منو سایت

انتظار میرود فدرال رزرو نرخ بهره را ۵۰ واحد (۰.۵٪) افزایش دهد

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

وضعیت بازار رمزارزها نشان‌دهنده عدم اطمینان معامله‌ گران در آستانه تصمیم‌ گیری فدرال رزرو در مورد نرخ بهره در ایالات متحده است. انتظار می‌ رود فدرال رزرو در انتهای جلسه خود در چهارشنبه، نرخ بهره را ۵۰ واحد (۰.۵٪) افزایش دهد. داده‌ های آنچین در مورد درصد هولدرهایی که در سود هستند نشان می‌ دهد قیمت بیت کوین هنوز به کف خود نرسیده است.

به گزارش کوین دسک، انتظار می‌رود فدرال رزرو در انتهای جلسه خود در چهارشنبه، نرخ بهره را ۵۰ واحد (۰.۵٪) افزایش دهد. در صورت تصمیم فدرال رزرو به افزایش ۰.۵٪ نرخ بهره، اولین بار در ۲۲ سال گذشته خواهد بود که نرخ بهره به این اندازه افزایش پیدا می‌کند. امکان دارد که فدرال رزرو طی چند جلسه بعدی نرخ بهره را به سرعت افزایش دهد تا سرعت تورم را کاهش دهد.

بسیاری از بانک‌ های مرکزی خارج از ایالات متحده، به ویژه در بازارهای نوظهور، پیش‌ تر افزایش نرخ بهره را آغاز کرده‌ اند. به این صورت، رشد اقتصادی کندتر و سیاست‌ های پولی سخت‌گیرانه‌ تر، بر بازار دارایی‌ های پرریسک‌ تر مانند سهام و رمزارزها، اثر منفی گذاشته است.

به گفته برخی تحلیلگران، نشست فدرال رزرو می‌تواند باعث افزایش نوسانات در بازار شود. برای مثال، فانداسترت (FundStrat)، یک شرکت بین‌ المللی مشاوره مالی، به افزایش نسبت قراردادهای اختیار فروش به خرید رمزارز ETH از ابتدای سال اشاره کرد، که به این معنی است که معامله‌ گران در بازار معاملات اختیار (آپشن)، در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ ها هستند.

قیمت بیت کوین در طول هفته گذشته تقریبا ثابت بود و به زیر ۴۰٬۰۰۰ دلار رسید که نقطه میانی محدوده قیمتی سه ماهه آن است. شاخص‌ های تکنیکال در ماه گذشته کاهش تمایل به صعود را نشان می‌ دهند که می‌ تواند خطر سقوط قیمت BTC را افزایش دهد.

در حال حاضر، تحلیل‌ گران انتظار دارند که همپای بازار سهام، نوسانات در بازار رمزارزها افزایش داشته باشد. کیتی استاکتون (Katie Stockton)، از مدیران شرکت تحقیقاتی فرلید استراتجیز (Fairlead Strategies) اظهار داشت:

بیت کوین شاهد خنثی شدن قدرت نسبی در مقابل اتر بوده است، که شاید منعکس‌ کننده سردرگمی سرمایه‌ گذاران باشد. این سرمایه‌ گذاران در مورد اینکه آیا شرایط فعلی حاکم بر بازار سهام که شرایط اجتناب از ریسک است، باعث افت بیشتر بازار رمزارزها خواهد شد یا خیر، دچار تردید هستند.

هولدرهای بلندمدت بیت کوین شروع به برداشت سود کرده‌ اند

به نظر می‌رسد هولدرهای بلندمدت بیت‌کوین شروع به برداشت سود کرده‌اند. نمودار زیر میانگین قیمت تمام شده بیت کوین برای هولدرهای بلندمدت را در مقایسه با قیمت بیت کوین نشان می‌دهد. در حال حاضر با قیمت بیت کوین در حدود ۳۸٬۰۰۰ دلار، میانگین سود هولدرهای بلند مدت برابر با صفر است.

با قیمت فعلی بیت کوین میانگین سود هولدرهای بلندمدت برابر صفر است

بر اساس داده‌های گلس‌ نود (Glassnode)، برداشت سود توسط هولدرهای بلندمدت با سرعتی که در تاریخ بیت کوین کم سابقه است در حال انجام است. این شرکت در یک پست وبلاگ خود نوشت:

این روند نشان می‌ دهد که هولدرهای بلندمدت از چرخه ۲۰۲۱-۲۰۲۲ در حال تسلیم شدن و خرج کردن کوین‌های خود، به ویژه در طول سه ماه گذشته هستند.

وضعیت هولدرهای کوتاه مدت به مراتب بدتر است. گلس‌نود در این مورد نوشت:

بر اساس داده‌های آنچین میانگین قیمت خرید هولدرهای کوتاه‌ مدت ۴۶٬۹۱۰ دلار است، که نشان می‌ دهد این گروه با ۱۷.۹٪ ضرر مواجه هستند.

در حال حاضر، حدود ۷۰٪ از همه هولدرهای بیت کوین در سود هستند ۳۰٪ با وجود ضرر مشغول نگهداری BTC هستند. این در حالی است که طبق داده‌های گلس‌ نود، در بازار خرسی قبلی، بین ۴۵٪ تا ۵۷٪، از هولدرها در سود بودند. این موضوع را می‌ توان نشانه‌ آن دانست که هنوز بازار به کف قیمت نرسیده است.

  • چرا قیمت بیت کوین کاهش یافت؟

بازار در انتظار اعلام ۰.۵٪ افزایش نرخ بهره در ایالات متحده است و افزایش نرخ بهره بر تمام بازارها مخصوصا بازار دارایی‌ های پر ریسک مانند رمزارزها و سهام اثر منفی می‌ گذارد.

  • کف قیمت بیت کوین کجاست؟

داده‌های آنچین نشان می‌دهند که هنوز ۷۰٪ از هولدرهای بیت کوین در محدوده سود هستند. مقایسه این درصد با بازار خرسی قبلی که در کف آن حدود ۴۵٪ تا ۵۷٪ هولدرها در سود بودند می‌ تواند نشانه این باشد که هنوز به کف قیمت نرسیده‌ ایم. البته ممکن است تا رسیدن به کف قیمت به انواع مختلف روندهای صودی را تجربه کنیم و این تحلیل یک تحلیل بلند مدت است و در مورد بازه‌های زمانی کوتاه‌ تر لزوما صادق نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن