منو سایت

ثبت رکوردی جدید در کارمزد تراکنش بیت کوین

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

روند صعودی قیمت بیت کوین باعث ثبت رکوردی جدید در کارمزد تراکنش بیت کوین شده است.

میانگین کارمزد تراکنش های بیت کوین در روز پنج ‌شنبه ۶.۵ ‌دلار بود. کارمزد تراکنش‌ ها با افزایش ۷ درصدی در هفته گذشته از ۶.۱ دلار به سطح کنونی رسیده است.

اما در ماه گذشته، این ارقام جالب ‌تر بوده ‌اند. میانگین کارمزد ارسال بیت کوین در تاریخ ۶ جولای فقط یک دلار بود که تاکنون افزایش ۵۴۳ درصدی را نشان می‌‌دهد.

بلومبرگ : قیمت کنونی بیت کوین از آنچه باید باشد، بسیار پایین تر است

افزایش هزینه ارسال بیت کوین احتمالا به دلیل افزایش قیمت اخیر این رمز ارز و افزایش استفاده از شبکه آن بوده است. قیمت بیت کوین در حال حاضر ۱۱,۷۱۴ دلار است. قیمت این کوین در یکی از بزرگترین روندهای صعودی سال‌ های اخیر و تلاش‌ های زیاد برای عبور از سطح ۱۰,۰۰۰ دلار، افزایش یافته است.

بخشی از افزایش قیمت بزرگترین رمز ارز از لحاظ ارزش بازار به دلیل آن است که سرمایه ‌گذاران به دنبال دارایی های جایگزین هستند زیرا دلار آمریکا با کاهش ارزش مواجه است و برای سرمایه‌ گذاران از جذابیت کافی برخوردار نیست.

ارسال بیت کوین در گذشته ارزان بود. در واقع در تاریخ ۱۳ ژانویه سال گذشته، هنگامی که قیمت بیت کوین ۳۵۵۲ دلار بود، هزینه ارسال آن فقط ۱۸ سنت بود. اما با ورود سرمایه‌ گذاران و شلوغ‌ تر شدن این شبکه، کارمزد آن نیز افزایش یافت.

هنگامی که افراد بیشتری به ارسال بیت کوین می ‌پردازند، هزینه انجام تراکنش به طور معمول بیشتر می‌شود. این موضوع بدان دلیل این که همگی می‌خواهند تراکنش آنها هرچه زودتر انجام شود، بنابراین شبکه محاسبه می‌ کند که افراد تمایل دارند هزینه بیشتری به ماینرها بپردازند تا تایید تراکنش آنها در اولویت قرار بگیرد.

هنگامی که قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ به ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود، میانگین کارمزد تراکنش های آن نیز به ۵۵ دلار افزایش یافته بود.

از طرف دیگر اطلاعات اوراق مشتقه نشان می‌دهند که بیت کوین به زودی شاهد افزایش قیمت خواهد بود.

در سال‌ های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، اوراق مشتقه تاثیر بسزایی بر بازار بیت کوین نداشت. اما با پذیرش گسترده محصولات اوراق مشتقه نظیر قراردادهای آتی و آپشن‌ ها توسط معامله‌ کنندگان، تاثیر این بازارها بر قیمت بیت کوین افزایش یافت.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط یکی از معامله ‌کنندگان، نرخ ورود سرمایه به بازارهای قراردادهای آتی بیت کوین پس از روند مثبت در هفته گذشته، اکنون ثابت مانده است.

بازار در کنترل گاوها

تحلیلگران معتقدند که بازار در دست گاوها قرار دارند. مت مالی (Matt Maley) استراتژیست ارشد بازار در شرکت Miller Tabak هفته گذشته به بلومبرگ گفت:

عبور از سطح ۱۰,۰۰۰ دلار بسیار مهم بوده است و می ‌تواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود. این موضوع می‌ تواند شرایط کنونی روند بدون تغییر قیمت را اصلاح کند، اما پتانسیل این روند صعودی محدود به یک الی دو هفته آتی است.

با این که رکوردی جدید در کارمزد تراکنش رخ داده است ولی این نکته قابل ذکر است که ارزش دلار در حال کاهش است. با صحبت هایی پیرامون اجرای محرک‌ های اقتصادی، ارزش دلار در مقابل طلا و سایر ارزها در حال کاهش است.

در این محرک اقتصادی، تزریق تریلیون‌ها دلار نقدینگی به اقتصاد آمریکا تعیین شده است. عرضه بیت کوین، طلا و سایر دارایی های کمیاب در بلندمدت ثابت است، اما محرک اقتصادی به اقتصاد جهانی وارد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن