منو سایت

سخنگوی صنعت برق ؛ از توقیف ۴۵ هزار دستگاه ماینر «غیرمجاز» خبر داد

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

سخنگوی صنعت برق کشور از توقیف ۴۵ هزار دستگاه ماینر «غیرمجاز» خبر داد. به‌ گفته وی، مصرف برق این دستگاه‌ های استخراج بیت کوین نزدیک به ۱۰۰ مگاوات است.

مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این تعداد ماینر غیرمجاز که در روزهای گذشته شناسایی شده بودند، همزمان با اجرای برنامه سراسری تعدیل روشنایی و اصلاح انشعاب، جمع آوری شد، اظهار کرد:

تعدیل روشنایی معابر و مدیریت مصرف مراکز پرمصرف برای جلوگیری از اعمال خاموشی به مشترکان خانگی است.

بیشتر بخوانیم : دستور ویژه رئیس ‌جمهور برای برخورد جدی با استفاده ‌کنندگان غیرمجاز از برق

سخنگوی صنعت برق با هشدار به مراکز استخراج ارزهای دیجیتال که از برق غیرقانونی برای این کار استفاده می‌ کنند، گفت:

این گونه مراکز غیرمجاز در صورت شناسایی، به مراجع قضایی معرفی و به پرداخت جریمه محکوم خواهند شد.

وی با تأکید بر اینکه جمع‌ آوری مراکز غیرمجاز استخراج ارزهای دیجیتال، از مهمترین محورهای تعیین ‌شده برای کاهش مصرف برق و کمک به کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌ هاست، تصریح کرد:

مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در صورت کشف، ضمن الزام به پرداخت هزینه برق مصرفی، به مراجع قضایی معرفی می ‌شوند، سیاست وزارت نیرو، حمایت از تشکیل مزارع استخراج رمز ارزها در کشور و سایر مراکز استخراجی است که به صورت قانونی فعالیت می ‌کنند.

سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه با آن دسته از مراکز استخراج که به صورت غیرمجاز از برق با تعرفه ‌ای به غیر از تعرفه مربوطه استفاده می‌ کنند، به شدت برخورد خواهد شد، گفت:

در راستای توقیف ۴۵ هزار دستگاه ماینر وی همچنین با اشاره به اینکه در صورت شناسایی مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارزها، جریان برق آنها قطع و علاوه بر معرفی افراد خاطی به مراجع قضایی، هزینه برق مصرفی و خسارات وارده به شبکه برق نیز از متخلفان دریافت می ‌شود.

رجبی مشهدی با بیان اینکه عاملان شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارزها، تا سقف ۲۰ میلیون تومان مشمول دریافت پاداش خواهند بود. اطلاعات عاملان شناسایی، محرمانه تلقی شده و شرکت ‌های برق منطقه‌ ای و توزیع نیروی برق اقدامات لازم برای صیانت و جلوگیری از افشای آن را انجام می‌ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن