منو سایت

پروژه اتریوم ۲.۰ بهتر است یا ترون ۴.۰ ؟

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

نتیجه‌ی یک نظر‌سنجی که توسط جاستین سان(Justin Sun)؛ بنیان‌گذار بنیاد ترون انجام شده است، نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از جامعه‌ی کاربران در توئیتر معتقدند که بروزرسانی اتریوم ۲.۰ یا ترون ۴.۰ بهتر است .

به گزارش زی کریپتو ، با این وجود، تاکنون جزئیات زیادی از بروزرسانی ترون ۴.۰ منتشر نشده است و بسیاری از فعالان صنعت رمزارزها این بروزرسانی را به صورت تلاش جاستین سان برای تسخیر جایگاه اتریوم ارزیابی می‌کنند.

اتریوم ۲.۰ یا ترون ۴.۰؟

جاستین سان اخیرا در حساب کاربری توئیترش از کاربران درخواست کرده است تا از میان اتریوم ۲.۰ یا ترون ۴.۰ پروژه‌ی رمزارزی برتر را انتخاب کنند.

در نتیجه، ترون ۴.۰ با ۵۷.۵ درصد از آراء (۳۴,۹۶۷ رای) اتریوم ۲.۰ را با ۴۲ درصد از آراء (۲۵,۸۴۶ رای) پشت سر گذاشته است. اگرچه نظر‌سنجی‌های اجرا شده در شبکه‌ی اجتماعی توئیتر علمی نیستند، اما غالبا دیدگاه عموم را بازتاب می‌کنند. نتیجه‌ی نظر‌سنجی به وضوح نشان می‌دهد که اکثریت کاربران معتقدند، ترون ۴.۰ از برتری نسبی در مقایسه با اتریوم ۲.۰ برخوردار است!

ترون ۴٫۰ در برابر اتریوم ۲٫۰ کدام‌یک بهتر است؟
ترون ۴٫۰ در برابر اتریوم ۲٫۰ کدام‌یک بهتر است؟

در حالی که کمتر از یک روز به پایان نظر‌سنجی باقی مانده است، امکان تغییر نتایج تنها در صورتی که اتریوم ۲.۰ آراء بیشتری را به‌دست آورد وجود دارد. اما هم‌اکنون ترون ۴.۰ تاکنون انتخاب برتر کاربران شرکت کننده در این نظر‌سنجی محسوب می‌گردد.

رقابت ترون با اتریوم

در حالی که بخش بزرگی از قرارداد‌های هوشمند در بلاکچین اتریوم منعقد می‌گردد، توکن اتر(ETH) نیز جایگاه دومین رمزارز بزرگ بازار از نظر ارزش بازار را در اختیار دارد. بعلاوه، اغلب رمزارزهای موجود در بازار را توکن‌های منتشر شده بر پایه‌ی استاندارد ERC20 اتریوم تشکیل می‌دهند.

با این وجود، هر یک از پروژه‌های ارائه شده در صنعت رمزارزها دارای معایبی را نیز دارا هستند. مشکل مقیاس‌پذیری به‌طور جدی شبکه‌ی کنونی اتریوم را تحت تاثیر قرار می‌دهد و یکی از موانع پذیرش اتریوم محسوب می‌گردد. با این وجود، توسعه‌دهندگان اتریوم امیدوارند که پس از راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ مشکلات موجود در شبکه‌ی کنونی اتریوم مرتفع گردند.

ترون(Tron) هم‌اکنون یکی از رقبای اصلی اتریوم محسوب می‌گردد که برای تسخیر جایگاه این پروژه به‌ویژه در حوزه‌ی برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز(dApps) تلاش می‌کند. اما با وجود نقایص گسترده، اتریوم همچنان پروژه‌ی پیشتاز در این حوزه ارزیابی می‌شود. جاستین سان(Justin Sun) بنیان‌گذار بنیاد ترون در تلاش برای تسخیر جایگاه کنونی اتریوم، اخیرا از راه‌اندازی ترون ۴.۰ خبر داده است.

اگرچه جاستین سان جزئیات کاملی را در رابطه با این پروژه افشاء نکرده است، ادعا کرده است که این بروز رسانی بهبود در مقیاس‌پذیری، حفظ حریم شخصی، قابلیت همکاری و کاربرد‌های سازمانی را هدف قرار داده است.

ترون ۴.۰: سازگاری با دیگر شبکه‌های بلاکچین‌، حریم خصوصی، مقیاس‌پذیری گسترده و قابلیت استفاده در موسسات و سازمان‌ها.
ترون ۴.۰: سازگاری با دیگر شبکه‌های بلاک چین‌، حریم خصوصی، مقیاس‌پذیری گسترده و قابلیت استفاده در موسسات و سازمان‌ها.

اقدامات متناقض جاستین سان و بنیاد ترون

برخی از فعالان حوزه‌ی رمزارزها این اقدام را تلاش جاستین سان برای تسخیر موقعیت اتریوم در نظر می‌گیرند. تیم توسعه‌دهنده‌ی اتریوم ۲.۰ اخیرا زمان تغییر الگوریتم اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام را به آینده موکول کرده است.

متاسفانه جاستین سان به انتشار اطلاعیه‌های مبالغه‌آمیز و قرار گرفتن در موقعیت‌های جنجالی شهرت دارد. دیدار وی با وارن بافت در سال گذشته حواشی زیادی را به همراه داشته است. وی برای شرکت در این مراسم ۴.۵ میلیون دلار به بنیاد خیریه کمک کرده است.

گزارش‌های منتشر شده در آغاز ماه می ادعا کرده‌اند که بنیاد ترون جاستین سان در میان شرکت‌هایی قرار دارد که کمک مالی دولت آمریکا(به مبلغ ۲ میلیون دلار) برای پشتیبانی از شرکت‌های کوچک در مقابل تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا را دریافت کرده است. اخذ وام ۲ میلیون دلاری از دولت آمریکا در حالی که برخی از شهروندان آمریکایی از دریافت وام محروم شده‌اند و هزینه‌کرد ۴.۵ میلیون دلار برای شرکت در مراسم نهار با وارن بافت یک رویکرد متناقض برای جاستین سان و بنیاد ترون محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن