منو سایت

آمریکای لاتین از رمز ارزها استقبال میکند : اروگوئه به دنبال تصویب رمز ارز ها است

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

یکی از سناتور های اروگوئه لایحه‌ ای به منظور “استفاده مشروع، قانونی و ایمن در مباحث تجاری مرتبط با تولید، تجاری‌ سازی و پذیرش پرداخت‌ های رمز ارز ها” را اعلام کرد.

به گزارش آی تی ارز و به نقل از کوین تلگراف، جوان ساتوری (Juan Satori) یکی از سناتور های اروگوئه پیش‌ نویس لایحه‌ ای به منظور قانون گذاری رمز ارز ها و امکان‌ پذیر ساختن کسب‌ و کار ها در خصوص پذیرش پرداخت‌ های رمز ارز ها را اعلام کرد.

ساتوری به جمع سیاست مداران کشور های آمریکایی جنوبی پیوست که به دنبال پذیرش گسترده رمز ارز ها هستند.

این سناتور طرفدار رمز ارز ها در تاریخ ۴ آگوست (۱۳ مرداد) در توییتر نوشت:

امروز لایحه‌ ای ارائه می‌ دهیم که به دنبال استفاده مشروع، قانونی و ایمن در مباحث تجاری مرتبط با تولید و تجاری‌ سازی ارز های دیجیتال در کشور اروگوئه است.

در این لایحه پیشنهاد شده است که رمز ارز ها توسط قانون شناخته و پذیرفته شوند و در تمام کسب‌ و کار های قانونی مورد پذیرش واقع گردند. بر اساس این لایحه، رمز ارز ها به عنوان ابزار پرداخت معتبر در نظر گرفته می‌ شوند و به دارایی‌ هایی قانون مشمولیت امور مالی افزوده می‌ شوند.

ساتوری عضو حزب ملی کشور اروگوئه است که حزب حاکم این کشور محسوب می‌ شود و ۱۰ کرسی از ۳۰ کرسی مجلس سنا را در اختیار دارند. در صورتی که این لایحه حمایت لازم را کسب کند، دولت سه نوع مجوز برای کسب‌ و کار هایی که از رمز ارز ها استفاده می‌ کنند صادر خواهد کرد. مجوز اول به شرکت‌ ها امکان می‌‌ دهد تا همانند واسطه، تمام رمز ارز ها به غیر از تراکنش‌ هایی با مبدا غیر مالی را معامله کنند.

مجوز دوم به نهاد های تایید شده امکان می‌ دهد تا رمز ارز ها را ذخیره، حفظ و از آن محافظت کنند. مجوز شوم نیز صدور رمز ارز ها یا توکن‌ های چند منظوره با ویژگی‌ های مالی را امکان‌ پذیر می‌ سازد.

دبیر خانه ملی مبارزه علیه پولشویی و تامین بودجه تروریسم کشور اروگوئه (SENACLAFT) وظیفه قانون گذاری، کنترل و حساب رسی دارندگان این مجوز ها را به عهده خواهد داشت.

ساتوری بیان کرده است که تعداد افرادی که در رمز ارز ها سرمایه‌ گذاری کرده‌ اند در مقایسه با جمعیت این کشور بسیار اندک است. وی بر اهمیت پذیرش و قانون گذاری رمز ارز ها به منظور ارتقا و بهبود سرمایه‌ گذاری و محافظت از سرمایه‌ گذاران تاکید کرده است.

کلمبیا به دنبال امنیت رمزارزها

اقدام اخیر کشور اروگوئه در بین اقدامات کشور هایی قرار می‌ گیرد که به دنبال پذیرش رمز ارز ها هستند. از این کشور ها می‌ توان به پاراگوئه اشاره کرد که ماه گذشته، لایحه‌ ای در خصوص بیت کوین تصویب کرده است. در این بین، کشور پاناما نیز به دنبال پذیرش رمز ارز ها در سراسر این کشور است و آرژانتین نیز به دنبال تصویب لایحه‌ ای برای پرداخت حقوق کارگران با رمز ارز ها است.

کلمبیا نیز وارد این عرصه شده است. مائوریتسیو تورو (Mauricio Toro) یکی از سناتور های کلمبیا در تاریخ ۲۷ جولای (۵ مرداد) لایحه‌ ای با هدف محافظت از مشتریان و صرافی‌ های رمز ارز ها معرفی کرده است.

تورو در توییتر بیان کرده است که این لایحه به دنبال تضمین امنیت در تراکنش‌ های رمز ارز ها، حذف بازار سیاه و ارتقای رمز ارز ها به عنوان جایگزینی برای سیستم بانکی سنتی است.

در صورت تصویب این لایحه، صرافی‌ های رمز ارز مستقر در این کشور ملزم به ثبت خود در دفتر خانه تجاری کشور کلمبیا می‌ شوند.

شرکت‌ ها باید مطابق با قوانین ضد پولشویی و تامین بودجه تروریسم، اجرای برنامه آگاهی‌ سازی مشتریان و اقدامات نظارتی دقیق نظیر گزارش فعالیت‌ های مشکوک یا غیرمعمول به واحد اطلاعات و تحلیل امور مالی فعالیت کنند.

در کشور اسپانیا، حزب مردم نیز لایحه‌ ای به منظور قانونی‌‌ سازی استفاده از رمز ارز ها و فناوری بلاک چین برای امور بیمه‌ ای و رهن املاک ارائه داده است.

این لایحه، بانک‌ های اسپانیا را به استفاده از فناوری بلاک چین برای مدیریت امور بیمه‌ ای و رهن املاک دعوت کرده است. این اقدامات با فرایند هایی که از قرار داد های هوشمند استفاده می‌ کنند کاملا به صورت خودکار صورت خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن