منو سایت

دفتر اسناد رسمی مبتنی بر بلاک چین در یکی از شهر های چین ساخته میشود

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

شهر سوژو چین قصد دارد برنامه‌ای ‌آزمایشی را پیاده‌سازی کند تا به‌‌ وسیله دفتر اسناد رسمی مبتنی بر بلاک چین بتواند اموری نظیر رهگیری اسناد و مدارک میان دفاتر اسناد رسمی را به سادگی و در بستری بلاک چینی انجام دهد. دسترسی آسان و اینترنتی شهروندان به خدمات این دفاتر از دیگر اهداف این برنامه اعلام شده است.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، رسانه‌های محلی چین گزارش دادند که این برنامه‌ ‌آزمایشی مبتنی بر بلاک چین قرار است تا طیف گسترده‌ای از خدمات مرتبط با دفاتر اسناد رسمی در شهر سوژو چین را ارائه کند.

براساس نشریه خبری چایناکوآلیتی‌نیوز (China Quality News)، مقامات شهر سوژو، روز ۵ ژوئن (۱۶ خرداد)، اعلام کردند که این برنامه با هدف ایجاد دسترسی اینترنتی به دفاتر قانونی و دولتی برای میلیون‌ها شهروند چینی راه‌اندازی می‌شود.

این برنامه آزمایشی که توسط اداره نظارت بر بازار سوژو و اداره دادگستری سوژو ایجاد شده است، فعالیت‌ها و عملکردها در حوزه‌هایی نظیر آزادی شخصی، زندگی، سلامت، حقوق مالکیت و دیگر موارد را پوشش خواهد داد.

تمام این گزینه‌ها از طریق فضای ابری در دسترس خواهند بود. اسناد صوتی و تصویری، برای اهداف قانونی، در بین دفاتر اسناد رسمی به اشتراک گذاشته خواهند شد و از همین رو، ره‌گیری این اسناد در کم‌ترین زمان امکان‌پذیر است. لازم به ذکر است که تنها دفاتر اسناد رسمی ذی‌صلاح می‌توانند این اسناد را مشاهده کنند.

این شبکه زنجیره دفاتر اسناد رسمی سوژو (Suzhou Notary Chain) نامیده خواهد شد و به واحد اجرای قوانین اداری اجازه می‌دهد تا از این سیستم برای صدور و رهگیری آنلاین اسناد رسمی استفاده کنند. علاوه بر این، در صورت بروز اختلافات، امکان انجام کل فرآیند رسیدگی، از طریق فایل‌های به اشتراک‌گذاشته شده روی پلتفرم ابری مهیا خواهد بود.

برخلاف روش معمول ذخیره فایل‌های صوتی و تصویری در یک پایگاه داده قانونی، اکنون پلتفرم خدمات دفتر اسناد رسمی مبتنی بر بلاک چین همه چیز را بر عهده خواهد داشت، از ثبت اسناد گرفته تا توزیع آن‌ها. نشریه محلی چایناکوالیتی‌نیوز چین در این باره نوشت:

این اقدام ذخیره داده‌ها، امنیت بالا، عدم دستکاری، و قابلیت ردیابی را تسهیل کرده و شفافیت اجرای قوانین اداری را بهبود می‌بخشد.

چین همچنان در حال برداشتن گام‌هایی اساسی برای به‌کارگیری فناوری بلاک چین در کشور و پیاده‌سازی سیستم‌های مرتبط در حوزه‌های مختلف اقتصادی است.

اخیرا نیز، برنامه‌ای آزمایشی در استان هاینان راه‌اندازی شد که هدف از آن تقویت پرداخت‌های بین‌المللی از طریق فناوری بلاک چین بود.

علاوه بر این، در ۲ ژوئن (۱۳ خرداد)، مقامات چینی، برای تبدیل جزیره هاینان به یک جزیره آزاد تجاری، برنامه‌ای جامع ارائه کردند که موسسات را به استفاده از بلاک چین در جهت تغییر و بهبود عملکرد دولت تشویق می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن