منو سایت

رمز ارز پایدار تتر باعث تورم قیمت رمزارزها نمی‌شود

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

نتیجه‌ی تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که با وجود دیدگاه‌های بحث برانگیز پیرامون تاثیر انتشار رمزارزهای پایدار بر بازار رمزارزها ، انتشار رمز ارزهای پایدار موجب افزایش مصنوعی قیمت رمزارزها نمی‌شود. در همین زمان، این مقاله با اشاره به نقش کلیدی رمز ارزهای پایدار تتر در بازار مبادلات رمزارزها رشد این دسته از دارایی‌ها با گذشت زمان را پیش‌بینی کرده است.

رمزارزهای پایدار تتر موجب ایجاد تورم در بازار رمزارزها نمی‌شود

محققان در یک تحقیق آکادمیک ادعا کردند که رمزارز پایدار تتر بازار صعودی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ را موجب شده است. قیمت بیت کوین در طی این روند که تا ابتدای سال ۲۰۱۸ نیز استمرار یافت به سطح بیشینه‌ی ۲۰ هزار دلار دست یافت. شرکت تتر به سرعت نسبت به ادعای مطرح شده واکنش نشان داد و اعلام کرد که رمزارزهای پایدار یو‌اس‌دی‌تی(USDT) در فرآیند دستکاری قیمت شرکت ندارند.

با این وجود و در حالی که ادعای مطرح شده تاکنون بدون پاسخ قطعی باقی مانده بود، نتیجه‌ ی مطالعه اخیر از ادعای تتر پشتیبانی می‌کند.

گانش ویزوانث ناتراژ(Ganesh Viswanath-Natraj)؛ استادیار اقتصاد در دانشکده‌ی تجارت وارویک(Warwick Business School) و ریچارد لیونز(Richard Lyons)؛ رئیس نو‌آوری و کارآفرینی دانشگاه برکلی کالیفرنیا نویسندگان گزارش را تشکیل می‌دهند.

آن‌ها در گزارش منتشر شده به یک تغییر مهم در فرآیند انتشار تتر اشاره کردند. پیش از سال ۲۰۱۸ تمامی سکه‌های منتشر شده به سرعت در میان صرافی بیت‌فینیکس و سایر صرافی‌ها و برای مبادله در بازارهای ثانویه توزیع شده‌اند. با این وجود، از سال ۲۰۱۸ تاکنون خزانه‌داری تتر بخشی از کل رمزارزهای یو‌س‌دی‌تی منتشر شده را نگه‌داری می‌کند. در صورت افزایش قیمت تتر به بالاتر از نرخ برابری به دلار در بازارهای ثانویه، خزانه‌داری بخشی از دارایی‌های ذخیره را در بازار‌های ثانویه به فروش می‌رساند.

رمزارزهای پایدار یو‌اس‌دی‌تی منتشر شده در خرانه‌داری تتر و بازار ثانویه
رمزارزهای پایدار یو‌اس‌دی‌تی منتشر شده در خرانه‌داری تتر و بازار ثانویه

محققان با ارزیابی اندازه‌گیری دقیق میزان انتشار تتر در بازارهای ثانویه، عرضه‌ی تتر در بازارهای ثانویه و تاثیرات شدید بر قیمت بیت کوین دریافتند که هیچ مدرک محکمی برای اثبات تاثیر انتشار رمزارزهای پایدار بر قیمت رمزارزها وجود ندارد.

رمز ارزهای پایدار نقش دارایی امن را در بازار رمزارزها ایفاء می‌کنند

این گزارش با اشاره به سقوط بیش از۵۰ درصدی در بازار رمزارزها در اواسط ماه مارس و در طی تنها ۲۴ ساعت اعلام می‌کند که رمزارزهای پایدار در اقتصاد دیجیتالی «نقش دارایی امن را بازی می‌کنند.» از آنجایی که رمزارزهای پایدار در زمان نوسانات شدید مورد توجه فعالان بازار قرار می‌گیرند، در همین زمان که ارزش بازار بیت کوین و دیگر آلت کوین‌ها کاهش یافته است، ارزش بازار اغلب رمز ارزهای پایدار با افزایش مواجه شده است.

داده‌های وب‌سایت کوین متریک(CoinMetrics)، ارزش بازار کل رمزارزهای پایدار را پیش از افزایش شدید قیمت بیت کوین در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۷  تقریبا ۱٫۲۵ میلیارد دلار نشان می‌دهد. در حالی که هم‌اکنون ارزش بازار رمز ارزهای پایدار ۹ میلیارد دلار گزارش شده است که افزایش ۶۲۰ درصدی را تنها در طی دو سال نشان می‌دهد.

با توجه به رشد رمز ارزهای پایدار، افزایش نقش این دسته از رمزارزها در صنعت بلاکچین قابل انکار نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن