منو سایت

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین،اتریوم،ریپل، بیت کش،بیت کوین اس وی،کاردانو و لایت کوین ۳۰ ژوئیه (۹ مرداد)

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال ۹ مرداد

بیت کوین و بیشتر آلت کوین ها ممکن است در طی چند روز آینده روند صعودی داشته باشند .

طبق بررسی های کوین تلگراف ، حجم معاملات بیت کوین (BTC) در بازارهای نقدی و مشتقات از زمانی که وارد کانال ۱۰ هزار دلار شده است ، افزایش یافته است . بکت رکورد حجم معاملات آتی بیت کوین را در تاریخ ۲۸ و ۲۹ ژوئیه گزارش داد ، که نشان می دهد معامله گرانی که برای شروع انتظار روند صعودی را داشته اند ، مواضع تازه ای گرفته اند !

روند صعودی مشابهی در بورس کالا و شیکاگو (CME) و سایر مبادلات ارزهای دیجیتال که معاملات آتی را ارائه می دهند ، مشاهده شد.

شکست اقتصادی که به دنبال آن افزایش فعالیت را در پی دارد ، معمولاً نشانه ای مثبت است زیرا نشان می دهد که معامله گران انتظار دارند قیمت های بالاتری طی چند روز آینده ببینند . با این حال تریدرها باید مراقب باشند و مدام قیمت های بازار را زیر نظر داشته باشند .

نیگل گرین ، مدیرعامل و بنیان گذار شرکت مشاوره مالی deVere Group ، معتقد است که بیت کوین می تواند جایگزین طلا و به عنوان پناهگاه امن دارایی ها باشد زیرا “جهان با فناوری پیشرفته تر می شود”. افزایش تنش بین ایالات متحده و چین می تواند به عنوان یکی از محرک های انتقال سرمایه گذاران از بازارهای سنتی به ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین / دلار

قیمت بیت کوین در ۲۷ ژوئیه به بالای ناحیه‌ مقاومتی ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار رفته و سقف قیمتی ۱۱,۳۷۷.۵۵ دلار را نیز دیده است. این موضوع نشان‌دهنده‌ افزایش فشار خرید توسط گاوها و دست کشیدن فعلی خرس ها از موقعیت های فروش خود در بازار است.

نمودار روزانه بیت کوین / دلار
نمودار روزانه بیت کوین / دلار

ذخیره‌ سود معاملات توسط معامله گران در ۲۸ ژوئیه، باعث پایین کشیده شده قیمت تا ۱۰,۵۶۹ دلار شده است. البته فروشندگان موفق به تثبیت قیمت در این سطوح نبودند و بار دیگر قیمت بخشی از صعود خود را بازیابی کرده و تا ۱۰,۹۱۰.۳۲ دلار به بالا جهیده است. این حرکات نشان دهنده‌ تقاضای قوی در سطوح پایین قیمت است.

اگر خریداران موفق به هدایت دوباره‌ قیمت به بالای ۱۱,۳۷۷.۵۵ دلار شوند، احتمال ادامه‌ روند صعودی وجود خواهد داشت. در سطح ۱۱,۸۷۰.۵۰ دلار شاهد مقاومت جزئی خواهیم بود، اما اگر این مقاومت نقض شود، روند صعودی ممکن است تا ۱۴,۰۰۰ دلار نیز ادامه پیدا کند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت بالا چرخیده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ اشباع خرید قرار گرفته است. این عوامل نشان از برتری خریداران دارد. دیدگاه صعود قیمت با چرخش آن از سطوح فعلی و ریزش به زیر ناحیه‌ حمایتی ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار منتفی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم / دلار

قیمت اتریوم در ۲۷ ژوییه از ۳۳۲.۹۳۱ دلار به سمت پایین چرخیده است. این حرکت به دلیل ذخیره‌ سود معامله گران پس از رشد مناسب قیمت در چند روز گذشته بوده است. با این حال، اصلاح قیمت حتی موفق به رسیدن به سطح اصلاحی ۳۸.۲ درصد اصلاحی فیبوناچی موج صعودی اخیر نشده است. این امر وجود تقاضای قوی در سطوح پایینتر را نشان می دهد.

نمودار روزانه جفت ارز اتر / دلار
نمودار روزانه جفت ارز اتر / دلار

در وضعیت فعلی، خریداران در تلاش برای هدایت قیمت به بالای ۳۳۲.۹۳۱ دلار هستند. در صورت موفقیت در این حرکت، ممکن است روند صعودی تا ۳۶۶ دلار و سپس تا ۴۸۰ دلار ادامه پیدا کند.

در نقطه‌ مقابل این دیدگاه، اگر قیمت از نزدیکی مقاومت ۳۳۲.۹۳۱ دلار به سمت پایین چرخش کند، امکان اصلاح قیمت تا ناحیه‌ حمایتی ۲۸۴.۲۶۱ الی ۲۸۸.۵۹۹ دلار وجود خواهد داشت. احتمالاً خریداران از این ناحیه با قدرت دفاع خواهند کرد. با تثبیت قیمت در بالای این ناحیه، احتمال ادامه‌ روند صعودی بالا خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل / دلار

قیمت ریپل در ۲۷ ژوئیه از خط گردن الگوی سر و شانه معکوس، به سمت بالا جهیده است. این نشانه مثبتی برای قیمت خواهد بود، چرا که نشان می دهد خریداران در ریزش ها به انباشت مشغول هستند .

نمودار روزانه ریپل / دلار
نمودار روزانه ریپل / دلار

در وضعیت فعلی، خریداران برای هدایت قیمت به بالای ۰.۲۵ دلار تلاش خواهند کرد. در این مقاومت، احتمالاً فروشندگان با قدرت از این سطح دفاع کرده و ادامه‌ روند صعودی را با تاخیر مواجه خواهند کرد. این امر امکان اصلاح یا تحکیم در قیمت را افزایش خواهد داد.

اگر خریداران از ادامه‌ روند صعودی دست نکشند، احتمال شکسته شدن این مقاومت و حرکت به سمت ۰.۲۸۴ دلار وجود خواهد داشت. این دیدگاه با نزول قیمت به زیر خط گردن الگوی سر و شانه در ۰.۲۱۵ دلار منتفی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش / دلار

قیمت بیت کوین کش در ۲۸ ژوئیه و پس از نوسان در فاز تحکیم طی چهار ماه گذشته، مقاومت ۲۸۰.۴۷ دلار را شکسته است. این امر نشان می دهد که خریداران در نهایت موفق به غلبه بر فروشندگان شده اند.

نمودار روزانه جفت ارز بیت کش / دلار
نمودار روزانه جفت ارز بیت کش / دلار

اگر خریداران به مدت سه روز، موفق به تثبیت قیمت در بالای ۲۸۰.۴۷ دلار شوند، شکست (Break Out) از این سطح معتبر بوده و ممکن است باعث شروع روند صعودی جدید با اهداف ۳۶۰ دلار و در بالای آن ۴۰۰ دلار شود.

به هر حال فروشندگان برای پایین آوردن قیمت از ۲۸۰.۴۷ دلار تلاش خواهند کرد. در این صورت، می توان گفت که شکست مورد نظر تله‌ گاوی بوده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین اس وی / دلار

قیمت بیت کوین اس وی برای اولین ‌بار از ۳۰ آوریل، به ناحیه‌ مقاومتی ۱۴۶.۲۰ الی ۲۲۷ دلار رسیده است. احتمالاً فروشندگان از مقاومت ۲۲۷ دلار با قدرت دفاع خواهند کرد.

نمودار روزانه بیت کوین اس وی / دلار
نمودار روزانه بیت کوین اس وی / دلار

چرخش قیمت از سطوح فعلی به سمت پایین و حرکت به زیر ۲۰۰ دلار، نشانه‌ای از کمبود تقاضا در سطوح بالا خواهد بود. چنین حرکتی می‌تواند موجب حرکت محدود و عرضی قیمت برای چند روز دیگر شود. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت بالا در حال حرکت است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به ناحیه‌ اشباع خرید رفته است. این عوامل نشان می دهد که خریداران در تلاش برای بازگشت به بازار هستند.

شکست و تثبیت قیمت به بالای ۲۲۷ دلار، نشان‌دهنده‌ی احتمال شروع روند صعودی جدید با هدف ۳۰۸ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو / دلار

قیمت کاردانو در سه روز گذشته بین دو حد پایین و بالای ۰.۱۳ و ۰.۱۵ دلار، وارد فاز تحکیم شده است. این حرکت نشان می دهد که فروشندگان در تلاش برای به تاخیر انداختن حرکت صعودی قیمت هستند و در مقابل خریداران برای دفع فشار فروش و گسترده‌ کردن روند صعودی تلاش می کنند.

نمودار روزانه کاردانو / دلار
نمودار روزانه کاردانو / دلار

ذخیره سود معاملات به دست معامله گران، منجر به بازگشت قیمت (پولبک) به ضلع بالای الگوی پرچم شده است. با جهش پرقدرت قیمت از این سطح، خریداران بار دیگر برای ادامه‌ روند صعودی تلاش خواهند کرد. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ناحیه‌ مقاومتی ۰.۱۵ الی ۰.۱۵۴۳۰۵۱ دلار شوند، ممکن است قیمت تا ۰.۱۷۳ دلار به بالا حرکت کند.

در طرف مقابل اگر فروشندگان موفق به پایین کشیدن قیمت از ۰.۱۳ دلار شوند، ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۱۲ دلار ممکن خواهد بود. ریزش قیمت به زیر این سطح، هشداری از احتمال چرخش روند خواهد بود. واگرایی نزولی در RSI نیز نشان از تضعیف قدرت روند صعودی در کوتاه مدت دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین / دلار

قیمت لایت کوین در ۲۷ ژوییه به بالای ۵۱ دلار رفته است. این حرکت به معنی تغییر فاز تحکیم به فاز صعودی است. اولین هدف این روند صعودی ۶۴ دلار است.

نمودار روزانه لایت کوین / دلار
نمودار روزانه لایت کوین / دلار

به هر حال حرکت صعودی پر قدرت قیمت در چند روز گذشته ، اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) را به ناحیه‌ اشباع خرید هل داده است. با این حرکت احتمال اصلاح جزئی یا ورود به فاز تحکیم وجود خواهد داشت. در نزول قیمت، اولین سطح حمایت کلیدی ۵۱ دلار خواهد بود. جهش قیمت از این سطح، احساسات بازار را به صعود سوق خواهد داد و نشان دهنده‌ انباشت خریداران در ریزش‌ها است.

بازگشت قیمت به این سطح شکسته شده، فرصتی برای معامله گرانی خواهد بود که از ورود به بازار در شکست این سطح جا مانده اند. ورود به معاملات خرید با بازگشت قیمت به این سطح و واکنش دوباره به آن منطقی تر از ورود سریع به بازار است، زیرا گاهی اوقات این شکست ها معتبر نبوده و تله‌ گاوی قیمت به حساب می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن