منو سایت

مرد ۵۲ ساله سنگاپوری به اتهام تبلیغ وان کوین (OneCoin) گناهکار شناخته شد

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

یک مرد ۵۲ ساله سنگاپوری به اتهام تبلیغ طرح پانزی وان کوین (OneCoin) گناهکار شناخته شد. این طرح با روش های بازاریابی هرمی توانسته بود حجم بالایی از سرمایه جذب کند.

به گزارش کوین دسک، فُک فوک سنگ (Fok Fook Seng) به‌دلیل تبلیغ طرح پانزی وان کوین ۱۰۰,۰۰۰ دلار سنگاپور (معادل ۷۲,۰۰۰ دلار آمریکا) جریمه شده است. سنگ در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به تبلیغ این طرح پرداخته بود.

تحقیقات از پروژه کلاهبرداری وان کوین هنوز ادامه دارد

اداره پلیس سنگاپور در بیانیه‌ای اعلام کرد که سنگ اولین فردی است که به دلیل تبلیغ یک طرح هرمی و بر مبنای قانون فروش هرمی که سال ۲۰۰۰ به تصویب رسید، محکوم می‌شود.

طبق گزارش گزارش پلیس سنگاپور، سنگ از طریق یک صفحه فیسبوک با نام «OneLife One World Team Singapore» اقدام به تبلیغ گسترده طرح هرمی وان کوین می کرده است.

دابل وی (Double Way)؛ کلاهبرداری با اسم قرارداد هوشمند

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که حدود ۱,۱۸۰ قربانی در سنگاپور و دیگر نقاط دنیا پکیج های آموزشی وان کوین را خریداری کرده اند. در این پکیج ها نحوه کار با توکن، استخراج ارز دیجیتال وان کوین و دیگر مسائل مربوط به آنها ارائه می‌شد.

پروژه های کلاهبرداری جدید اکو اسمارت و بنک آو ترون را بشناسید

ماه مه سال گذشته (اردیبهشت ۹۸)، دولت آمریکا روخا ایگناتووا (Ruja Ignatova) و کنستانتین ایگناتووا (Konstantin Ignatova)، رهبران این طرح هرمی را به جرم کلاهبرداری مالی، کلاهبرداری از طریق اوراق بهادار و پول شویی تحت تعقیب قرار داد.

نیوزلند نیز از جمله کشورهایی بود که نسبت به خطر کلاهبرداری از طریق این طرح پانزی به شهروندانش هشدار داد.

دگ کوین (Dagcoin)؛ پروژه کلاهبرداری هرمی

نوامبر ۲۰۱۹ (آبان ۹۸) نیز مارک اسکات (Mark Scott)، وکیل شرکت وان کوین، دستگیر شد. دستگیری وی پس از آن صورت گرفت که مشخص شد او از ابتدای سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۴۰۰ میلیون دلار پول‌شویی کرده است.

جریمه ای تا ۲۰۰,۰۰۰ دلار سنگاپور (۱۴۳,۳۴۰ دلار آمریکا) و/یا حداکثر ۴ سال زندان، برای افرادی که در سنگاپور برای مشارکت در چنین طرح هایی محکوم می‌شوند، در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن