منو سایت

میزبانی شهر سوژو چین برای آزمایش ارز دیجیتال ملی در قالب هدیه های سرخ

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

شهر سوژو چین (Suzhou) ظاهراً از ماه آینده میزبان طرح گسترده ای برای آزمایش ارز دیجیتال ملی این کشور است. در این طرح قرار است یوان دیجیتال در قالب «هدیه های سرخ» به افراد داده شود.

به گزارش «Theblock» و به نقل از رسانه پیپر (Paper)، این طرح آزمایشی در روز ۱۲ دسامبر (۲۲ آذر) اجرا می‌شود. تاریخ مذکور که از آن تحت عنوان «جفت ۱۲» (۲۰۲۰/۱۲/۱۲) یاد می شود جشنواره خرید پایان سال چینی ها به حساب می آید.

بخوانید : رئیس جمهور چین از گروه ۲۰ خواست تا برای ارزهای دیجیتال ملی آماده باشند

پیش از این نیز در ماه آوریل (فروردین) گزارش شده بود که برخی از کارمندان دولت در شهر سوژو کمک هزینه حمل و نقل خود را به یوان دیجیتال دریافت می کنند. این اقدام در راستای آزمایش ارز دیجیتال ملی این کشور صورت گرفته بود. یوان دیجیتال با نام DC/EP هم شناخته می‌شود.

بر اساس گزارش پیپر، این طرح آزمایشی گسترده که قرار است در شهر سوژو به اجرا در بیاید شبیه همان طرحی است که در ماه اکتبر (مهر) در شهر شنژن اجرا شد. دولت چین حدود یک و نیم میلیون دلار یوان دیجیتال را از طریق قرعه‌کشی به ۵۰ هزار نفر از ساکنان شهر شنژن به عنوان هدیه پرداخت کرده است.

ساکنانی که برنده قرعه کشی شده بودند می توانستند یوان دیجیتال را در بیش از ۳,۰۰۰ فروشگاهی که در این طرح آزمایشی مشارکت کرده بودند، خرج کنند.

گزارش مذکور می افزاید چیزی که در خصوص طرح آزمایشی شهر سوژو جدید به حساب می آید این است که امکان پرداخت آفلاین اضافی به کیف پول های یوان دیجیتال افزوده شده است. در این کیف پول ها می توان صرفاً با لمس دو دستگاه پرداخت (نظیر تلفن های هوشمند) تراکنش انجام داد. همچنین در یک محیط آفلاین با استفاده از فناوری ان اف سی (NFC) می توان این فرآیند را به سرانجام رساند.

بخوانید : رئیس بانک مرکزی چین از آزمایش موفقیت ‌‌آمیز طرح ارز دیجیتال ملی خبر داد

در همین حال، به نظر می رسد چنگدو (Chengdu) دیگر شهر چین نیز در حال انجام طرح های آزمایشی گسترده تری در خصوص کیف پول های یوان دیجیتال است.

به عنوان مثال بانک صنعتی و بازرگانی چین (ICBC) که یکی از چهار بانک تجاری بزرگ و دولتی این کشور به‌حساب می آید در حال تبلیغ ویژگی «کیف پول آزمایشی داخلی» در اپلیکیشن موبایلی خود است. این ویژگی در دسترس کاربران عمومی در شهر چنگدو قرار گرفته است.

با این حال طبق اظهارات یک نماینده خدمات مشتریان این بانک، در این مرحله صرفاً کاربران خاصی می توانند کیف پول یوان دیجیتال را فعال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن