منو سایت

غول خدمات مالی دنیا: اتریوم می‌ تواند به ۳۵,۰۰۰ دلار برسد

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

یکی از بزرگ‌ ترین بانک‌ ها و مؤسسات مالی جهان گفته است اگر بیت کوین به ۱۷۵,۰۰۰ دلار برسد، اتریوم قیمت ۳۵,۰۰۰ دلار را تجربه خواهد کرد.

به گزارش کریپتو بریفینگ، تحلیل‌ گران استان دارد چارترد (Standard Chartered)، یکی از غول‌ های صنعت خدمات مالی جهان، معتقدند که اتریوم جای بیشتری برای رشد دارد و حتی می‌ تواند از بیت کوین به‌ عنوان ارز دیجیتال شماره یک بازار سبقت بگیرد. شاخص‌ های تکنیکال هم نشان می‌ دهد که بازار اتریوم آماده شده است تا پیش از ادامه روند صعودی خود، یک اصلاح قیمتی را تجربه کند.

استاندارد چارترد یک بازار صعودی را برای اتریوم پیش‌ بینی کرده است. هارد فورک لندن در بلاک چین اتریوم، توجه بسیاری را به سمت این ارز دیجیتال کرده است. با ۲۲۴,۷۰۰ اتریومی که تا امروز سوزانده شده و ۷.۵ میلیون توکن دیگری که در قرار داد های سپرده‌ گذاری اتریوم قفل‌ شده است، بسیاری از تحلیل‌ گران معتقدند که یک «شوک عرضه» بزرگ برای این ارز دیجیتال در راه است. شوک عرضه به وضعیتی اشاره دارد که با افزایش سریع تقاضا موجودی صرافی‌ ها رو به اتمام می‌ رود.

استاندارد چارترد یکی از آخرین مؤسسات مالی است که به مسئله روند صعودی اتریوم اشاره است. در گزارش اخیر این غول بانک داری بریتانیایی آمده است که می‌ توان اتریوم را به‌ عنوان یک بازار مالی در نظر گرفت، چرا که کاربران را قادر می‌ سازد در کنار بسیاری از خدمات دیگر، وام دهند و از سرمایه‌ گذاری‌ های خود کسب سود کنند. استاندارد چارترد گفته است چنین کارایی گسترده‌ ای می‌ تواند به اتریوم اجازه دهد تا ارزش بازار خود را به بیت کوین برساند.

این شرکت چند ملیتی فعال در حوزه بانک داری و ارائه خدمات مالی، قیمت اتریوم را در صورت عبور بیت کوین از ۱۷۵,۰۰۰ دلار، ۲۶,۰۰۰ تا ۳۵٬۰۰۰ دلار برآورد کرده است که نشان‌ دهنده یک افزایش ۱,۰۰۰ درصدی نسبت به قیمت فعلی است. ۳۵,۰۰۰ دلاری‌ شدن اتریوم ارزش بازار این ارز دیجیتال را بسته به میزان تأثیر ساختار ضد تورمی طرح بهبود اتریوم «EIP-۱۵۵۹»، تقریباً به ۴ تریلیون دلاری‌ رساند.

با وجود این چشم‌ انداز خوش‌ بینانه، روند بازار اتریوم در کوتاه‌ مدت صعودی به‌ نظر نمی‌ رسد. شاخص تام دیمارک (Tom DeMark) یا همان «TD» به‌ تازگی یک سیگنال فروش را در نمای روزانه بازار اتریوم ارائه کرده است. در شاخص تام دی‌ مارک یک روند نزولی با سبز شدن ۹ کندل متوالی شکل‌ گرفته است که نشان می‌ دهد احتمالاً بازار در ادامه پیش از بازگشت به روند صعودی با ۱ تا ۴ کندل اصلاحی متوالی مواجه خواهد شد. گفتنی است که تام دی‌ مارک مانند شاخص قدرت نسبی (RSI)، اشباع خرید یا اشباع فروش را روی نمودار به نمایش می‌ گذارد.

در صورت بسته‌ شدن کندل روزانه زیر سطح حمایت ۳,۸۰۰ دلاری، احتمالاً قیمت به سطح ۶۱.۸ درصد یا ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی (Fibonacci) سقوط خواهد کرد. این سطوح حمایتی کلیدی به ترتیب در ۳,۳۵۰ دلار و ۳,۰۵۰ دلار قرار می‌ گیرند.

قیمت اتریوم روز سشنبه و به‌ دنبال نوسانی که بازار را تکان داد ۱۵ درصد سقوط کرد و در مقطعی به ۳,۳۵۰ دلار رسید. قیمت بیت کوین هم بیش از ۱۰ درصد کاهش یافت و این در حالیست که قیمت توکن‌ های با ارزش بازار کمتر، ۲۰ درصد یا حتی بیشتر کاهش پیدا کرده است.

تنها بسته‌شدن کندل روزانه بالای سطح ۴,۰۳۰ دلار می‌ تواند فرضیه بازار نزولی را باطل کند. در چنین شرایط منحصر به‌ فردی، اتریوم نشانه‌ هایی از شروع روند صعودی و حرکت به سطح فیبوناچی اصلاحی ۱۲۷.۲ درصد در ۵,۱۱۵ دلار را نشان می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن