منو سایت

پروتکل Tranchess‌ برای رصد بیت کوین راه‌ اندازی شد

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

ترنچس (Tranchess) بر بستر بایننس اسمارت چین عرضه شده و گزینه‌ های رصد بیت کوین و یلد فارمینگ را به سرمایه‌ گذاران ارائه می‌ دهد.

به گزارش آی تی ارز  و به اصل از Cointelegraph، سو ژو (Su Zhu) مدیر عامل شرکت Three Arrows Capital عرضه پروتکل دیفای ترنچس را اعلام کرد.

ژو روز پنجشنبه ترنچس را به عنوان یک پروتکل مدیریت دارایی‌ های توکنی‌ شده و معاملات اوراق مشتقه خواند.

اگر چه این پروژه در صدد این است تا به پروتکل دیفای چند زنجیره‌ ای و چند دارایی تبدیل شود، اما نسخه اول ترنچس بر روی بیت کوین معطوف است.

آیا می‌ توان روند صعودی بیت کوین را شناسایی و پیش‌ بینی کرد؟

پروتکل دیفای ترنچس

نسخه اول ترنچس، دسترسی به رصد کننده عملکرد قیمت بیت کوین را ارائه می‌ دهد. از آنجایی که عرضه اولیه این پروژه بر بستر بایننس اسمارت چین است، کاربران باید BTCB در اختیار داشته باشند که همان نسخه BEP2 از بیت کوین است.

طبق اطلاعات موجود در وایت پیپر این پروژه، کاربران BTCB را با توکن اصلی این پروتکل به اسم QUEEN مبادله می‌ کنند. در مقابل، سرمایه‌ گذاران می‌ توانند توکن QUEEN را با استفاده از USDC در صرافی‌ های تحت پشتیبانی خریداری کنند.

کاربران با داشتن توکن QUEEN می‌ توانند در ساب فاند های این پروتکل یا همان ترنچ (Tranche) مشارکت کنند. اسم این ساب فاند ها که تم شطرنج دارند، BISHOP و ROOK است. کافی است سرمایه‌ گذاران توکن‌ های QUEEN خود را به صورت مساوی در BISHOP و ROOK تقسیم کنند. ساب فاند یک پورتفولیوی مخصوص از دارایی‌ ها است که سرمایه‌ گذاری بر روی آن طبق اهداف خاصی انجام می‌ شود.

طبق گفته سو ژو، یلد فارمینگ در ترنچس، استیکینگ تک دارایی را امکان‌ پذیر می‌ سازد. وی در توییتر بیان کرد:

اگر بیت کوین دارید، توکن QUEEN ایجاد کنید. اگر USDC دارید توکن BISHOP ایجاد کنید.

به غیر از یلد فارمینگ، از طریق توکن ROOK گزینه ورود به وضعیت خرید استقراضی لوریج‌ شده بیت کوین نیز وجود دارد. هرچند، ژو در این خصوص گفته است: هیچ گونه اجبار نقد شدن وضعیت معاملاتی یا افزایش هزینه تامین بودجه وجود ندارد.

به تبادل BTCB با توکن QUEEN، ایجاد یا خلق (creation) گفته می‌ شود. کاربران ترنچس می‌ توانند توکن QUEEN را نیز با نسخه BEP2 بیت کوین تبادل کنند که به این امر، رستگاری (redemption) گفته می‌ شود. کاربران قبل از انجام این کار باید توکن‌ های BISHOP و ROOK خود را به توکن QUEEN تبدیل کنند.

در ماه جولای، ترنچس توانست در فروش اولیه، ۱.۵ میلیون دلار از شرکت‌ های ۳AC, Spartan Group, IMO Ventures, Longhash Ventures و Binance Labs سرمایه جذب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن