منو سایت

سناتور ارشد آمریکایی هم از کارمزد ها ی بالای اتریوم شکایت می کند

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

یک سناتور ارشد آمریکایی از اختلال در صرافی‌ ها ی ارز دیجیتال و بالا بودن کارمزد تراکنش‌ ها ی اتریوم انتقاد کرده و گفته است این مشکلات می‌ تواند به قشر کم‌ درآمد جامعه آسیب برساند.

به گزارش کوین تلگراف، الیزابت وارن (Elizabeth Warren)، سناتور آمریکایی که به انتقاد ها ی صریح خود از صنعت ارز ها ی دیجیتال مشهور است، این بار از مسدود شدن صرافی‌ ها و افزایش کارمزد ها در دوران نوسانات قیمت انتقاد کرد.

سشنبه هفته گذشته جلسه‌ ای بین کمیته بانک داری، مسکن و شهر سازی سنا و رئیس کمیسیون بورس و اوراق بها دار آمریکا، گری گنسلر (Gary Gensler)‌ برگزار شد. الیزابت وارن در این جلسه مدعی شد که صنعت ارز ها ی دیجیتال نتوانسته راهکار ها ی لازم را برای گسترش ارائه خدمات مالی در ایالات متحده ارائه کند. او به کاهش قیمت هفته گذشته ارز های دیجیتال از جمله بیت کوین و اتریوم اشاره کرد و گفت که به‌ دنبال این سقوط «۴۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار نا پدید شده است». وارن همچنین اعلام کرد که بسیاری از کاربران برای دسترسی به صرافی‌ ها ی بزرگی مانند کوین بیس با مشکل مواجه شدند.

وارن گفته است که سرمایه‌ گذاری در پروژه‌ ها ی امور مالی غیر متمرکز (DeFi) ریسک بالایی دارد، چراکه بسیاری از این پروژه‌ ها در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت نشده‌ اند و الزاماً تحت پوشش قوانین آن نیستند. او همچنین به افزایش بخشی از کارمزد ها در دوران نوسان قیمت‌ ها اشاره کرد؛ در یک مورد که ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) اتفاق افتاده بود، قیمت بیت کوین در یک روز از ۵۲,۹۲۰ دلار به ۴۲,۸۴۳ دلار سقوط کرد.

وارن در ادامه صحبت‌ های خود از کارمزد بالا ی اتریوم انتقاد کرد و گفت که برای مدتی کارمزد تبدیل دو توکن در شبکه اتریوم که به فرض ۱۰۰ دلار قیمت داشتند، از ۵۰۰ دلار هم فرا تر رفته بود.

وارن گفته است:

سرمایه‌ گذار ها ی کوچک در مواجهه با این کارمزد ها ی بالا و غیر قابل‌ پیش‌ بینی، به‌ سادگی دچار مشکل می‌ شوند و [سرمایه آنها] به‌ طور کامل از بین می‌ روند.

او افزود:

طرفداران [این صنعت] می‌ گویند بازار ارز دیجیتال کاملاً متمرکز بر فرا گیری خدمات مالی است، اما افرادی که از لحاظ اقتصادی آسیب‌ پذیر تر هستند، در زمان سقوط بازار احتمالا زود تر از دیگران پول خود را برداشت می‌ کنند. کارمزد ها ی بالا و غیر قابل‌ پیش‌ بینی می‌ تواند معاملات ارز های دیجیتال را برای افرادی که ثروتمند نیستند بسیار خطرناک کند.

گری گنسلر در طول برگزاری این جلسه دو ساعته با مقامات ایالات متحده، مسائلی را پیرامون چهار چوب‌ ها ی سیاست‌ گذاری در حوزه ارز ها ی دیجیتال با قانون‌ گذاران مطرح کرد. یکی از موضوعاتی که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت، این بود که شرکت‌ ها باید خطرات این سیستم و سایر مشکلات احتمالی که ممکن است با کمیسیون بورس مرتبط باشد را به‌ طور دقیق برای سرمایه‌ گذار ها شفاف‌ سازی کنند. او در بیانیه‌ ای پروژه‌ ها ی فعال در حوزه ارز های دیجیتال را تشویق کرد که با مقامات کمیسیون بورس ملاقات داشته باشند و موضوع اوراق بها داری که پلتفرم‌ ها می‌ توانند در قالب دارایی‌ ها ی دیجیتال ارائه کنند را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

سناتور وارن اغلب از ارز های دیجیتال انتقاد می‌ کند. او ارز های دیجیتال را با بسیاری از فعالیت‌ ها ی غیر قانونی مانند «فناوری‌ های نا مطمئن» و کلاه برداری‌ ها مقایسه کرده و تأثیر این حوزه بر تغییرات آب‌ و‌ هوایی را برجسته می‌ کند. وارن ماه گذشته گفته بود که بانک‌ ها ی آمریکایی باید از نگهداری وجوه سپرده‌ گذاری‌ شده به‌‌ عنوان پشتوانه مالی برای استیبل کوین‌ ها منع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن