منو سایت

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین،اتریوم،ریپل، بیت کش،بیت کوین اس وی،کاردانو و لایت کوین ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور)

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال ۲۵ شهریور

بیت کوین و چندین آلت کوین در تلاشند تا گذر از سطوح مقاومتی خود را به روند صعودی برگردانند .

طبق بررسی های کوین تلگراف ، برای اکثر معامله گران خرد برایشان سخت است که وقتی بازار خراب است بر خلاف جهت بازار خرید کنند . آنها عموماً منتظر بازیابی قیمت و بهبود احساسات هستند.

از طرف دیگر ، اگر سرمایه گذاران حرفه ای معتقد باشند که مسیر اساسی طولانی مدت دست نخورده باقی مانده است ، در اصلاح های شدید خرید می کنند و به اصطلاح میانگین کم می کنند تا هم از ضرر خود بکاهند و هم استراتژی خود را حفظ کنند .

تحقیقات جدید OKEx Insights و Catallact نشان می دهد که معامله گران خرد در اثر سقوط بیت کوین (BTC) در ماه مارس نسبت به بازار بدبین شدند ولی آنها با زیر نظر گرفتن بازار به سرعت بازگشتند . در مقابل معامله گران درشت دانه در هنگام سقوط پنجشنبه سیاه ، خرید کردند و در طول تابستان به اضافه کردن دارائی ها پرداختند .

اکنون که بیت کوین از مقاومت ۱۰ هزار و ۵۰۰ دلاری بالا رفته است ، آیا نمودارها به از سرگیری روند صعودی اشاره دارند یا احتمال بازگشت در سطح بالاتر وجود دارد؟

بیایید نمودارها را بررسی کنیم تا بدانیم!

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین / دلار

اگرچه قیمت بیت کوین در ۱۳ سپتامبر (۲۳ شهریور) از مقاومت ۱۰,۶۲۵ دلار به سمت پایین چرخیده است، اما خریداران اجازه ریزش آن را به زیر حمایت ۱۰,۲۰۰ دلار نداده اند. این امر بیانگر ورود قیمت به فاز انباشت در این سطح است.

نمودار روزانه بیت کوین / دلار

اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۰,۷۲۸ دلار شوند، رشد سریع قیمت تا ۱۱,۰۰۰ دلار ممکن خواهد بود. این اولین نشانه تقویت قیمت خواهد بود اما باید توجه داشت که فروشندگان به راحتی دست نخواهند کشید.

معامله گرانی که به دنبال ورود به موقعیت فروش (Short) در بیت کوین هستند، احتمالاً از مقاومت ۱۱,۰۰۰ دلار باقدرت دفاع خواهند کرد. این امر ممکن است باعث اصلاح جزئی قیمت شود. در این شرایط اگر خریداران موفق به حفظ قیمت در بالای ۱۰,۶۲۵ دلار شوند، احتمال رشد قیمت تا ۱۲,۴۶۰ دلار افزایش خواهد یافت.

در طرف مقابل چرخش قیمت از مقاومت ۱۱,۰۰۰ دلار و حرکت به زیر سطح حمایت ۱۰,۶۲۵ دلار، نشان دهنده جریان فروش در سطوح بالاتر قیمت خواهد بود. احساسات معامله گران با حرکت قیمت به زیر حمایت ۹,۸۳۵ دلار، منفی خواهد شد.

معامله گران می‌توانند یک نگاه خود را به شاخص قدرت نسبی (RSI) به منظور شناسایی شکست های سطوح حمایت و مقاومت توسط قیمت (بریک اوت) بدوزند. حرکت قیمت به بالای روند نزولی در این شاخص، ممکن است منجر به یک حرکت صعودی در قیمت شود.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم / دلار

قیمت اتریوم از خط روند صعودی فرعی خود به سمت بالا جهیده است. این امر نشانه‌ مثبتی به‌معنی جریان خرید در ریزش های قیمت تا این حمایت است. طی چند روز گذشته معامله گران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۷۹ دلار هل داده اند. آنها در وضعیت فعلی در تلاش برای هدایت قیمت به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳۸۷ دلار هستند.

نمودار روزانه جفت ارز اتر / دلار
نمودار روزانه جفت ارز اتر / دلار

اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه شوند، احتمال رشد قیمت تا سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۴۱۹.۴۷۳ دلار وجود خواهد داشت.

احتمال ریزش قیمت از این مقاومت با توجه به دفاع پر قدرت فروشندگان از این سطح وجود خواهد داشت. به‌هرحال اگر خریداران موفق به حمایت از قیمت در ریزش بعدی تا ۳۶۶ دلار شوند، این به معنی احتمال پایان اصلاح قیمت خواهد بود.

دیدگاه صعود قیمت با چرخش قیمت از میانگین های متحرک و ریزش به زیر ۳۵۰ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی ممکن است منجر به دیده‌شدن دوباره سطح ۳۰۸.۳۹۲ دلار شود.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل / دلار

قیمت ریپل طی چند روز گذشته در بالای حمایت ۰.۲۳۵۶۸۸ دلار نگه داشته شده است. این امر نشان دهنده دفاع قوی خریداران از این سطح خواهد بود. این گروه در ۱۳ سپتامبر(۲۳ شهریور) برای بازیابی قیمت تلاش کردند، اما فروشندگان اجازه این حرکت را ندادند.

نمودار روزانه ریپل / دلار

به هرحال نکته مثبت این است که خریداران در ریزش‌ قیمت تا حمایت ۰.۲۳۵۶۸۸ دلار، دست به خرید زده اند. آن‌ها بار دیگر برای بالا بردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۲۵ دلار تلاش خواهند کرد.

در صورت موفقیت در این حرکت، رشد قیمت تا ۰.۲۶۸۴۷۸ دلار ممکن خواهد بود. به احتمال زیاد فروشندگان از این مقاومت دفاع خواهند کرد و اگر قیمت از آن به سمت پایین چرخش کند، احتمال نوسانات محدود قیمت برای چند روز در محدوده ۰.۲۳۵۶۸۸ الی ۰.۲۶۸۴۷۸ دلار ممکن وجود خواهد داشت. احتمال وقوع موج نزولی بعدی با ریزش قیمت به زیر ناحیه حمایتی ۰.۲۲۹۵۸۲ الی ۰.۲۳۵۶۸۸ دلار بیشتر خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش / دلار

قیمت بیت کوین کش همچنان در محدوده ۲۱۵ الی ۲۳۵.۰۵ دلار در حال نوسان است. خریداران در ۱۳ سپتامبر(۲۳ شهریور) برای هدایت قیمت به بالای این محدوده تلاش کرده اما موفق نبودند. این عوامل نشان دهنده دفاع قوی فروشندگان از این سطح است.

نمودار روزانه جفت ارز بیت کش / دلار
نمودار روزانه جفت ارز بیت کش / دلار

احتمال شروع حرکت صعودی بعدی در صورت خروج قیمت از این محدوده وجود خواهد داشت. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۲۳۵.۰۵ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۴۲ دلار، رشد قیمت تا ۲۶۰ دلار ممکن خواهد بود.

در طرف مقابل، اگر قیمت چرخش کرده و به زیر ۲۱۵ دلار حرکت کند، ادامه ریزش قیمت تا ۲۰۰ دلار ممکن خواهد بود. این سطح حمایتی کلیدی خواهد بود. زیرا قیمت از ماه مارس (اواخر اسفند و اوایل فروردین) به زیر این سطح نرفته است. ریزش قیمت به زیر این سطح باعث افزایش فشار فروش و ادامه ریزش تا حمایت ۱۴۰ دلاری خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین اس وی / دلار

قیمت بیت کوین اس وی در تلاش برای جهش از حمایت ۱۶۰ دلاری است. خریداران بار دیگر برای هل دادن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۷۵ دلار تلاش خواهند کرد.

نمودار روزانه بیت کوین اس وی / دلار
نمودار روزانه بیت کوین اس وی / دلار

اگر خریداران مقاومت ۱۷۵ دلاری را از میان بردارند، ادامه رشد قیمت تا ۲۲۷ دلار وجود خواهد داشت. اما احتمال شکسته شدن این سطح در حمله اول قیمت به آن کمتر خواهد بود. در طرف مقابل اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یا خط روند نزولی قیمت به سمت پایین چرخش کند، فروشندگان برای ریزش قیمت به زیر حمایت ۱۶۰ دلار و در زیر آن تا ۱۴۶.۲۰ دلار تلاش خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین / دلار

خریداران در ۱۲ و ۱۳ سپتامبر(۲۲ و ۲۳ شهریور) برای هدایت قیمت لایت کوین به بالای مقاومت ۵۱ دلار تلاش کرده اما موفق نبودند. این نشان‌دهنده دفاع قوی فروشندگان از این سطح است.

نمودار روزانه لایت کوین / دلار
نمودار روزانه لایت کوین / دلار

به هرحال یک نکته مثبت این است که خریداران با ریزش قیمت تا حمایت خط روند صعودی به بازار وارد شده اند. آنها بار دیگر برای نفوذ قیمت به بالای مقاومت ۵۱ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۵۱.۹ دلار تلاش خواهند کرد.

در طرف مقابل اگر قیمت از مقاومت بالاسر چرخش کند، فروشندگان برای پایین آوردن قیمت به زیر خط روند صعودی تلاش خواهند کرد. شکست قیمت به زیر این حمایت به‌معنی ادامه نزول قیمت تا ۴۵.۱۶۲۶ دلار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن