منو سایت

تحلیل تکنیکال چند آلت کوین مطرح بازار؛ ۳ آذر (۲۳ نوامبر)

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

جهش قیمت بیت کوین از کف روزانه خود در شمع (کندل) روز گذشته، بیا‌نگر حرکت احتمالی قیمت تا سقف تاریخی آن (ATH) است. احتمال همراهی گروه عمده ‌ای از آلت کوین ‌ها در این حرکت با بیت کوین نیز وجود دارد.

به گزارش کوین‌ تلگراف، بیت کوین از پایین ‌ترین سطح قیمتی خود در مارس سال ۲۰۲۰ و در قیمت تقریبی ۴,۰۰۰ دلار، بازگشتی خیره‌ کننده داشته است، به‌ صورتی که حتی مورد توجه سرمایه‌ گذاران نهادی نیز قرار گرفته است. اخیراً ریک رایدر (Rick Rieder)، از مدیران ارشد شرکت سرمایه ‌گذاری بلک ‌راک (BlackRock)، اظهار داشته که بیت کوین می ‌تواند جایگزین طلا شود، زیرا حتی انتقال آن هم آسان ‌تر از جابجایی شمش طلا است.

تحلیل گری که ۱۸,۰۰۰ دلار بیت کوین را پیش بینی کرده بود درباره اصلاح هشدار داد

دیدگاه‌های مشابه نشانه‌ هایی‌ مثبت تلقی می ‌شوند، زیرا بیانگر این موضوع هستند که جایگاه بیت کوین به‌ عنوان طلای دیجیتال، به ‌طوری فزاینده‌ حتی در میان سرمایه‌ گذاران سنتی نیز مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. گزارش جدید پانترا کپیتال (Pantera Capital)، شرکت سرمایه‌ گذاری ارزهای دیجیتال، افزایش اخیر قیمت بیت کوین را به خدمات جدید پی ‌پل در حوزه ارزهای دیجیتال نسبت می ‌دهد. طبق داده ‌های جدید این شرکت، پی ‌پل در حال حاضر حدود ۷۰ درصد بیت کوین ‌های تازه ماین ‌شده و کش ‌اپ ۳۰ درصد باقی ‌مانده را خریداری می ‌کند. مجموعاً این عوامل کمبودی واقعی را در عرضه ایجاد کرده است.

مدت‌ زیادی است که منتقدان بیت کوین این دارایی را بی ‌ثبات و پرنوسان توصیف می‌ کنند، اما تحقیقات شرکت مدیریت سرمایه ‌گذاری ون ‌اک (Van Eck) نشان می‌ دهد که حدود نیمی از سهام زیر مجموعه شاخص S&P ۵۰۰ در یک بازه زمانی ۹۰ روزه، نوساناتی مشابه یا حتی بیشتر از بیت کوین را ثبت رسانده‌ اند. با گسترش و شناخته ‌شدن یافته‌ هایی این چنین، سرمایه ‌گذاران بیشتری به این حوزه جذب خواهند شد. سرمایه‌ گذاران اکنون در این فکر هستند که آیا قیمت بیت کوین در هفته آینده به بالاترین سطح تاریخی خود خواهد رسید و آیا آلت کوین‌ ها این روند را دنبال خواهند کرد؟

به سراغ تحلیل نمودارهای گروهی از این ارزها را می ‌رویم تا مسیر بعدی قیمت‌ ها را تخمین زده و سطوح بحرانی را در صعود یا نزول آن‌ ها مشخص کنیم.

تزوس (TEZOS)

به واکنش قیمت تزوس درون کانال روزانه توجه کنید. برای تأیید اعتبار کانال ترسیم ‌شده نیز، برخورد و واکنش‌ قیمت را به سطوح مختلف آن به‌ ویژه میدچنل (خطوط میانی کانال) بررسی کنید. در تحلیل گذشته تزوس در قیمت ۲ دلار، به انتظار صعود قیمت از همین سطح اشاره کردیم. همچنین گفتیم که اهداف پله ‌ای قیمت در صعود، ۲.۵، ۲.۸، ۳.۱، و ۳.۴ خواهد بود.

تحلیل گذشته قیمت تزوس به تاریخ ۳ مهر

قیمت در روز جاری اولین هدف تحلیل را در ۲.۵ دلار دیده است.

نمودار فعلی قیمت تزوس در تایم فریم هفتگی

حال برای بررسی دقیق ‌تر اعتبار اهداف مذکور در تحلیل گذشته، به تایم فریم روزانه مراجعه می ‌کنیم. به‌ منظور اعتبارسنجی دو کانال ترسیمی (سیاه‌ رنگ) که بر روی یکدیگر قرار گرفته ‌اند، به واکنش قیمت به سطوح آن و میدچنل توجه کنید. با حرکت قیمت به بالای کانال نزولی و کوچک قیمت، انتظار رشد آن را تا میدچنل کانال صعودی اصلی در ۲.۸ دلار خواهیم داشت. اهداف بعدی به ‌ترتیب ۳.۱ و ۳.۴ دلار خواهند بود. در بلندمدت نیز دیده‌ شدن هدف ۴.۸ دلاری ممکن خواهد بود.

شکست روند منفی شاخص قدرت نسبی (RSI) در همین تایم فریم، می‌ تواند عامل تأیید دیگری برای رشد قیمت باشد.

الگورند (ALGORAND)

به واکنش قیمت الگورند درون کانال روزانه توجه کنید. برای تأیید اعتبار کانال ترسیم ‌شده نیز، برخورد و واکنش‌ قیمت را به سطوح مختلف آن به‌ ویژه میدچنل (خطوط میانی کانال) بررسی کنید. در تحلیل گذشته الگورند به مقاومت کلیدی ۰.۳۶۶۴ دلاری در قیمت اشاره کردیم. همچنین گفتیم که با شکست این مقاومت، انتظار رشد قیمت را تا ۰.۴۰ دلار و سپس تا ۰.۴۴ دلار و در نهایت ۰.۴۸ دلار، خواهیم داشت. قیمت مطابق تحلیل اهداف مذکور را درنوردید و حتی تا بالای ۰.۷ دلار نیز رشد کرده است.

در وضعیت فعلی، با توجه به برخورد قیمت به کف کانال صعودی در تایم فریم روزانه و تکمیل پولبک به میدچنل کانال کوچک نزولی، احتمال صعود قیمت به ‌ترتیب تا اهداف ۰.۴۰، ۰.۴۵ و ۰.۵۱ دلار وجود خواهد داشت. در صورت دیده‌ شدن این اهداف، ایستگاه‌ های بعدی قیمت باتوجه به سطوح کانال تعریف خواهند شد.

نمودار روند قیمت الگورند

در تایم فریم هفتگی شاخص قدرت نسبی (RSI) به روند صعودی بلندمدت خود برخورد کرده و به آن واکنش نشان داده است. این امر می‌ تواند تأیید دیگری بر روند صعودی قیمت باشد.

ترون (TRON)

به واکنش قیمت ترون درون کانال روزانه توجه کنید. برای تأیید اعتبار کانال ترسیم ‌شده نیز، برخورد و واکنش‌ قیمت را به سطوح مختلف آن به‌ ویژه میدچنل (خطوط میانی کانال) بررسی کنید. در تحلیل گذشته ترون، به این موضوع اشاره کردیم که اگر قیمت موفق به شکست سطح ۰.۰۲۱ دلار شود، انتظار رشد قیمت را در کوتاه‌ مدت تا ۰.۰۲۵ دلار و ۰.۰۳۵ دلار خواهیم داشت. ترون با حرکت مطابق تحلیل گذشته، اکنون کمی پایین‌ تر از هدف دوم و در حوالی ۰.۰۳۱ دلار معامله می‌ شود.

در وضعیت فعلی با توجه به حمایت قیمت بر روی میدچنل کانال صعودی، با حرکت آن به بالای مقاومت ۰.۰۳۱ دلار، می ‌توان انتظار حرکت صعودی را تا تقاطع میدچنل این کانال و سقف کانال نزولی در ۰.۰۳۶ دلار و در بالای آن تا ۰.۰۴۰ دلار داشت.

تحلیل قیمت ترون

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در همین تایم فریم مقاومت دینامیک خود را شکسته است، که این موضوع می ‌تواند تأیید دیگری بر روند صعودی قیمت باشد.

لایت کوین (Litecoin)

به واکنش قیمت لایت کوین درون کانال‌ های هفتگی توجه کنید. برای تأیید اعتبار کانال‌های ترسیم‌ شده نیز، برخورد و واکنش‌ قیمت را به سطوح مختلف آن به ‌ویژه میدچنل (خطوط میانی کانال) بررسی کنید. با توجه به حمایت قیمت بر روی میدچنل کانال صعودی، انتظار رشد قیمت را در میان‌ مدت تا ۹۸ و سپس ۱۳۱ دلار می‌ توان داشت. در کوتاه مدت سطح شکسته شده (بریک اوت) ۶۵ دلار هنوز دیده نشده است و اصلاح احتمالی قیمت تا این سطح موقعیت مناسبی برای خریداران فراهم خواهد کرد.

تحلیل قیمت لایت کوین

در همین تایم فریم، روند نزولی شاخص قدرت نسبی (RSI) شکسته شده است که می ‌تواند به‌عنوان تأییدی برای روند صعودی قیمت باشد.

دش (DASH)

به واکنش قیمت دش درون کانال‌ هفتگی توجه کنید. برای تأیید اعتبار کانال‌ ترسیم ‌شده نیز، برخورد و واکنش‌ قیمت را به سطوح مختلف آن به ‌ویژه میدچنل (خطوط میانی کانال) بررسی کنید. با توجه به شکست روند نزولی قیمت، انتظار پولبک آن در کوتاه مدت تا این سطح شکسته شده (بریک اوت) و سپس آغاز روند صعودی را در میان مدت خواهیم داشت. اهدافی که با توجه به کانال تعریف می ‌شوند، میدچنل در ۱۱۰ دلار، سقف قبلی قیمت در ۱۳۴ دلار، ناحیه مقاومتی ۱۶۵ الی ۱۷۰ دلار و در نهایت ۲۰۲ دلار خواهد بود.

شکست الگوی مثلث در شاخص قدرت نسبی (RSI) در همین تایم فریم نیز می‌تواند به ‌منزله‌ تأیید برای روند صعودی قیمت باشد.

پیشنهاد نهایی این است که با تنظیم بهینه حد ضرر، ریسک خود را در معاملات کنترل کنید و با ورود و خروج پله ‌ای در حمایت و مقاومت ‌ها، سرمایه خود را مدیریت کنید. اگر دانش کافی برای معامله ‌گری در اختیار ندارید، از ورود به معاملات خودداری کنید و با مراجعه به بخش آموزش تحلیل بازار به‌ تدریج این دانش را فرا گیرید. در این تحلیل از اصلاحات احتمالی و کوتاه ‌مدت قیمت چشم ‌پوشی شده است و همچنین نباید به‌ عنوان سیگنالی مبنی بر خرید یا فروش در نظر گرفته شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن