مدیرعامل توییتر: برای آزادی بیان در اینترنت «مدل بیت کوین» مناسب است

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

جک دورسی، مدیرعامل توییتر، در رشته توییتی ضمن حمایت از مسدود کردن حساب دونالد ترامپ در این شبکه اجتماعی، از مدل غیرمتمرکز بیت کوین تمجید کرد.

به گزارش کوین تلگراف، جک دورسی در یک رشته توییت ۱۳ بخشی، ضمن توضیح دلایل مسدود سازی حساب دونالد ترامپ در توییتر، اعلام کرد که این کار «تصمیمی درست» برای توییتر بوده است.

حساب‌ های کاربری دونالد ترامپ در شبکه ‌های اجتماعی توییتر، فیس ‌بوک،‌ اینستاگرام و یوتیوب مسدود شده است. این اتفاقات پس از آن رخ داد که او از طرفدارانش خواست که در اعتراض به نتیجه انتخابات در مقابل ساختمان کنگره تجمع کنند. این درخواست در نهایت به مرگ ۴ نفر انجامید. این شبکه‌ های اجتماعی ترامپ را متهم کرده ‌اند که با استفاده از پلتفرم‌ های آنها اقدام به «ترویج خشونت» کرده است.

این در حالی است که دورسی با تشریح اقدام توییتر، آن را اقدامی عمیق ‌تر می ‌داند. به ‌گفته او، مسدود سازی حساب دونالد ترامپ «جنبه‌ های ملموس و گسترد‌ه ‌ای» دارد. به ‌گفته وی، با وجود اینکه تصمیم اخیر شرکتش تنها یک «تصمیم تجاری در راستای خط‌ ومشی شرکت بوده است»، اما می ‌توان آن را به‌ نوعی به محدودسازی دسترسی از جانب دولت ‌ها تشبیه کرد.

بیشتر بخوانیم : دوباره قیمت بیت کوین به بالای ۳۷۰۰۰ دلار بازگشت

دورسی توضیح می ‌دهد که او نمی‌خواست تا تصمیم یک ‌جانبه توییتر به سرکوب اینترنت آزاد جهانی ختم شود. او معتقد است که مدل غیرمتمرکز بیت کوین یک راه بهتر برای رسیدن به کنترل و نظارت بر اینترنت در آینده است. او در ادامه نوشت:

بیت کوین نشان می ‌دهد که اینترنت چه چیزی می ‌خواهد و در طول زمان این نشانه‌ ها بیشتر و بیشتر خواهد شد.

بیشترین دلیلی که باعث می‌ شود تا این حد به بیت کوین علاقه داشته باشم، مدلی است که ارائه می‌ کند: یک فناوری اینترنت بنیادی که هیچ نهاد یا شخصی روی آن تأثیر ندارد و کنترلش نمی ‌کند.

دورسی همچنین خطاب به دنبال ‌کنندگان خود گفت که توییتر به ‌صورت مداوم در حال حرکت به ‌سمت آینده‌ ای غیرمتمرکز است. او در این باره گفت:

[توییتر] سرمایه یک طرح ابتکاری در ارتباط با استانداردی غیرمتمرکز برای شبکه‌ های اجتماعی را تأمین کرده است.

دورسی همچنین خبر دومین شکایت مجلس نمایندگان از ترامپ را هم همراه توییت ‌های خود منتشر کرد. این توییت حدود ۴۱۰۰۰ بار پسندیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن