منو سایت

اطلاعیه‌ ای در ارتباط با قبض برق ۴۰ میلیاردی فارم رفسنجان

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

در روزهای گذشته شاهد دست ‌به‌ دست شدن یک قبض برق با مبلغ ۴۰ میلیارد تومان در فضای مجازی بودیم که برای یک فارم بزرگ استخراج در رفسنجان صادر شده بود. انتشار این قبض با حواشی بسیاری همراه بود. این حواشی باعث شد تا روابط عمومی برق منطقه‌ ای کرمان اطلاعیه‌ ای را در ارتباط با این قبض برق منتشر کند.

به نقل از فردای کرمان، با بروز قطعی‌ های متعدد برق طی روزهای اخیر در نقاط مختلف کشور و مطرح شدن تأثیر فعالیت مجاز و غیرمجاز استخراج‌ کنندگان ارزهای دیجیتال، اخیراً در فضای مجازی قبضی منتسب به فعالیت مزرعه‌ مجاز استخراج در شهرستان رفسنجان، منتشر شد که پس از رسانه ‌ای شدن این قبض و مبلغ قابل توجه ۴۰ میلیارد تومانی بدهی برقی این مزرعه، شرکت برق منطقه ‌ای کرمان، اطلاعیه ‌ای در این خصوص صادر کرد و توضیح داد که آن‌ چه در صورتحساب دوره‌ هشتم سال ۹۹ مشترک شرکت سرمایه‌ گذاری ایران و چین در فضای مجازی منتشر شده است، طبق آیین نامه‌ تکمیلی تعرفه ‌های برق و دستورالعمل‌ های اجرایی متعاقب آن محاسبه و اعمال شده و طبق روال جاری برای کلیه‌ مشترکین صنعتی چنانچه مشترک تمام یا بخشی از آن را نپردازد، به عنوان بدهکاری در دوره‌ بعد آورده شده و بر اساس مقررات موجود، مشمول تعرفه‌ تأخیری می ‌شود که در صورت عدم پرداخت، از طریق روش ‌های قانونی نسبت به وصول مطالبات اقدام می‌‌ شود.

این در حالی است که گفته می ‌شود ماینرهای رفسنجان از ۲۴ دی خاموش هستند. از سوی دیگر، بررسی‌ ها نشان می ‌دهد که برق برخی از ماینرها شبانه قطع شده است.

در پی انتشار مطالبی در فضای مجازی پیرامون مصرف برق و قبض برق گروه رسمی سرمایه‌ گذاری ایران و چین در تولید ارز دیجیتال واقع در منطقه‌ ویژه اقتصادی رفسنجان اطلاعیه ‌ای به شرح ذیل توسط روابط عمومی برق منطقه ‌ای کرمان صادر شده است:

هموطنان گرامی همانطور که مستحضرید کاهش دما و برودت هوا طی روزهای اخیر و پایداری این جبهه‌ هوای سرد در سراسر کشور منجر به افزایش مصرف گاز در همه‌ بخش‌ ها به ‌ویژه بخش خانگی و تجاری شده و این امر موجب محدودیت سوخت‌ رسانی گاز به نیروگاه‌ ها گردید.

افزایش مصرف برق و گاز موجب شد تا از مردم خواسته شود با همکاری در کاهش ۱۰ درصدی مصرف انرژی موجبات تامین برق پایدار و سوخت ‌رسانی به نیروگاها را فراهم نمایند که مردم شریف و انقلابی در سراسر کشور در این خصوص مشارکت نموده که جا دارد از همه‌ آن ‌ها تشکر نماییم.

این اطلاعیه می ‌افزاید:

شرکت‌ های برق نیز اقدامات و تمهیداتی به کار گرفته تا شبکه‌ برق پایدار و انرژی مورد نیاز تامین باشد. کاهش خاموشی‌ های غیرضروری، جلب همکاری صنایع، کنترل سیستم‌ های گرمایشی و روشنایی اداری، کشف و جمع ‌آوری مراکز غیررسمی تولید ارز دیجیتال و اختصاص پاداش ۲۰ میلیون تومانی به کسانی که این مراکز را معرفی نمایند و انجام سایر امور تبلیغی و فرهنگی و غیره ازجمله این اقدامات و راهکارها بود. مع ‌ذالک شاهد بودیم که برخی اصحاب رسانه به ‌ویژه در فضای مجازی ضمن بیان دیدگاه‌ های خود انتقاداتی درخصوص وضعیت عملکردی شرکت رسمی سرمایه‌ گذاری تولید ارز دیجیتال در منطقه‌ اقتصادی رفسنجان داشته باشند.

بیشتر بخوانیم : رئیس بانک مرکزی آمریکا : ارز دیجیتال ملی اولویت بسیار بالایی دارد

در ادامه‌ این اطلاعیه آمده است:

«۱ـ مشترک مذکور با سرمایه‌ گذاری مشترک ایران و چین و پس از اخذ مجوز تأسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت و انجام سرمایه ‌گذاری در جهت انجام تعهدات فنی ابلاغی از طرف شرکت توانیر و بر اساس شرایط اتصال مطابق با آیین ‌نامه‌ تکمیلی تعرفه ‌های برق به شبکه متصل شده است.

۲ـ نحوه‌ محاسبه‌ هزینه‌ انرژی مصرفی این مراکز براساس مصوبه هیات محترم وزیران و بر اساس مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها برابر با بهای برق صادراتی می‌ باشد و با در نظر گرفتن تخفیفات مربوط به اتصال به شبکه انتقال محاسبه می ‌گردد. به منظور مدیریت مصرف در ماه‌ های گرم سال با نرخ دو برابر و در ۸ ماه غیرگرم با نصف نرخ برق صادراتی محاسبه می ‌گردد.

لازم به ذکر است شرایط مذکور برای کلیه‌ مراکز تولید ارز دیجیتال دارای مجوز، یکسان می‌ باشد.

۳ـ آن ‌چه در صورتحساب دوره‌ هشتم سال ۹۹ مشترک شرکت سرمایه ‌گذاری ایران و چین در فضای مجازی منتشر گردیده است، طبق آیین ‌نامه‌ تکمیلی تعرفه ‌های برق و دستورالعمل‌ های اجرایی متعاقب آن محاسبه و اعمال گردیده و طبق روال جاری برای کلیه‌ مشترکین صنعتی چنانچه مشترک تمام یا بخشی از آن را نپردازد، به عنوان بدهکاری در دوره‌ بعد آورده شده  و بر اساس مقررات موجود، مشمول تعرفه تأخیری می‌ گردد که در صورت عدم پرداخت، از طریق روش ‌های قانونی نسبت به وصول مطالبات اقدام می‌ گردد.

۴ـ با توجه به سیاست‌ های وزارت نیرو در تأمین برق مشترکین خانگی، علی ‌الخصوص در فصل سرد سال، با توجه به محدودیت به وجود آمده ناشی از کمبود سوخت نیروگاه‌ های کشور، پس از هماهنگی‌ های انجام شده و به منظور حفظ پایایی شبکه‌ برق کشور مشترکین صنعتی ملزم  به کاهش بار مصرفی خود گردیدند که مصرف بزرگترین مشترک رمز ارز کشور در منطقه‌ ویژه‌ اقتصادی رفسنجان نیز از تاریخ ۲۴ دی ۹۹ به طور کامل قطع گردید».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن