منو سایت

ولادیمیر پوتین: تلاش کشورها برای انتشار رمزارز ملی فایده‌ای ندارد

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

هم‌اکنون که بیش از یک‌دهه از ظهور بیت کوین سپری شده است، برخی از دولت‌ها این نو‌آوری را به عنوان تهدیدی برای تسلط سیستم بانک‌های مرکزی و منافع دولت‌ها در نظر می‌گیرند. در نتیجه برخی از کشور‌ها سعی می‌کنند نسخه‌ی کنترل شده از ارز دیجیتالی را منتشر کنند. با این وجود، ولادیمیر پوتین(Vladimir Putin)؛ رئیس جمهور روسیه معتقد است که رمزارزها ابزار جهانی هستند و بنابراین کشور‌ها نمی‌توانند رمزارز ملی خودشان را منتشر کنند .

ولادیمیر پوتین معتقد است که کشورها نمی‌توانند رمزارز ملی خودشان را منتشر کنند

ولادیمیر پوتین(Vladimir Putin)؛ رئیس جمهور روسیه در پاسخ به این پرسش که آیا روسیه ارز دیجیتالی منتشر خواهد کرد، اظهار داشت: «از آنجایی که رمزارزها به‌طور فرامرزی مورد استفاده قرار می‌گیرند، در اختیار داشتن رمزارز ملی برای روسیه و یا هر کشور دیگری امکان‌پذیر نیست.» کشور‌های مختلفی در سراسر جهان همانند چین و اتحادیه‌ی اروپا برای انتشار ارز دیجیتالی تلاش می‌کنند. با این وجود، بحث گسترده‌ای پیرامون ماهیت متمرکز ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی و استفاده از آن‌ها به عنوان ابزار نظارت جمعی وجود دارد.

رمزارزها در مبادلات بین‌المللی به‌کار گرفته می‌شوند

هنگامی که از رئیس جمهور روسیه در طول یک مصاحبه نسبت به برنامه‌ی روسیه در انتشار رمزارز ملی پرسش گردید، وی اظهار داشت که رمزارزها ابزار مالی بین المللی هستند و روسیه و هیچ کشور دیگری کشور‌های دیگر نمی‌توانند رمزارز خودشان را ارائه کنند. اگرچه در این مقطع زمانی هیچ قانونی در رابطه با رمزارزها در روسیه وجود ندارد، با این وجود بانک مرکزی روسیه نسبت به استفاده از رمزارزها به عنوان یک ابزار پرداخت مخالفت کرده است.

چانگ‌پنگ ژائو؛ مدیر عامل صرافی بایننس با قدردانی از اظهارات پوتین در رابطه با رمزارزها اظهار داشت که تعداد اندکی از دولتمردان چنین درکی از رمزارزها را دارا هستند. وی تاکید کرد که اغلب دولتمردان همچنان به‌طور نادرست در حال بررسی عرضه‌ی نسخه‌ی کنترل شده از ارز دیجیتالی هستند.

تاکنون رهبران اندکی چنین سطحی از درک(نسبت به رمزارزها) را ارائه کرده‌اند. اغلب آن‌ها با درک نادرست موضوع همچنان در حال بررسی نسخه‌ی کنترل شده از ارز دیجیتالی هستند.
تاکنون رهبران اندکی چنین سطحی از درک(نسبت به رمزارزها) را ارائه کرده‌اند. اغلب آن‌ها با درک نادرست موضوع همچنان در حال بررسی نسخه‌ی کنترل شده از ارز دیجیتالی هستند.

بر اساس گزارش آی تی ارز ، مدیران بانک مرکزی چین انتشار ارز دیجیتالی به صورت اولویت این کشور عنوان کرده و این کشور هم‌اکنون نسخه‌ی دیجیتالی یوان را در چهار شهر این کشور آزمایش می‌کند. این کشور قصد دارد یوان دیجیتالی را پیش از آغاز بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ منتشر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن