منو سایت

نگرانی آمریکا از اینکه لیبرای فیس بوک جایگزین دلار بشود

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

دیوید ویلد چهارم (David Weild IV)، پدر قانون راه‌اندازی استارت آپ‌ها (JOBS Act)، در اظهارنظر تازه خود اعلام کرده است که آمریکا چاره ای جز کنترل عرضه لیبرای فیس بوک را نداشت. او همچنین افزود که در نظر دارد در صورتی که تلگرام بخواهد به مدل سنتی تامین سرمایه روی بیاورد، به این شرکت کمک کند تا عرضه اولیه سهام (IPO) داشته باشد.

به گزارش کوین تلگراف، دیوید ویلد چهارم که به عنوان پدر قانون راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها شناخته می‌شود، بر این باور است که دولت ایالات متحده مجبور بود جلوی عرضه کوین ثابت لیبرای فیس‌بوک را بگیرد.

آمریکا نگران است لیبرا جایگزین دلار شود
تعداد کاربران فعال فیسبوک

ویلد طی مصاحبه‌ای اظهار داشت که به محض شنیدن خبر ابتکار جدید زاکربرگ، می دانست که دولت مداخله خواهد کرد. او در این مورد گفت:

وقتی شنیدم که زاکربرگ می‌خواهد چه کند (و البته قبل از اینکه دولت دست به کاری بزند این خبر را شنیدم)، گفتم دولت باید کاری کند. خیلی طول نکشید، شاید یک ماه بعد، که کمیته خدمات مالی وارد عمل شد و من هم از این اقدام شگفت‌زده نیستم.

ویلد بر این باور است که با توجه به پایگاه کاربری ۲.۵ میلیارد نفری فیس‌بوک، کوین ثابت آن مشکلی جدی برای سلطه دلار ایالات متحده به شمار می‌رود. این مسئله که ارز دیجیتال فیس‌بوک ( لیبرای فیس بوک ) قرار بود از طریق نهادی خارجی عرضه شود، به این معنا است که دولت ایالات متحده کمترین کنترلی بر آن نخواهد داشت. ویلد در این مورد توضیح داد:

منظورم تعداد چشمگیر کاربران فیس‌بوک و پیامدهای احتمالی ایجاد ارزهایی است که خود بتوانند تا حدی به عنوان یک بانک مرکزی عمل کنند. به نظرم، این کار چنان پیامدهای گسترده‌ای داشت که مقامات دولتی مجبور بودند مانع عملی‌شدن آن شوند. آن‌ها مجبور بودند زاکربرگ را به واشنگتن بیاورند و او را از این مسائل آگاه کنند.

در مورد مشکلات عرضه اولیه کوین (ICO) تلگرام، ویلد بر این باور است که انگیزه اصلی دولت نه از میدان خارج‌کردن رقیب بالقوه دلار، بلکه لزوم محافظت از سرمایه ‌گذاران در برابر عرضه غیرقانونی اوراق بهادار بود. ویلد گفت:

دولت بر سر دوراهی مانده و چاره دیگری ندارد. شما تعداد بسیاری سرمایه ‌گذار دارید و اگر واقعا بخواهید اقدامی قاطع و تهاجمی نسبت به این شرکت انجام دهید، بیشتر از اینکه برای این سرمایه ‌گذاران منفعت داشته باشید به آن‌ها ضربه می‌زنید. به همین علت، من فکر می‌کنم که کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مجموع توازن بسیار مناسبی برقرار کرده است. اگر به غرامت‌های پرداخت شده نگاه کنید، می‌بینید که عملکرد بدی نداشته‌اند.

یکی از مسائل جالبی که در مورد وضعیت کنونی عرضه اولیه کوین تلگرام وجود دارد این است که این شرکت باید ۱.۷ میلیارد دلار به سرمایه‌گذاران خود بازگرداند. تلگرام برای این کار ممکن است مجبور به تامین سرمایه از طریق روش‌های سنتی مانند عرضه اولیه سهام باشد. ویلد، که خود مالک یک بنگاه سرمایه ‌گذاری است، مایل است تا در صورت رضایت تلگرام برای انجام این کار، به این شرکت کمک کند. او در این مورد اظهار داشت:

بله، امیدوارم. ما روابط خوبی با مردم و قانون‌ گذاران داریم و من هم احترام عمیقی برای آن‌ها قائل هستم.

هنوز اطلاعی نداریم که آیا تلگرام عرضه اولیه سهام را مد نظر دارد یا خیر؛ با این حال، به نظر می‌رسد روزهای برگزاری عرضه اولیه کوین در ایالات متحده به پایان رسیده است.

ریپل (Ripple) چیست ؟

اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که ریپل هم یک پلتفرم است و هم یک ارز دیجیتال،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن