Site icon آی تی ارز

کشور تایلند خرید و فروش میم کوین‌ ها را ممنوع اعلام کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند در روزهای گذشته، محدودیت‌ های جدیدی در حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال اعمال کرده است. بر این اساس، خرید و فروش توکن‌ های NFT، میم کوین‌ ها و توکن‌ های طرفداری در تایلند ممنوع اعلام شده است.

به گزارش کوین دسک , کمیسیون SEC تایلند در اطلاعیه‌ ای که روز جمعه منتشر کرده است اعلام کرد که خرید و فروش توکن‌ های غیر قابل تعویض و میم کوین‌ها، همچنین توکن‌ های طرفداری ممنوع است. به نظر می‌ رسد این اقدام در راستای مهار بازار رمزارزها در پلتفرم‌ های معاملاتی باشد که در این دسته از رمزارزها، قیمت معمولا توسط هیجانات فضای مجازی تعیین می‌ شود.

دستور کمیسیون بورس تایلند، تازه‌ ترین اقدام واحدهای قانون‌ گذاری این کشور در راستای فراهم آوردن چهارچوبی برای معاملات رمزارزها است. با اینکه مراجع قانون‌ گذاری تمام صنعت کریپتو را تحریم نکرده‌ اند، به نظر می‌ رسد این اقدام پیشگیرانه در جهت محافظت از دارایی‌ های سرمایه‌ گذاران در این بازار باشد.

بر اساس دستور کمیسیون SEC، معامله دارایی‌های زیر از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) در تایلند ممنوع است:

میم کوین‌ ها؛ کمیسیون SEC تایلند این دسته را کوین‌هایی بدون هدف مشخص و بدون پشتوانه دانسته که قیمت آنها به ترندهای شبکه‌های مجازی وابسته است. با این حال در این اعلامیه به توکن خاصی اشاره نشده است، اما احتمال می‌ رود این دستور شامل دوج کوین نیز باشد. قیمت دوج کوین به واسطه اقدامات بسیاری از افراد مشهور مانند ایلان ماسک نوسان پیدا می‌ کند.

توکن‌ های طرفداری؛ این دسته به دارایی‌ های دیجیتالی اطلاق می‌ شود که نشان‌ دهنده‌ حق رای کاربر هستند و به آنها اجازه می‌ دهد به خدمات و پاداش‌ های مخصوص باشگاه‌ های طرفداری دسترسی داشته باشند. کاربران می‌ توانند این دسته از توکن‌ ها را در ازای کالا و خدماتی مانند تجربیات VIP معامله کنند.

NFT؛ توکن‌هایی که در چند ماه اخیر از پر سر و صداترین دارایی‌ های بازار رمزارزها بوده‌ اند. این دسته از دارایی‌ ها شامل توکن‌ های یکتا و غیر قابل تعویضی هستند که نمی‌ توان آنها را مانند سایر ارزهای دیجیتال، در صرافی‌ های معمولی معامله کرد. توکن‌ های NFT نمایشگر مجموعه‌ هایی از آثار هنری، کارت‌ های بازی و حتی زمین‌ های مجازی هستند.

توکن‌ های صرافی‌ ها؛ این توکن‌ ها همان‌ هایی هستند که صرافی‌ هایی مانند بایننس (BNB)، یونی‌ سواپ (UNI)، Ftx (FTT) آنها را عرضه می‌ کنند و به هولدرهای آنها امکاناتی مانند تخفیف در معاملات را ارائه می‌ دهند.

خروج از نسخه موبایل