منو سایت

نوسانات دوج کوین به چه شکل خواهد بود؟

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

با وجود این که بازار دوج کوین وارد فاز تثبیت قیمت شده است، تاریخچه نوسانات این ارز دیجیتال نشان از احتمال شکل‌ گیری یک روند صعودی جدید دارد.

به گزارش کریپتو بریفینگ، به نظر می‌ رسد دوج کوین در حال تکرار حرکات قیمتی است که در ابتدای سال جاری تجربه کرده بود. فشار خرید آن‌ قدر زیاد نیست که دوج کوین جهش قیمتی داشته باشد، با این حال می‌ توان با چند شاخص درون‌ زنجیره‌ ای حرکت بعد ی این ارز دیجیتال را پیش‌ بینی کرد.

سرنوشت دوج کوین وابسته به دو معیار کلید ی است. میم کوین اصلی بازار سالی به یاد‌ ماندنی را تجربه کرده است. این ارز دیجیتال در اوایل ماه مه (خرداد)، در دوره هیجان بازار، به اوج تاریخی خود در ۰.۷۴ دلار رسید. با وجود نوسانات قیمتی محدود دوج کوین در چند ماه گذشته، این ارز دیجیتال از ابتدا ی سال جاری میلادی بازدهی ۴,۵۰۰ درصدی داشته است.

نمودار روزانه نشان می‌ دهد که دوج کوین معمولاً قبل از جهش و شکستن روند قیمتی، دوره تثبیت قیمت طولانی را تجربه خواهد کرد. مشخصه این دوره‌ ها تشکیل مثلث‌ ها ی نزولی است که منجر به حرکت نمایی قیمت می‌ شوند.

برای مثال، دوج کوین این نوع الگوی تکنیکال را برای ۲۶ روز ادامه داد و در اواخر ژانویه (بهمن ۹۹) ۹۳۶ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. حرکات مشابهی هم در اوایل آوریل (فروردین ۱۴۰۰) و پس از تثبیت ۲ ماهه قیمت اتفاق افتاد.

نوسانات بعدی دوج کوین چگونه خواهد بود؟ شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای پاسخ می‌دهند.
نمودار قیمت دوج کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

به نظر می‌ رسد دهمین ارز بازار در حال ایجاد همان الگوی صعودی باشد. در حالی که حمایت ۰.۱۷ دلاری مانع از اصلاح شدید بازار می‌ شود، قیمت دوج کوین از اوایل ماه مه (اردیبهشت) مجموعه‌ ای از سقف‌ های نزولی را تشکیل داده است. منظور از سقف‌ های نزولی شرایطی است که سطح قیمتی سقف جدید پایین‌ تر از سقف قبلی باشد.

دوج کوین با شکستش ضلع بالایی و مورب مثلث نزولی در قیمت ۰.۲۶ دلار می‌ تواند حرکت خود را به سمت ثبت رکورد قیمتی جدیدی آغاز کند.

نشانه‌ های صعودی که باید زیر نظر داشته باشید

برخی از مهم‌ ترین حرکات قیمتی دوج کوین با حمایت افراد مشهور و تأثیر گذاری مانند ایلان ماسک تقویت شده است. این نشان می‌ دهد که برای رشد قیمت باید توجه سرمایه‌ گذاران خرد به دوج کوین افزایش پیدا کند. با این حال برخی از شاخص‌ های درون‌ زنجیره‌ ای می‌ توانند تغییرات شتاب فشار خرید را مشخص کنند.

تعداد تراکنش‌ های بزرگ شبکه که ارزشی بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ دلار دارند می‌ تواند نشان‌ دهنده ورود سرمایه‌ گذاران نهادی یا فعالیت نهنگ‌ ها باشد. افزایش قابل‌ توجه حجم معاملات بزرگ نشان می‌ دهد که سرمایه‌ گذاران ثروتمند خود را برای روند صعودی جدیدی آماده می‌ کنند.

اخیراً ۱,۵۶۰ تراکنش بزرگ در شبکه دوج کوین اجرا شده است. تعداد معاملات بزرگ در ۷ سپتامبر (۱۷ شهریور) به بالا ترین سطح خود در ۲٬۵۲۰ تراکنش رسید. افزایش ۳۸ درصدی تعداد معاملات بزرگ دوج کوین می‌ تواند نشان‌ دهنده حضور نهنگ‌ هایی باشد که سعی می‌ کنند کنترل حرکات قیمت را در دست بگیرند.

اگر این شاخص مجموعه‌ ای از سقف‌‌ های صعودی را به ثبت برساند، خریداران شانس بیشتری خواهند داشت. منظور از سقف‌ های صعودی شرایطی است که سطح قیمتی سقف جدید بالا تر از سقف ما قبل خود باشد.

نوسانات بعدی دوج کوین چگونه خواهد بود؟ شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای پاسخ می‌دهند.
نمودار تعداد تراکنش‌ های بزرگ دوج کوین

همچنین بخوانید: 

تحلیل آنچین هفتگی ارز های دیجیتال ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور)

برای آن که بتوان ورود سرمایه‌ گذاران خرد به بازار دوج کوین را تشخیص داد، باید تعداد آدرس‌ های جدیدی که به‌ طور روزانه ساخته می‌ شوند را زیر نظر گرفت.

رشد شبکه معمولاً به‌ عنوان یکی از دقیق‌ ترین ابزار های پیش‌ بینی قیمت محسوب می‌ شود. به‌ طور‌ کلی، افزایش مداوم تعداد آدرس‌ های جدید ایجاد‌ شده در یک بلاک چین، در طول زمان منجر به افزایش قیمت می‌ شود.

پیوستن روزانه بیش از ۲۲٬۰۰۰ آدرس جدید به شبکه دوج کوین می‌ تواند نشان از آغاز یک روند صعودی جدید باشد. در چنین شرایط منحصر‌ به‌ فردی، معامله‌ گران قبل از ورود به یک موقعیت معاملاتی جدید باید منتظر تشکیل سقف‌‌ های صعودی در این شاخص‌ درون‌ زنجیره‌ ای باشند. در این صورت می‌ توانند مطمئن شوند که شتاب فشار خرید در حال افزایش است.

نوسانات بعدی دوج کوین چگونه خواهد بود؟ شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای پاسخ می‌دهند.
نمودار تعداد آدرس‌ های جدید دوج کوین

در حالی که افزایش تعداد معاملات بزرگ و تشکیل آدرس‌ های جدید در شبکه نشان از افزایش قیمت دارد، بسته‌ شدن کندل روزانه با قیمت ۰.۱۷ دلار و زیر حمایت مثلث نزولی، می‌ تواند روند صعودی را باطل کند. تاریخچه معاملات نشان می‌ دهد در صورتی که این سطح حمایتی شکسته شود، قیمت با مقاومت‌ هایی در محدوده ۰.۰۸ دلار مواجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن