منو سایت

معامله‌گران دیدگاه مثبتی نسبت به وضعیت بیت کوین دارند

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های شرکت تحلیل داده بلاک چین ، گلس نود (Glassnode)، نشان می‌دهد که معامله‌گران دیدگاه مثبتی نسبت به پادشاه ارزهای دیجیتال دارند .

این معیار حاصل تفریق زیان خالص تحقق نیافته از سود خالص تحقق نیافته در تمام بیت کوین‌های در گردش است و بدین ترتیب به برآوردی از احساسات بازار می‌رسد. این شاخص در طول بازارهای صعودی افزایش می‌یابد. براساس توضیحات گلس نود، نوارهای مختلف در نمودار قیمت، فازهای مختلف بازار را نشان می‌دهد.

نمودار گلس نود از میزان سود/زیان خالص تحقق نیافته
نمودار گلس نود از میزان سود/زیان خالص تحقق نیافته

با افزایش اخیر قیمت بیت کوین ، به نظر می‌رسد بازار از فاز «امید» (نوار نارنجی) وارد فاز «خوش‌بینی» (نوار زرد) شده است. در مرحله بعد، این دارایی یا روند صعودی خود را ادامه داده و وارد فاز «اعتماد» (نوار سبز) می‌شود یا فاز «اضطراب» (زرد) را تکرار می‌کند.

درصد بیت کوین‌هایی که در فاز سوددهی هستند
درصد بیت کوین‌هایی که در فاز سوددهی هستند

یکی دیگر از شاخص‌های گلس نود، «درصد عرضه‌ی در سود» است. این شاخص نشان می‌دهد که چه درصدی از عرضه پادشاه ارزهای دیجیتال در حال حاضر بالاتر از زمان تراکنش قبلی، ارزش‌گذاری شده است؛ این معیار نشان می‌دهد که همچنان جا برای رشد بیشتر وجود دارد.

تحلیل‌گر بلومبرگ، مایک مک گلون (Mike McGlone)، طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که همچنان دیدگاهش نسبت به روند صعودی بیت کوین مثبت است، اما انتظار دارد که سرعت این روند کاهش یابد. او در این خصوص گفت:

من انتظار دارم قیمت بیت کوین به رشد خود ادامه دهد، البته با سرعتی بسیار کندتر از قبل. در بازه‌های کوتاه‌تر، ۸,۰۰۰ دلار (میانگین قیمت طی ۵۲ هفته) ظاهرا نقطه عطف و مقاومتی است که شکسته شده است.

علاوه بر این، مک گلون عنوان کرد که بیت کوین در سال ۲۰۲۰ نسبت به بازار سهام عملکردی بسیار بهتر نشان داده است. او انتظار دارد که پادشاه ارزهای دیجیتال با موفقیت به یک دارایی و ذخیره ارزش مانند طلا تبدیل شود. به عقیده مکگلون، این مسئله فقط با محرک‌های مالی که توسط بانک‌های مرکزی به اقتصاد تزریق می‌شوند، سرعت خواهد گرفت. او توضیح داد:

رشد ۲۰ درصدیِ ۱ می (۱۲ اردیبهشت) در مقابل افت ۱۰ درصدی شاخص S&P500 نشان‌ می‌دهد که بیت کوین در مقابله با بازارهای سهام دست بالا را دارد. شاهد تغییر پادشاه ارزهای دیجیتال از یک دارایی پرخطر به یک ذخیره ارزش مانند طلا هستم که با تسهیل کمّی بی‌سابقه بانک مرکزی سرعت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن