منو سایت

معامله گران در این هفته باید این پنج ارز دیجیتال را زیر نظر بگیرند

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

با قدرت گرفتن قیمت بیت کوین و ورود آن به فاز تحکیم درون یک الگوی پرچم، گروهی از آلت کوین‌ ها از جمله آلت کوین‌های انتخابی در حال حرکت به‌ سمت سطوح بالاتر هستند و معامله گران در این هفته باید این پنج ارز دیجیتال را زیر نظر بگیرند.

به‌ گزارش کوین‌ تلگراف، قیمت بیت کوین طی چند روز گذشته در نزدیکی سطح ۱۹,۰۰۰ دلار معامله شده است. ورود قیمت به فاز تحکیم در نزدیکی بالاترین سقف تاریخی خود (ATH)، نشان‌ دهنده قدرت خواهد بود. با این حال، سؤالی که ذهن همه سرمایه ‌گذاران را به خود مشغول کرده، این است که آیا بیت کوین به اندازه کافی حرکت خواهد کرد تا به بالای ۲۰ هزار دلار برسد یا در کوتاه مدت شاهد اصلاح جدی خواهد بود. در حال حاضر، انتظارات تحلیل ‌گران درباره حرکت بعدی قیمت با یکدیگر متفاوت است.

گرچه حرکات کوتاه ‌مدت قیمت همچنان نامشخص است، ویلی وو (Willy Woo)، تحلیل‌ گر وضعیت بلاک چین بیت کوین، معتقد است که تصویر بلند مدت بیش از هر زمان دیگری صعودی است. به گفته وو، بیت کوین مرحله انباشت مجدد را پشت سر می‌ گذارد. این یکی از دلایل اصلی این امر است که قیمت در طی روند صعودی فعلی خود تا سقف تاریخی (ATH)، شاهد اصلاحات پرنوسان نبوده است. همچنین وو انتظار دارد که بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۲۰۰ هزار دلار برسد.

سرمایه‌ گذاران مشهور در مورد انتظارات خود از اهداف بالای قیمتی بیت کوین پرصحبت بوده‌ اند. با این‌ حال بیت کوین تنها ارز دیجیتالِ زیر رادار سرمایه ‌گذاران نهادی نیست. مایکل سوننشاین (Michael Sonnenshein)، یکی از مدیران شرکت گری ‌اسکیل در مصاحبه اخیر خود با بلومبرگ گفته است که تعداد سرمایه ‌گذارانی با پرتفوی تک ارزیِ اتریوم و سرمایه ‌گذارانِ چند ارزی به‌ همراه اتریوم، در حال افزایش است. جریان ورودی سرمایه به ارزش بازار (Market Cap) اتریوم نشان می ‌دهد که سرمایه‌ گذاران نهادی در حال اضافه کردن ارزهای دیجیتال بیشتری به سبد سهام یا پرتفوی خود هستند. این امر به ‌طور کلی نشانه‌ ای مثبت خواهد بود، زیرا افزایش اعتماد سرمایه‌ گذاران را به حوزه ارزهای دیجیتال نشان می ‌دهد.

از آنجایی که احساسات بازار همچنان صعودی است، به سراغ نمودار پنج ارز برتری می ‌رویم که می ‌توانند در هفته جاری روندی رو به رشد را به ثبت برسانند.

بیت کوین (BTC)

خرس‌ ها یا فروشندگان طی چند روز گذشته، با قدرت در حال دفاع از ناحیه مقاومتی ۱۹,۵۰۰ الی ۲۰,۰۰۰ دلار در قیمت بیت کوین هستند. از طرفی این گروه موفق به پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۸,۱۸۸ دلار نشده ‌اند. این امر بیانگر ورود خریداران در هر ریزش جزئی قیمت است.

قیمت در حوالی ناحیه مقاومتی مذکور، الگوی پرچم در نمودار خود تشکیل داده است. شیب هر دو میانگین متحرک صعودی بوده که نشان از برتری خریداران و احتمال ادامه روند صعودی قیمت دارد.

بیت کوین نسبت به طلا طی ده ماه گذشته سه برابر رشد کرده است

اگر خریداران موفق به هدایت و تثبیت قیمت در بالای این الگو شوند، اولین هدف قیمت در مسیر صعود ۲۱,۱۴۰ دلار و در بالای آن ۲۳,۰۴۳ دلار خواهد بود. این دیدگاه صعود با حرکت قیمت به زیر الگو منتفی خواهد شد. در چنین شرایطی یک حمایت جزئی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) قرار دارد که اگر این سطح نیز نقض شود، احتمال ریزش قیمت تا ۱۷,۲۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی (RSI) تنها نشانه تضعیف احتمالی مومنتوم (شتاب) حرکت قیمت است، اما با این تفاسیر تا زمانی که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) حرکت نکند، برتری به ‌نفع فروشندگان نخواهد چرخید.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره (EMA ۲۰ خط آبی در تصویر) در تایم فریم چهارساعته افقی شده و شاخص RSI نیز تا ناحیه میانی خود به پایین حرکت کرده است. این عوامل تعادل میان عرضه و تقاضا را نشان می ‌دهد. درحالی‌که خریداران با ریزش قیمت تا خط حمایت الگوی پرچم به بازار ورود می‌کنند، فروشندگان با حرکت قیمت تا ضلع بالای الگو دست ‌به ‌کار می ‌شوند.

از آنجایی که هیچ ‌کدام از این دو گروه برتری واضحی بر دیگری ندارند، بهتر است معامله‌ گران قبل از ورود به یک موقعیت جدید، منتظر شکسته‌ شدن الگو از یک جهت بمانند.

اتریوم (ETH)

معامله گران در این هفته باید به این ارز هم توجه کنند. جهش پرقدرت قیمت اتریوم در ۵ دسامبر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۵۵۵ دلار، نشان از جریان انباشت به‌ دست خریداران در سطوح پایین‌ تر دارد. در وضعیت فعلی خریداران به‌ منظور هدایت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۶۲۲.۸۰۷ الی ۶۳۵.۴۵۶ دلار تلاش خواهند کرد.

در صورت موفقیت، احتمال شروع موج بعدی حرکت صعودی قیمت با هدف ۸۰۰ دلار وجود خواهد داشت. شیب صعودی میانگین‌ های متحرک، نشان از برتری نسبی خریداران دارد.

بهترین کیف پول های اتریوم در سال ۲۰۲۰ کدامند ؟

به‌ هر حال، خرس ‌های بازار به ‌راحتی تسلیم نخواهند شد. این گروه از ۲۴ نوامبر باقدرت از مقاومت ۶۲۲.۸۰۷ دلار دفاع کرده‌ اند و بار دیگر برای پایین کشیدن قیمت از این سطح تلاش خواهند کرد. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) حرکت کرده و تثبیت شود، احتمال ریزش قیمت تا ۴۸۸.۱۳۴ دلار وجود خواهد داشت. واگرایی منفی در اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز نشان از تضعیف مومنتوم (شتاب) قیمت دارد.

مودار چهارساعته آرایش یک الگوی مثلث صعودی را نشان می ‌دهد که با شکست (بریک اوت) و بسته‌ شدن قیمت در بالای ۶۲۲.۸۰۷ دلار فعال خواهد شد. این الگو هدف ۷۶۳.۶۱ دلاری را نشان می ‌دهد.

فروشندگان در وضعیت فعلی در تلاش برای هدایت قیمت تا ضلع پایین الگوی مثلث هستند. با نقض این حمایت، سناریو صعود قیمت منتفی خواهد شد. به‌ هرحال اگر قیمت از این حمایت جهش کند، خریداران به‌ منظور هدایت قیمت به بالای مقاومت بالاسر تلاش خواهند کرد. در این صورت احتمال شروع موج بعدی حرکت صعودی وجود خواهد داشت.

مونرو (XMR)

قیمت مونرو طی چهار روز گذشته در حوالی مقاومت بالاسری ۱۳۵.۵۰ دلار در حال معامله ‌شدن است. قیمت یک الگوی سر و شانه معکوس تشکیل داده که با بسته ‌شدن قیمت در بالای ۱۳۵.۵۰ دلار فعال خواهد شد و هدف آن ۱۶۷ دلار خواهد بود.

درحالی‌ که شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در حال افزایش است، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) افقی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در بالای ناحیه میانی خود قرار گرفته است. این عوامل تعادل میان عرضه و تقاضا را نشان می ‌دهد.

با تثبیت قیمت در بالای ۱۳۵.۵۰ دلار برتری با خریداران خواهد بود و اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره در ۱۲۲ دلار حرکت کند، فروشندگان دست بالاتر را در اختیار خواهند داشت.

در مسیر نزول قیمت، اولین سطح حمایتی قیمت در ۱۱۰ دلار و در زیر آن در ۱۰۵ دلار قرار خواهد گرفت. هرگونه شکست قیمت به زیر این سطح نشان از احتمال شروع روند نزولی جدید خواهد بود.

نمودار چهارساعته نشان ‌دهنده این است که خرس‌ ها همچنان در نزدیکی مقاومت ۱۳۵.۵۰ دلار به بازار ورود می ‌کنند. اگر این افراد موفق به هدایت قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) شوند، احتمال ریزش قیمت تا ۱۲۳.۷۳ دلار وجود خواهد داشت. شکست قیمت به زیر این سطح می ‌تواند به ‌منزله ادامه روند نزولی تا ۱۲۰ دلار و در زیر آن تا ۱۱۲.۵۰ دلار شود.

در طرف مقابل، اگر قیمت از این میانگین متحرک جهش کند، خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۱۳۵.۵۰ الی ۱۴۲.۸۰ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت احتمال آغاز موج بعدی صعودی قیمت وجود خواهد داشت.

وی چین (VET)

معامله گران در این هفته باید به این ارز هم توجه کنند. خریداران در وضعیت فعلی در تلاش برای هدایت قیمت وی چین به بالای مقاومت ۰.۰۱۷۵۵ دلار هستند. اگر این گروه در تثبیت قیمت در بالای این سطح موفق عمل کنند، الگوی فنجان و دسته در قیمت فعال خواهد شد.

شیب صعودی میانگین ‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود، نشان ‌دهنده برتری خریداران خواهد بود. با تثبیت قیمت در بالای این مقاومت، احتمال رشد قیمت تا ۰.۰۲۲۹۲ دلار و در بالای آن تا هدف الگو در ۰.۰۲۶۱۸ دلار وجود خواهد داشت.

به ‌هرحال، ممکن است فروشندگان تصمیمات دیگری داشته باشند. اگر خرس ‌های بازار قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۰۱۵۰ دلار هدایت کنند، احتمال ریزش قیمت در مرحله اول تا ۰.۰۱۴ دلار و در زیر آن تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۰.۰۱۲۵ دلار وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه جهش داشته باشد، خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای مقاومت بالاسر تلاش خواهند کرد.

نمودار چهارساعته بیان ‌گر دفاع قوی خرس‌ ها از مقاومت ۰.۰۱۷۵۵ دلار و تلاش آن‌ ها برای هدایت قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) است. در چنین شرایطی احتمال ریزش قیمت تا خط روند صعودی وجود خواهد داشت.

با جهش قیمت از این حمایت دینامیک، خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۰.۰۱۷۵۵ الی ۰.۰۱۸۶۱۹۶۳ دلار تلاش خواهند کرد. در چنین شرایطی احتمال شروع موج بعدی صعودی قیمت وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل، اگر فروشندگان قیمت را به زیر خط روند صعودی هدایت کنند، امکان اصلاح عمیق‌ تر قیمت تا ۰.۰۱۴۵ دلار و در زیر آن تا ۰.۰۱۲۵ دلار ممکن خواهد بود.

ای آوی (AAVE)

معامله گران در این هفته باید به این ارز هم توجه کنند. قیمت ای آوی با توجه به اینکه در حال ساختن کف‌ و سقف‌ های بالاتر در نمودار خود است، در وضعیت فعلی در یک روند صعودی قرار گرفته است. شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه مثبت خود نشان از برتری خریداران دارد. با نفوذ قیمت به بالای ۹۴.۸۷۵ دلار، احتمال رشد قیمت تا ۱۲۴.۰۷۵ دلار وجود خواهد داشت.

به‌ هرحال، خرس ‌های بازار طی سه روز گذشته در حال دفاع از مقاومت ۹۴.۸۷۵ دلار در قیمت هستند. اگر این افراد موفق به هدایت قیمت به زیر ۷۹.۲۰ دلار شوند، احتمال ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۷۴ دلار وجود خواهد داشت. جهش قیمت از این میانگین متحرک نیز به‌ معنی تلاش دوباره خریداران به ‌منظور ادامه روند صعودی خواهد بود.

در طرف مقابل، اگر خرس ‌های بازار موفق به پایین ‌آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر در ۷۴ دلار شوند، برتری خود را اثبات خواهند کرد و می‌ توانند قیمت را تا ۵۰ دلار به پایین بکشند.

نمودار چهارساعته قیمت نشان می ‌دهد که خریداران با ریزش آن تا خط روند صعودی به بازار ورود می‌ کنند و فروشندگان با حرکت قیمت به سمت خط روند نزولی دست ‌به ‌کار می ‌شوند. اگر خرس‌ ها موفق به هدایت قیمت به زیر خط روند صعودی شوند، احتمال ریزش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) و در زیر آن تا ۷۲ دلار وجود خواهد داشت. شکست قیمت به زیر این سطح به ‌معنی اصلاح عمیق ‌تر قیمت خواهد بود.

در طرف مقابل، اگر قیمت از خط روند صعودی جهش داشته باشد، خریداران برای هدایت قیمت به بالای خط روند نزولی و در بالای آن تا مقاومت ۹۴.۸۷۵ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، احتمال ادامه روند صعودی قیمت ممکن وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن