منو سایت

دادگاه دسترسی به اطلاعات مالی بنیان ‌گذاران ریپل را رد کرد

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

دادگاه درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) , برای دسترسی به اطلاعات مالی بنیان ‌گذاران ریپل را رد کرد. این دومین پیروزی این شرکت در یک هفته گذشته است.

به گزارش یوتودی، سارا نتبورن (Sarah Netburn)، دستیار قاضی پرونده شکایت SEC از شرکت ریپل لبز (Ripple Labs)، معتقد است که تقاضای این نهاد نظارتی برای افشای سوابق مالی شخصی مدیران این شرکت ارتباطی با پرونده فعلی XRP ندارد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پیشتر درخواست داده بود که به سوابق بانکی شخصی برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل و کریس لارسن (Christopher Larsen)، رئیس اجرایی ریپل، دسترسی داشته باشد.

یک پژوهشگر بلاک چین و یکی از اعضای جامعه ریپل، حکم این دادگاه را در شبکه ‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته که در آن صراحتاً به این مسئله اشاره شده است.

تصویری از حکم دادگاه شکایت SEC علیه ریپل که در توییتر منتشر شده است

در سند صادره از این دادگاه آمده است:

مواردی که SEC برای احضار اشخاص ثالث مطرح کرده بسیار گسترده است (و موضوعات زیادی را شامل می ‌شود). انجام این درخواست‌ ها می ‌تواند به افشای حجم بالایی از اطلاعات مالی بنیان ‌گذاران ریپل و اطلاعات مالی خصوصی منجر ‌شود؛ در حالی که این اطلاعات هیچ ارتباطی با این موضوع ندارد که آیا افراد متهم اقدام به عرضه یا فروش XRP در بازار عمومی کرده‌اند، یا آن را به سرمایه ‌گذاران احتمالی فروخته ‌اند.

در ارتباط با اسنادی که SEC برای اعتبارسنجی سوابق ارائه شده از سوی متهمان درخواست کرده بود، دادگاه هیچ شواهدی مبنی بر ضرورت پذیرش چنین درخواستی پیدا نکرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این شکایت را علیه شرکت ریپل لبز (Ripple Labs) و دو مدیر ارشد آن مطرح و آن‌ها را متهم کرده است که از سال‌‌ های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ که این شرکت با نام اوپن کوین (OpenCoin) تأسیس شد، اقدام به فروش اوراق بهادار XRP ثبت ‌نشده به سرمایه‌ گذاران نهادی کرده‌ اند.

شرکت ریپل و مدیران آن، از آن زمان تاکنون بیش از ۱ میلیارد دلار از فروش XRP سود کرده ‌اند.

اولین پیروزی حقوقی ریپل

پیشتر نیز گزارش شده بود که دادگاه، درخواست ریپل مبنی بر الزام SEC به ارائه اسناد مرتبط با بیت کوین و اتریوم را پذیرفته است. بر اساس این درخواست، SEC باید اسنادی را که براساس آنها بیت کوین و اتریوم را به‌ عنوان دارایی‌ های غیراوراق بهادار شناسایی کرده است، به ریپل ارائه دهد.

ریپل این درخواست را در ششم آوریل (۱۷ فروردین‌ ماه) ثبت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن