تقریباً سه چهارم از ثروتمندان جهان هم اکنون مالک یک یا چند ارز دیجیتال هستند

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

نتایج نظرسنجی به عمل آمده از بیش از ۷۰۰ فرد ثروتمند نشان‌ می دهد که تقریباً سه چهارم از آنها هم اکنون مالک یک یا چند ارز دیجیتال هستند یا آنکه قصد دارند تا پایان سال ۲۰۲۲ در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

به گزارش کوین تلگراف، سازمان مشاوره مالی دور گروپ (DeVere Group)،‌ طی یک نظرسنجی نشان داده است که ۷۳ درصد از پاسخ دهندگان، رویکرد مثبتی در قبال ارزهای دیجیتال دارند که در مقایسه با آمار ۶۸ درصدی سال ۲۰۱۹، از افزایشی ۵ درصدی حکایت دارد.

گفتنی است شرکت کنندگان در این نظرسنجی، هر یک ثروتی دست کم یک میلیون پوندی (تقریباً ۱.۳۲ میلیون دلار) داشته‌اند و از نواحی جغرافیایی مختلفی در سرتاسر جهان از ایالات متحده، بریتانیا و آفریقا گرفته تا خاورمیانه، استرالیا و آمریکای لاتین انتخاب شده اند.

نیگل گرین (Nigel Green)، بنیانگذار و مدیرعامل دور گروپ با اشاره به این نکته که طی یک سال اخیر، بیت کوین با رشدی ۱۲۵ درصدی بهترین عملکرد را در میان دارایی های سرمایه ای مختلف داشته، می گوید:

همانطور که نتایج نظرسنجی نیز نشان می دهد، این عملکرد خیره کننده باعث شده تا بیت کوین در کانون توجه سرمایه گذارانی قرا بگیرد که به‌طور روزافزونی دریافته اند که ارزهای دیجیتال، آینده پول هستند.

گرین در ادامه افزوده است که پاسخ دهندگان در نظرسنجی یادشده گفته اند که به بیت کوین به چشم یکی از بزرگ ترین بانک های وال استریت نگاه می کنند و احساس مثبت خود در قبال این ارز دیجیتال را به پذیرش شرکت هایی همچون پی پل و اسکوئر نسبت داده اند. گرین می‌گوید:

بسیاری از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، گفته اند که بدون شک، یکی از عوامل محرک رشد بیت کوین، علاقه روزافزون سرمایه گذاران نهادی به خریداری این ارز دیجیتال و بهره برداری از سودهای کلان این دارایی نوپدید است.

آن طور که پیداست، حتی کسانی که پیش تر موضعی تردیدآمیز در قبال ارزهای دیجیتال داشتند، این روزها نسبت به این دارایی‌ها خوش بین شده اند. جیمی دیمون (Jamie Dimon)، مدیرعامل بانک جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase)، چندی پیش در کنفرانسی گفته است که او از جمله باورمندان به فناوری بلاک چین و همچین ارزهای دیجیتال با پشتوانه و قانونی است.

گفتنی است دیمون پیش تر در سال ۲۰۱۷ از بیت کوین به عنوان یک کلاهبرداری بزرگ یاد کرده بود. با این حال، از آن زمان تاکنون، رویکرد بانک تحت مدیریت او در قبال بیت کوین و دارایی های دیجیتال آشکارا تغییر کرده است.

ری دالیو (Ray Dalio)، میلیاردر سرشناس و مدیر یکی از صندوق های پوششی نیز که پیش تر موضعی تردیدآمیز در قبال بیت کوین داشت، دو روز پیش با زیر سؤال بردن رویکرد خود در توییتی نوشت:

بعید نیست که موضعم در برابر بیت کوین اشتباه بوده باشد، بنابراین در حال تصحیح آن و تغییر رویکرد خود هستم.

دالیو پیش تر گفته بود که استفاده از بیت کوین به عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش، محکوم به شکست است و احتمال دارد دولت ها آن را غیرقانونی اعلام کنند. وی همچنین خاطرنشان کرده بود که اصلاً در تصورش نمی گنجد که روزی بانک های مرکزی، شرکت های چندملیتی و سرمایه گذاران نهادی به بیت کوین روی بیاورند.

نتایج نظرسنجی یادشده در حالی منتشر می‌شود که ارزش بازار بیت کوین با بر جای گذاشتن رکورد تازه ای به ۳۳۶ میلیارد دلار رسیده و بهای آن نیز از ۱۸ هزار دلار عبور کرده و فاصله چندانی برای باز پس گیری دوباره سقف تاریخی خود در ۱۹,۷۶۳ دلار ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *