منو سایت

ریپل قصد دارد به یک شرکت سهامی عام تبدیل شود

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

برد گارلینگ ‌هاوس (Brad Garlinghouse)؛ مدیرعامل شرکت ریپل در پایان ماه ژانویه در مجمع جهانی اقتصاد اظهار داشت: «در طول ۱۲ ماه آینده شرکت سهامی عام ریپل عرضه های اولیه اش را در فضای رمزارزها شاهد خواهید بود. ما اولین و آخرین شرکتی نخواهیم بود که در این حوزه عرضه‌ اولیه را به طور عمومی برگزار می‌کند، اما انتظار دارم که جزء شرکت های پیشگام ارزیابی شویم. عرضه‌ اولیه‌ عمومی شرکت ریپل در جهت تکامل طبیعی اقتصاد آمریکا قرار دارد.» وی در آن زمان ابراز امیدواری کرده بود که دادخواست بردلی سوستک (Bradley Sostack) بر علیه شرکت ریپل بزودی رد خواهد شد و اظهار داشت که جلسه‌ اخذ دفاعیات وکلای شرکت ریپل در اواخر فوریه برنامه ریزی شده است. در نتیجه قیمت رمزارز شرکت ریپل یعنی ایکس ‌آر‌پی(XRP) در طول سه هفته پس از زمان سخنرانی گارلینگ‌ هاوس ۴۰ درصد افزایش یافت.

ریپل

با این وجود، روند دادرسی بر اساس منافع شرکت ریپل پیش نرفته است. بردلی سوستک ادعا کرده است که شرکت ریپل صد‌ها میلیون دلار از طریق فروش توکن های ایکس‌ آرپی به ‌دست آورده است که فروش اوراق بهادار به صورت ثبت نشده محسوب می‌گردد. سرمایه ‌گذاران با استناد بر نقض قوانین اوراق بهادار آمریکا درخواست خسارت کرده‌ اند و با توجه به اینکه دادخواست به نمایندگی از « تمامی سرمایه‌ گذاران » مطرح شده است میزان خسارت درخواست شده ارزش بسیار بالایی دارد.

نتایج یک نظرسنجی: سرمایه گذاران ژاپنی ریپل را به اتر ترجیح می‌دهند

موقعیت شرکت ریپل در پرونده های حقوقی

با این وجود دادگاه برخلاف انتظار شرکت ریپل درخواست شاکیان را رد نکرده است اما از آن‌ها درخواست کرده تا مدارک بیشتری را به دادگاه ارائه کنند. همچنین گارلینگ هاوس در پرونده دیگری به فروش پنهانی ۶۷,۰۰۰,۰۰۰ توکن ایکس ‌آر‌پی در مقابل پول نقد و دیگر رمزارزها در طول سال ۲۰۱۷ متهم شده است. وی در همین زمان اعلام کرده بود که توکن های ایکس ‌آر‌پی را برای کسب بازدهی بالا در بلند مدت نگهداری می‌کند.

شیوع ویروس کرونا و به تعویق افتادن زمان دادرسی امید سرمایه گذاران به خاتمه‌ پرونده‌ حقوقی بر علیه شرکت ریپل را کاهش داده است. با این وجود شرکت ریپل در تاریخ بیست و هشتم می موفق شد تا دادگاه را فدرال کالیفرنیا را قانع کند پرونده‌های حقوقی مشابه را در پرونده‌ ارائه شده از سوی سوستک تجمیع نماید. در نتیجه این شرکت مجبور نخواهد بود به ‌طور همزمان درگیر چند پرونده‌ مختلف گردد. اگرچه تصمیمات دادگاه فدرال در پرونده‌ سوستک در پرونده های ایالتی آمریکا قابل اعمال نیست، با این وجود پیروزی این شرکت در این پرونده شرایط را برای شاکیان در دیگر پرونده ها دشوارتر خواهد ساخت.

تاثیر پرونده های حقوقی شرکت ریپل در آغاز فرآیند عرضه‌ اولیه‌ سهام این شرکت

تصمیمات دادگاه در پرونده‌ سوستک بر علیه شرکت ریپل به دو دلیل بر اجرای عرضه‌ اولیه‌ سهام این شرکت اهمیت دارد.

  • درصورتی که حکم دادگاه بر علیه شرکت ریپل صادر گردد و توکن های ایکس آر‌پی را نوعی اوراق بهادار ارزیابی کند، در این صورت شرکت ریپل با جرائم گسترده ای مواجه خواهد شد که کل پروژه را به شدت تهدید می‌کند. در همین زمان در صورتی که توکن های منتشر شده به عنوان اوراق بهادار ارزیابی گردد، شرکت ریپل احتمالا با موانع احتمالی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) مواجه خواهد شد.
  • درصورتی که دادگاه رمزارز شرکت ریپل را اوراق بهادار ارزیابی نکند، ارزش کل توکن های پیشنهاد شده توسط این شرکت به موفقیت شبکه‌ی ریپل ‌نت (RippleNet) بستگی خواهد داشت.

۱۲۰ میلیون توکن ریپل در یک تراکنش انتقال یافته است

با این وجود، در صورتی که شرکت ریپل مستندات مربوط به عرضه‌ اولیه‌ عمومی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه کند، ملزم به ارائه فُرم اس۱(S-1) نیز خواهد بود. در حقیقت این شرکت ملزم به افشاء تمامی درآمد‌ها و هزینه های عملیاتی و همچنین طرح‌ های تجاری و عملکرد احتمالی این شرکت در آینده خواهد بود. با این وجود این شرکت تاکنون این فرم را ارائه نکرده است.

شرکت های دیگری نیز اجرای عرضه‌ اولیه را بررسی می کنند

در همین زمان گارلینگ ‌هاوس ادعا کرده است که شرکت ریپل نخستین شرکت فعال در حوزه‌ رمزارزها نخواهد بود که عرضه‌ اولیه‌ عمومی را برگزار می‌کند. اگرچه برنامه‌ عرضه‌ اولیه‌ عمومی برای شرکت های دیگری همانند کوین‌ بیس(Coinbase) و رابین‌هود(Robinhood) اعلام شده است، تاکنون هیچ‌ یک از این شرکت‌ها فرم اس‌۱ را به کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا ارائه نکرده اند. با توجه به اینکه اجرای عرضه‌ اولیه به‌ طور متوسط ۳-۶ ماه پس از ارائه‌ فرم اس۱ امکان ‌پذیر است، بنظر نمی‌رسد که در سال جاری میلادی عرضه‌ اولیه‌ شرکت های فعال در حوزه رمزارزها را شاهد باشیم.

نظر شما نسبت به احتمال اجرا عرضه اولیه‌ شرکت سهامی عام ریپل با توجه به پرونده‌ حقوقی این شرکت چیست؟ آیا در سال جاری میلادی عرضه‌ اولیه‌ سهام شرکت ریپل را شاهد خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن