منو سایت

مقام سابق چینی از باز شدن راه سهام دیجیتال توسط ارز دیجیتال ملی چین سخن میگوید

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

یکی از مقامات سابق چین از باز شدن راه سهام دیجیتال توسط ارز دیجیتال ملی چین سخن میگوید . و این توسعه زمینه ساز ایجاد و ظهور سهام‌ دیجیتال می باشد.

به گزارش کوین تلگراف، شیائو گانگ (Xiao Gang)، رئیس سابق کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین، در آخرین کتاب خود در مورد اصلاحات بازار سرمایه‌ چین می‌گوید توسعه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) راه را برای ایجاد سهام دیجیتال، هموار خواهد کرد.

چین با عرضه یوان دیجیتال به دنبال رقابت با دلار آمریکا است!

سهام و ارز دو موجودیت مجزا در حوزه‌ مالی سنتی هستند، با این حال، ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، مرزهای میان این دو را محو کرده ‌اند و زمینه ساز شکوفایی قابلیت های جدیدی شده اند. شیائو افزوده است که « سیر طبیعی ارزهای دیجیتال به گونه ای است که در نهایت، باعث ایجاد سهام دیجیتال خواهد شد »

اما پیش از آنکه، این امر بتواند رنگ تحقق به خود بگیرد، چالش هایی وجود دارد که باید هم در مقام نظری و هم عملی واکاوی شوند که از جمله‌ آنها می‌توان به چگونگی اتصال CBDC به بازار سرمایه‌ دیجیتال، نحوه ی آماده‌ سازی قراردادهای هوشمند برای عرضه سهام دیجیتال و چندو چون استفاده از ارز دیجیتال برای انجام معاملات و تسویه سهام دیجیتال اشاره کرد.

چین قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ پکن را به قطب بلاک چین جهان تبدیل کند

علاوه بر این، شیائو بر این باور است که ارز دیجیتال در آینده، نقشی مهم در توسعه‌ امور مالی دیجیتال ایفا خواهد کرد. وی می‌گوید:

ارز دیجیتال در ایجاد ارز، گردش ، تسویه ، قیمت گذاری دارایی ها ، معاملات دارایی و دیگر سامانه های متصل به ارز در کشورها و مناطق مختلف، تأثیرگذار خواهد بود.

پیش ‌تر نیز شیائو گفته بود که چین یک تحول در اقتصاد دیجیتال در پیش رو دارد و باید برای مواجهه با بازار در حال رشد ارزهای دیجیتال، پذیرای مقررات نظارتی کار آمد و درست باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن