواجه شده است. گفته می‌ شود این تحقیقات بیشتر بر روی ادعا ها ی مالیاتی و پولشویی متمرکز شده است.

صرافی بایننس ادعای دستکاری بازار رمز ارز ها را رد کرد

بنا به گزارش‌ های قبلی، کمیسیون معاملات آتی کالا به دلیل آنکه بایننس به کاربران آمریکایی اجازه داده است بدون نظارت این نهاد به معامله محصولات مشتقه بپردازند، این صرافی را مورد تحقیق قرار داده است.

یک سخنگوی بایننس به کوین‌ دسک گفته است این صرافی رمز ارز قوانین سختگیرانه‌ ای در خصوص معاملات نهانی (Insider trading) دارد.

این سخنگو در بیانیه خود نوشته است:

بررسی و تحقیقات تیم امنیتی ما در خصوص کسانی که در این رفتار دست داشته‌ اند یک روند طولانی است و حداقل پیامد آن، خاتمه سریع همکاری با آنان خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون معاملات آتی کالا از هرگونه اظهار نظر در این رابطه خود داری کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن