منو سایت

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین،اتریوم،ریپل، بیت کش،بیت کوین اس وی،کاردانو و لایت کوین ۴ آگوست (۱۴ مرداد)

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال ۱۴ مرداد

در تاریخ ۲ آگوست ، کل حجم سرمایه در ارزهای دیجیتال در طی چند دقیقه از حدود ۳۵۹ میلیارد دلار به ۳۱۰ میلیارد دلار کاهش یافت.

طبق بررسی های کوین تلگراف ، سقوط چنین بزرگی معمولاً گاوها را دور می کند ، یا حداقل آنها را در معرض خطر قرار می دهد تا زمانی که بازار ثبات یابد ، اما این چیزی نیست که اتفاق افتاد.

گاوها به طرز تهاجمی از بازار حمایت کردند که منجر به بهبودی شدید شد و این نشان می دهد احساسات صعودی است و معامله گران انتظار دارند که این تجمع در چند روز آینده ادامه یابد.

در همین حال ، گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که قیمت هر انس طلا پیش از پایان سال ۲۰۲۲ هدف ۲،۳۰۰ دلار را دارد . دلیل اصلی ادامه خرید طلا به گفته تحلیلگران گلدمن ساکس “سطح رکورد انباشت بدهی و نگرانی های واقعی درباره طول عمر دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره ارزی می باشد .

گلدمن ساکس: قیمت طلا ۲۰ درصد افزایش می یابد، بیت کوین چطور؟

در حالی که گلدمن ساکس فقط در مورد طلا صحبت می کرد ، همین منطق را می توان در مورد بیت کوین اعمال کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین / دلار

قیمت بیت کوین در ۲ آگوست از نزدیکی سطح مقاومتی ۱۲,۳۰۴.۳۷ دلار، اصلاح خود را آغاز کرده است. این اصلاح، قیمت را تا ۱۰,۵۲۵ دلار و در بازه‌ زمانی کوتاهی به پایین کشیده و موجب دیده شدن دوباره‌ی خط گردن الگوی سر و شانه شده است.

نمودار روزانه بیت کوین / دلار
نمودار روزانه بیت کوین / دلار

گاو‌ها در ریزش قیمت به بازار وارد شده اند که نشانه‌ مثبتی خواهد بود. این امر نشان می دهد که احساسات در بازار همچنان صعودی هستند. با اصلاح قیمت، شاخص قدرت نسبی (RSI) از ناحیه‌ اشباع خرید خارج شده و نشان می دهد که معامله گران کوتاه مدت به ذخیره سود معاملات خود پرداخته اند.

خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای ۱۲,۱۱۳.۵۰ دلار تلاش خواهند کرد و در صورت موفقیت، ادامه‌ روند صعودی با اهداف ۱۳,۰۰۰ و ۱۴,۰۰۰ دلار ممکن خواهد بود. این دیدگاه با چرخش قیمت از سطوح فعلی و ریزش به زیر حمایت ۱۰,۴۰۰ دلار منتفی خواهد شد .

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم / دلار

رشد شدید قیمت اتریوم، شاخص قدرت نسبی (RSI) را تا سطح ۸۸ به بالا پرتاب کرده است. در گذشته با رسیدن شاخص به این سطح، قیمت وارد اصلاح شده است. اصلاح اخیر قیمت در ۲ آگوست، شدید و در بازه زمانی کوتاهی اتفاق افتاده است.

نمودار روزانه جفت ارز اتر / دلار

هرچند قیمت در ۲ آگوست تا ۳۲۸.۵۰۷ دلار نیز به پایین کشیده شده است، خریداران در ریزش با قدرت به بازار ورود کردند که باعث بسته شدن قیمت در تایم فریم روزانه در سطح ۳۷۲.۶۲۹ دلار شده است. این موضوع نشان می دهد که حتی بعد از صعود شدید اخیر در چند روز گذشته، خریداران انتظار ادامه‌ی رشد قیمت تا ۴۸۰ دلار را خواهند داشت.

شیب صعودی هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه اشباع خرید، نشان از برتری نسبی خریداران دارد. اولین نشانه‌ی تضعیف قیمت، ریزش آن به زیر ۳۶۶ دلار خواهد بود. چنین حرکتی احتمال بازگشت قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۱۱ دلار افزایش خواهد داد. شکست قیمت به زیر این حمایت، می تواند هشداری از چرخش روند باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل / دلار

قیمت ریپل در تایم فریم روزانه در ۲ آگوست، یک الگوی کندلی بازگشتی (دوجی) تشکیل داده است. این الگو نشان از عدم اطمینان بین دو جبهه خریداران و فروشندگان دارد. در این روز پر‌نوسان، قیمت بین سقف روزانه در ۰.۳۲۶۱۱۳ دلار و کف ۰.۲۵۰۴۱ دلاری حرکت کرده است.

نمودار روزانه ریپل / دلار
نمودار روزانه ریپل / دلار

در وضعیت فعلی خریداران در تلاش برای ادامه‌ روند صعودی هستند. این نشانه‌ مثبت قوی برای قیمت خواهد بود، زیرا نشان می دهد که گاوها بعد از این روز معاملاتی پرنوسان تردید نکرده و با قدرت وارد معاملات خرید شده اند.

به هر حال اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) با قدرت در ناحیه‌ اشباع فروش باقی مانده است. این امر احتمال اصلاح جزئی یا بازگشت (پولبک) قیمت از مقاومت بالاسر ۰.۳۴۶۷۲۷ دلار را افزایش خواهد داد. بنابراین نوسان گیری از قیمت در سطوح فعلی پیشنهاد نمی شود. ریزش قیمت به زیر ۰.۲۸۴۵۸۴ دلار نشان از ضعف آن خواهد و منجر به عمیق تر شدن اصلاح خواهد شد.

در مقابل اگر شتاب قیمت بتواند آن را تا ۰.۳۴۶۷۲۷ دلار هدایت کند، روند صعودی می تواند تا ۰.۴۰ دلار نیز ادامه دار شود.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش / دلار

قیمت بیت کوین کش در مسیر حرکت به سمت هدف ۳۶۰ دلاری خود، از سطح ۳۳۷.۹۰ دلار به سمت پایین چرخیده و تا کف روزانه قیمت در ۲۴۵ دلار نیز پایین آمده است.

نمودار روزانه جفت ارز بیت کش / دلار
نمودار روزانه جفت ارز بیت کش / دلار

قیمت در سطح ۲۸۰.۴۷ دلار حمایت شده و خریداران برای هدایت آن به ۳۵۳ دلار تلاش خواهند کرد. شیب مثبت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ مثبت خود نشان از برتری نسبی خریداران در بازار دارد.

در مقابل اگر قیمت از سطوح بالاتر بچرخد و به زیر ۲۸۰.۴۷ دلار حرکت کند، نشان از کمبود تقاضا در سطوح بالاتر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین اس وی / دلار

قیمت بیت کوین اس وی در ۲ آگوست از نزدیک مقاومت بالاسر ۲۶۰.۸۶ دلار، به سمت پایین چرخش کرده که نشان از ذخیره‌ سود توسط معامله گران کوتاه مدت دارد. این امر قیمت را به زیر حمایت ۲۲۷ دلاری کشیده است.

نمودار روزانه بیت کوین اس وی / دلار
نمودار روزانه بیت کوین اس وی / دلار

عدم توانایی خریداران در بازیابی قیمت به بالای ۲۲۷ دلار در ۲ آگوست، نشان از کمبود تقاضا در سطوح بالاتر دارد. خریداران در وضعیت فعلی موفق به هدایت قیمت به بالای این سطح شده اند. اگر قیمت در بالای این سطح تثبیت شود، ادامه‌ی رشد قیمت تا ۲۶۰.۸۶ دلار امکانپذیر خواهد بود. با شکست قیمت به بالای این سطح هدف بعدی احتمالی ۳۰۰ دلار خواهد بود. به هر حال اگر خریداران در تثبیت قیمت در بالای ۲۲۷ موفق نباشند، قیمت احتمالاً برای چند روز دیگر در ناحیه‌ ۲۰۰ الی ۲۲۷ دلار نوسان خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو / دلار

قیمت کاردانو در ۲ آگوست به زیر ناحیه‌ی ۰.۱۳ الی ۰.۱۵ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۱۳۲ دلار رفته است. اما نکته‌ مثبت ورود قوی خریداران در ریزش قیمت تا ۰.۱۲۰۱۶۶۴ دلار است.

نمودار روزانه کاردانو / دلار
نمودار روزانه کاردانو / دلار

قیمت بار دیگر به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) رفته است. خریداران در وضعیت فعلی در تلاش برای هدایت قیمت به بالای ناحیه‌‌ی مقاومتی ۰.۱۵ الی ۰.۱۵۴۳۰۵۱ دلار هستند. در صورت موفقیت، هدف بعدی قیمت ۰.۱۷۳ دلار خواهد بود.

به هر حال اگر خریداران در این حرکت موفق عمل نکنند، قیمت برای چند روز دیگر نوسانات محدودی را تجربه خواهد کرد. با ریزش قیمت به زیر ناحیه‌ی حمایتی ۰.۱۲ الی ۰.۱۳ دلار، روند به نفع فروشندگان خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین / دلار

قیمت لایت کوین کمی بالاتر از مقاومت ۶۴ دلاری به سمت پایین چرخیده است. این امر ذخیره‌ سود معاملات را به دست معامله گران کوتاه مدت نشان می دهد که قیمت را تا ۵۱.۸۸۵ دلار به پایین کشیده است. این سطح در نزدیکی حمایت ۵۱ دلاری نیز قرار دارد.

خریداران در ریزش قیمت به بازار ورود کرده اند که در بازیابی آن تاثیر مثبتی داشته و باعث حرکت به بالای ۵۶.۷۸۹۱ دلار شده است. هر دو میانگین متحرک به سمت بالا در حال حرکت هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ مثبت در حال حرکت است. این عوامل برتری خریداران را نشان می دهد.

خریداران در وضعیت فعلی برای هدایت قیمت به سطح ۶۴ دلار تلاش خواهند کرد. نفوذ و تثبیت قیمت در بالای ۶۵.۱۵۷۳ دلار باعث ادامه‌دار شدن روند صعودی با هدف ۸۰ دلار خواهد شد. این دیدگاه با چرخش قیمت از سطوح فعلی و شکست به زیر ۵۱ دلار منتفی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن