منو سایت

شهروند آمریکایی برای خرید بیت کوین از ۱.۱ میلیون دلار وام های برنامه حمایتی استفاده کرد

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) یک شهروند اهل شهر هیوستون در ایالات متحده را به جرم دسترسی غیرقانونی به ۱.۱ میلیون دلار از وام های برنامه حمایتی پرداخت چک (PPP) و استفاده از آن برای خرید ارزهای دیجیتال دستگیر کرد.

به نقل از کریپتوپوتیتو، روز سه شنبه، نشریه تایمز ریکورد نیوز (Times Record News) گزارش کرد که وزارت دادگستری ایالات متحده، جاشوا توماس آرگایرس (Joshua Thomas Argires) ۲۹ ساله را به جرم دریافت غیر قانونی و سوء استفاده از ۱.۱ میلیون دلار از وام های برنامه حمایتی پرداخت چک برای هزینه های شخصی و خرید ارزهای دیجیتال دستگیر کرده است.

وام های برنامه حمایتی پرداخت چک به عنوان کمک مالی مستقیم برای جلوگیری از تعدیل نیرو به شرکت‌های کوچک ارائه می‌شوند. این برنامه حمایتی به طور ویژه جهت کمک به کسب و کارها برای عبور از بحران شیوع ویروس کرونا ایجاد شده است. برنامه حمایتی پرداخت چک به مجموع ارزش ۶۶۹ میلیارد دلار، در سال ۲۰۲۰ ذیل قانون کمک، آسایش و امنیت اقتصادی در طول شیوع ویروس کرونا (CARES Act) توسط دولت ایالات متحده تصویب و برقرار شد. هدف از این قانون و برنامه، کمک به شرکت ها، افراد خود اشتغال‌ ، برخی نهادهای غیر انتفاعی و سایر نهادهایی است که در طول تعطیلی و قرنطینه ناشی از شیوع این بیماری نیاز به کمک مالی برای پرداخت حقوق کارکنان خود دارند.

وزارت دادگستری ایالات متحده، آرگایرس را به ارتکاب جرایمی نظیر ارائه ادعاهای دروغین به موسسات مالی، مشارکت در انتقالات بانکی مجرمانه و انجام تراکنش های غیر قانونی متهم کرده است. این شهروند اهل هیوستون به جای دو شرکت مختلف، به نام های تگزاس باربیکیو (Texas Barbecue) و هیوستون لنداسکیپینگ (Houston Landscaping)، برای دو فقره وام از برنامه حمایتی پرداخت چک فرم پر کرده است. او به دروغ ادعا کرده که این دو کسب و کار تعداد زیادی کارمند در استخدام خود دارند و برای پرداخت حقوق آنها به صدها هزار دلار احتیاج دارد.

براساس شکایت کیفری مطرح شده، تعداد کارکنان این دو کسب و کار به اندازه اعلام شده نیست و مخارج آنها نیز با اعلام آرگایس همخوانی ندارد. این متهم به طور غیرقانونی وجوه وام را دریافت کرده اما آن را صرف پرداخت حقوق کارمندان نکرده است.

در این شکایت آمده است که وام‌ دریافت شده برای تگزاس باربیکیو در یک حساب ارز دیجیتال سرمایه گذاری شده، گرچه نامی از ارز دیجیتال مشخصی به میان نیامده است. همچنین، وام دریافت شده برای هیوستون لنداسکیپینگ به یک حساب بانکی واریز و اندک اندک از طریق دستگاه های خودپرداز برداشت شده است.

شرکت هایی که کمک مالی برنامه حمایتی پرداخت چک را دریافت می‌کنند باید طبق قوانین و مقررات از پیش تعیین شده از این وجوه استفاده کنند. این وام ها باید برای پرداخت حقوق کارمندان، قبوض خدمات عمومی (آب، برق، تلفن و…)، اجاره‌بها و سود وام ها به کار گرفته شوند. حتی به‌هنگام دریافت قانونی وام از طریق این برنامه حمایتی، کسب و کارها حق ندارند این وجوه را به منظور دیگری سرمایه گذاری کنند. گفتنی است در صورت استفاده صحیح از این کمک مالی، ممکن است اصل و سود وام بخشیده شود.

شایان ذکر است که شکایت کیفری دولتی در ایالات متحده فقط یک اتهام است و در طول انجام محاکمه، تا زمانی که جرم متهم اثبات نشده باشد، او هنوز بیگناه تلقی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن