منو سایت

قیمت ترون در بیست روز اخیر ۵۴٪‌ کاهش یافته است

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

قیمت ترون از ۳ سپتامبر (۱۳ شهریور) تا به اینجا، ۵۴٪‌ کاهش یافته است. با این حال، احتمال دارد حمایت های پیش روی این ارز دیجیتال با قدرت عمل کنند و جرقه جهشی تازه را بزنند.

به گزارش بی این‌کریپتو، قیمت ترون روزهای ابتدایی ماه سپتامبر به اوج ۰.۰۴۹ دلاری خود رسید. این سقوط در مراحل ابتدایی شدت بیشتری داشت اما رفته رفته روندی ثابت به خود گرفت و در طول دو هفته گذشته شاهد روند نزولی آهسته ترون بودیم.

ترون در حال نزدیک شدن به دو سطح حمایتی پراهمیت است. اولین حمایت در محدوده ۰.۰۲۲۵ دلار قرار دارد و ناحیه بعدی خط حمایتی است که در ماه مارس (اسفند) تشکیل شده است. اگر قیمت این سطوح حمایتی را بشکند، روند نزولی تأیید می شود.

شایان ذکر است که شاخص های تکنیکال نشانه ای از تغییر روند نشان نمی دهند. مکدی (MACD)، اسیلاتور استوکاستیک و شاخص قدرت نسبی (RSI)، هر سه در حال پایین آمدن هستند.

نمودار قیمت ترون
نمودار قیمت ترون

این در حالی است که با نگاهی به تایم‌ فریم کوتاه مدت شش ساعته ، می توان دید که اوضاع در این بازه صعودی تر است. در این تایم فریم شاهد شکل گیری واگرایی صعودی مکدی و شاخص قدرت نسبی هستیم، اما باید به یاد داشت که این واگرایی هنوز تأیید نشده است.

اگر نوسانات قیمت به دنبال ایجاد کف قیمت پایین تری در محدوده ۰.۰۲۲۵ دلار باشند، از آنجایی که مکدی و شاخص قدرت نسبی اوج‌های بالاتری ثبت کرده اند، می توان گفت که در این شرایط احتمال جهش قیمت وجود دارد.

یک معامله گر ارزهای دیجیتال با نام کاربری کریپتو ۶۱۸ (Crypto618)، معتقد است که به‌ احتمال زیاد ترون به اوج بلند‌مدت خود رسیده باشد. او انتظار دارد که یک روند نزولی طولانی خود را نشان دهد.

موج های الیوت این احتمال را تا حدودی تأیید می کنند. از سوی دیگر، اهداف فیبوناچی نیز از ثبت یک اوج دیگر حکایت دارند.

سطح اصلاحی ۱.۶۱ در موج A (رنگ سفید) نشان می‌دهد که احتمالا قیمت به اوج ۰.۰۰۶۳ دلار می رسد. سطح اصلاحی موج B (در سطج ۱.۲۷ – ۱.۶۱) نیز هدف را بین ۰.۰۵۸ و ۰.۰۷۴ دلار تعیین می کند.

از آنجایی که قیمت به هیچ یک از این سطح ها نرسیده است، می توان انتظار داشت که پیش از اصلاح نهایی، شاهد رسیدن قیمت به آنها باشیم.

با نگاهی دقیق تر به نوسانات قیمت از ۴ سپتامبر (۱۴ شهریور)، می‌توان این گونه نتیجه گیری کرد که احتمال اصلاح طبق الگوی ABC وجود دارد. باید به یاد داشت که این الگو در حال کامل شدن است.

در این الگو، هدف برای کف موج C، ناحیه ۰.۰۲۲۱ دلار است. این ناحیه با سطوح حمایت پیشین نیز همخوانی دارد.

برای جمع بندی باید گفت که ممکن است قیمت ترون در نزدیکی حمایت ۰.۰۲۲۵ جهش کند. با این حال، روند نوسانات در آن بلندمدت مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن