منو سایت

سختی استخراج بیت کوین با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۸۰۰۰ دلار رکورد زد

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

امروز سختی استخراج بیت کوین ۸.۹ درصد افزایش پیدا کرد و نرخ هش نیز به بیش از ۱۳۰ اگزاهش بر ثانیه رسید. سختی استخراج بیت کوین با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۸۰۰۰ دلار رکورد زد.

به گزارش کوین تلگراف، همزمان با افزایش قیمت بیت کوین به بالا‌ترین قیمت دو سال گذشته، سختی استخراج شبکه این ارز دیجیتال هم روند صعودی خود را ادامه می ‌دهد. این در حالی است که قیمت بیت کوین طی هفته گذشته چند بار تا مرز ۱۹,۰۰۰ دلار بالا رفته و تا ۱۷,۰۰۰ دلار اصلاح شده است.

بر اساس داده‌ های درون زنجیره‌ ای گلاسنود (Glassnode)، سختی استخراج بیت کوین امروز با رشدی ۸.۹ درصدی همراه بود. شایان ذکر است که درحال حاضر سختی استخراج شبکه بیت کوین فاصله ‌ای ۵ درصدی با اوج خود دارد که ماه گذشته ثبت شده بود.

۳ دلیل اصلی اصلاح قیمت بیت کوین تا ۱۳,۰۰۰ دلار

افزایش سختی استخراج نشانگر شروع چرخه ‌های صعودی در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ بوده است، هر چند باید دید که آیا روند صعودی اخیر بیت کوین که در ۳ درصدی رسیدن به قله خود بوده است در بلندمدت باقی خواهد ماند یا نه. قیمت بیت کوین هفته گذشته ۱۱ درصد افت کرد؛ به ‌گفته بسیاری از کارشناسان، دلیل این امر این بود که تعداد زیادی از نهنگ‌ ها دارایی ‌های خود را به صرافی ‌ها انتقال دادند. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مطلب حدود ۱۸۵۰۰ دلار است.

افزایش سختی استخراج بیت کوین می ‌تواند به معنی افزایش کارمزد‌ها برای کاربران و همچنین افزایش زمان لازم برای ایجاد یک بلاک باشد. علاوه بر این، تعداد تراکنش‌ های تأیید نشده در ممپول (MemPool) (مکانیسمی برای ذخیره اطلاعات بر روی تراکنش‌ های تاییدنشده) بیت کوین هم افزایش پیدا می ‌کند. بنا بر تخمین ‌ها و محاسبات وب ‌سایت ارن (Earn)، کارمزد تراکنش بهینه بیت کوین در حال حاضر ۱۴,۲۷۲ ساتوشی و یا تقریبا ۲.۶۰ دلار است.

بلاک چین اتریوم نیز اخیرا رکورد‌های جدید را ثبت کرده است. طبق گزارش گلاسنود، سختی استخراج این شبکه در جمعه و به دنبال کاهش قیمت اتریوم از بیش از ۶۰۰ دلار در ۲۳ نوامبر به ۵۱۳ دلار، در بالا‌ترین سطح دو سال اخیر خود قرار داشته است. این سقوط قیمت تنها در عرض ۳ روز اتفاق افتاد.

بلومبرگ امیدوار است که روند صعودی بیت کوین تداوم داشته باشد

نرخ هش شبکه نشان می‌ دهد که چه مقدار قدرت محاسباتی به تایید تراکنش ‌های بیت کوین اختصاص یافته است که در ماه اکتبر با کاهش نرخ هش، سختی استخراج بیت کوین به بالاترین قله خود رسید. داده‌ های وب‌ سایت بلاک چین نشان می ‌دهد که این استاندارد بیش از ۲۷ درصد بین ۱۷ اکتبر و ۲ نوامبر کاهش یافته است و از ۱۴۶.۵ اگزاهش بر ثانیه به ۱۰۶.۶ اگزاهش در ثانیه رسیده است. بنا بر آمار منتشرشده، نرخ هش بیت کوین در حال حاضر ۱۳۰.۱۵ اگزاهش در ثانیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن