منو سایت

کنگره آمریکا : معافیت مالیاتی تراکنش هایی با سود کمتر از ۲۰۰ دلار

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

لایحه جدید در مورد معافیت ارائه شده به کنگره آمریکا ، تمام تراکنش‌ های بیت کوین و سایر رمز ارزها با سود ۲۰۰ دلار یا کمتر را از مالیات معاف می‌ کند. این لایحه که روز پنجشنبه به کنگره ارائه شده است می‌ تواند نقش بیت کوین در زندگی اقتصادی روزمره شهرواندان آمریکایی را پررنگ‌ تر کند.

به نقل از مجله بیت‌ کوین‌، پنجشنبه لایحه‌ ای دو حزبی به کنگره ایالات متحده ارائه شد که تمام تراکنش‌ های بیت کوین و رمز ارزهای دیگر را در صورتی که سود مرتبط با آن‌ها ۲۰۰ دلار یا کمتر باشد، از تعهدات مالیاتی معاف می‌کند. این لایحه می‌ تواند انگیزه برای استفاده از بیت‌ کوین به عنوان وسیله مبادلات اقتصادی را افزایش دهد یا اقلا برخی موانع را از سر راه آن بردارد. با توجه به قوانین فعلی هر گونه سود حاصل از فروش بیت کوین بدون توجه به اندازه یا هدف معامله مشمول مالیات می‌ شود.

سوزان دلبن (Suzan DelBene)، یکی از نویسندگان این لایحه معافیت ، در بیانیه‌ ای گفت:

قوانین قدیمی در مورد رمز ارزها، پتانسیل آن برای استفاده در زندگی روزمره را در نظر نمی‌ گیرند و بیشتر شبیه به سهام یا ETF با آن برخورد می‌ کنند. با این حال، ارز دیجیتال طی چند سال گذشته به سرعت تکامل یافته است و فرصت‌ های بیشتری برای استفاده از آن در زندگی روزمره فراهم شده است. این لایحه خطوط قرمز را کاهش می‌ دهد و در را به روی نوآوری‌ های بیشتر و در نهایت رشد اقتصاد دیجیتال باز می‌ کند.

همچنین دیوید شوایکرت (David Schweikert)، یکی دیگر از نویسندگان این لایحه، که «قانون مالیات منصفانه ارز مجازی» نام‌ گذاری شده است، در بیانیه‌ ای گفت:

ارز مجازی در حال تغییر شکل زندگی روزمره ما است و ایالات متحده باید این موضوع را به رسمیت بشناسد و برای برخورد منصفانه با این ارزها در قانون مالیاتی خود تلاش کند. این قانون گام مهمی رو به جلو است و زمینه را برای رشد اقتصاد دیجیتال فراهم می‌ کند.

سازمان مالیات آمریکا (IRS) استفاده از بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت را مشمول مالیات می‌ داند. چون‌ که پرداخت‌ کننده بخشی از بیت‌ کوین خود را با یک کالا یا خدمت مبادله می‌ کند و اگر بیت کوینی که خرج می‌ شود با قیمت دلاری کمتری بدست آمده باشد، این تفاوت به عنوان سود سرمایه در نظر گرفته می‌ شود و پرداخت مالیات آن الزامی است.

لایحه معافیت ارائه شده به دنبال افزودن متممی به قانون مالیات سال ۱۹۸۶ است تا این الزامات را وقتی که سود سرمایه مشاهده شده از ۲۰۰ دلار کمتر است، حذف کند. به این ترتیب تراکنش‌ های کوچکتر از مالیات معاف می‌ شوند که می‌ تواند انگیزه استفاده از بیت‌ کوین را بیشتر کند یا حداقل موانع استفاده از آن را کاهش دهد. برای کسب اطلاعات در مورد تأثیر قوانین مالیاتی امریکا بر قیمت بیت کوین روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن