نماد سایت آی تی ارز

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین،اتریوم،ریپل، بیت کش،بیت کوین اس وی،کاردانو و لایت کوین ۱۴ ژوییه (۲۴ تیر)

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال ۲۴ تیر ۹۹

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال ۲۴ تیر ۹۹

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال ۲۴ تیر ۹۹

بسیار از آلت کوین ها افزایش یافته اند و همچنان به رند صعودی خود ادامه می دهند زیرا قیمت بیت کوین در محدوده معاملاتی ثابتی قرار گرفته است .

Nasdaq طی چند روز گذشته مرتباً صعودهای جدیدی را انجام می داد که منجر به تجمع صف خرید در چند شرکت فناوری شده است.در کنار این ، چند سهام در S&P 500 نیز در حال صعود هستند .

طبق بررسی های کوین تلگراف ، در حالی که بازارهای سهام ایالات متحده در حال پیشرفت است ، طلا هم از این قافله عقب نمانده و به یک سطح نه سال اخیر رسیده است ، که نشان می دهد دارایی هایی که به عنوان پناهگاه های امن تلقی می شوند ، هر دو در همان زمان در حال افزایش هستند. درنهایت ، این ثابت می کند که پول فراوانی در حال یافتن راه خود به این طبقات دارایی است.

با این حال ، محدودیتی هایی وجود دارد که هر دو دارایی چقدر می توانند رشد کنند و بالا بروند. با توجه به اینکه عرضه پول برای چند سال دیگر همچنان بالا باقی خواهد ماند ، توجه سرمایه گذاران می تواند به سمت ارزهای دیجیتال شده سوق پیدا کند و حتی اگر بخش کمی از این نقدینگی اضافی به ارزهای رمزنگاری شده وارد شود ، احتمالاً قیمت آنها افزایش خواهد یافت .

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین / دلار

اندیکاتور باندهای بولینگر ابزار خوبی برای نشان دادن چگونگی ورود قیمت به فاز تحکیم پس از هر حرکت رونددار است. فاز تحکیم قیمت در نمودار با دایره های نارنجی مشخص شده است. برای مثال قیمت بیت کوین از دسامبر ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹ به‌‌مدت چهار ماه، در کف قیمت وارد فاز تحکیم شده است.

نمودار روزانه بیت کوین / دلار

این دوره‌ طولانی تحکیم قیمت در نهایت منجر به یک روند صعودی پرقدرت تا سطح ۱۳,۹۷۳.۵۰ دلار در ژوئن ۲۰۱۹ شده است. پس از این، قیمت به مراتب وارد فاز تحکیم شده و انتهای هر فاز منجر به حرکتی روند دار شده است.

فاز جاری تحکیم قیمت نیز به همین صورت می تواند در نهایت به حرکت قوی آن ختم شود. اگر این فاز در نهایت منجر به شروع روندی صعودی شود، احتمال شکسته شدن ناحیه‌ مقاومتی ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت. چنین حرکتی باعث شکسته شدن الگوی مثلث صعودی خواهد شد که نشانه‎‌ مثبت دیگری برای قیمت خواهد بود.

اگرچه خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای این ناحیه نبوده اند، قیمت در نزدیکی این ناحیه‌ در حال معامله شدن است. این مسئله نشان می‌دهد که خریداران برای بستن موقعیت های خود عجله ای ندارند.

اگرچه ساختار نمودار مثبت است، اما هیچ تضمینی برای معاملات وجود ندارد. از این رو، معامله گران باید از سایر احتمالات آگاه باشند. در مقابل خروج قیمت از فاز تحکیم به سمت پایین، نشانه ای منفی برای قیمت خواهد بود. با شکست سطح حمایت ۸,۱۳۰.۵۸ دلار، افزایش فشار فروش محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم / دلار

در یک روند صعودی، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) معمولاً به عنوان حمایت عمل می‌کند، زیرا با ریزش قیمت تا نزدیکی آن، خریداران به بازار وارد می شوند.

اگرچه قیمت اتریوم در محدوده‌ ۲۱۶.۰۰۶ الی ۲۵۳.۵۵۶ دلار در حال معامله شدن است، خریداران در حال دفاع کردن از این میانگین متحرک هستند. این ممکن است نشانه ای از معکوس شدن روند باشد.

نمودار روزانه جفت ارز اتر / دلار

صعود قیمت به بالای ۲۵۳.۵۵۶ دلار به معنی ادامه‌ی روند صعودی با هدف ۲۸۸.۵۹۹ دلار خواهد بود. اگر اندازه‌ حرکت (مومنتوم) قیمت بتواند آن را به بالای این سطح هدایت کند، رشد قیمت تا ۳۲۰ دلار ممکن خواهد بود.

شیب تدریجی مثبت میانگین های متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ مثبت خود نشان‌دهنده‌ برتری نسبی گاوها است. دیدگاه صعود قیمت با چرخش آن از سطوح فعلی یا مقاومت بالاسر و ریزش به زیر میانگین های متحرک در ۲۳۶ دلار، منتفی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل / دلار

قیمت ریپل از میانگین متحرک ساده‌ ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۰.۱۹ دلار به بالا جهش کرده است. این موضوع نشانه ای مثبت برای قیمت خواهد بود و نشان می دهد که احساسات بازار از فروش پس از رشد قیمت‌ به خرید در ریزش ها تغییر کرده است.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت بالا در حال حرکت است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در بالای سطح ۶۰ قرار گرفته است. این عوامل نشان دهنده‌ بازگشت خریداران است.

نمودار روزانه ریپل / دلار

شکست قیمت به بالای ۰.۲۱۴۶۱۶ دلار به معنی قدرت گرفتن آن و احتمال صعود قیمت تا ۰.۲۳۵۶۸۸ دلار خواهد بود. به هر حال اگر فروشندگان از مقاومت ۰.۲۱۴۶۱۶ دلار دفاع کنند، قیمت برای چند روز دیگر به نوسانات محدود خود ادامه خواهد داد. ریزش قیمت به زیر میانگین های متحرک در ۰.۱۹۲۰ نیز نشان از تضعیف قیمت خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش / دلار

قیمت بیت کوین کش طی چهار روز گذشته در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۳۴ دلار حفظ شده، اما موفق به جهش قوی از این سطح نبوده است. این امر بیان می‌کند که خریداران برای ورود به موقعیت خرید در این سطوح عجله ای ندارند.

نمودار روزانه جفت ارز بیت کش / دلار

خرس ها در وضعیت فعلی برای پایین کشیدن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۳۴ دلار تلاش خواهند کرد. در این صورت ریزش قیمت تا ۲۱۷.۵۵ دلار مورد انتظار خواهد بود.

در طرف مقابل اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از ۲۴۵.۴۹ دلار شوند، جهش قیمت تا ۲۶۰ دلار و در بالای آن تا ۲۸۰.۴۷ دلار محتمل خواهد بود. شیب افقی هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی میانی خود، نشان دهنده‌ تعادل میان عرضه و تقاضا است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین اس وی / دلار

بازگشت (پولبک) قیمت بیت کوین اس وی حول میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۷۶ دلار متوقف شده است و جهش قیمت از آن قدرت کافی را دارا نیست. این موضوع نشان می دهد که خریداران از ادامه‌ی روند صعودی اطمینان ندارند.

نمودار روزانه بیت کوین اس وی / دلار

اگر خریداران نتوانند قیمت را به بالای ۲۰۰ دلار هدایت کنند، قیمت برای چند روز دیگر در محدوده‌ ۱۷۰ الی ۲۰۰ دلار وارد فاز تحکیم خواهد شد. ریزش قیمت به زیر ۱۷۰ دلار، نشانه ای از تضعیف آن خواهد بود و می‌تواند منجر به ادامه‌ ریزش تا ۱۴۶.۲۰ دلار شود.

در طرف مقابل اگر خریداران قیمت را به بالای ۲۰۰ دلار هل بدهند، جهش قیمت تا ۲۲۷ دلار ممکن خواهد بود. شکست قیمت به بالای این سطح نیز می تواند به معنی ادامه‌ روند صعودی باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین / دلار

قیمت لایت کوین در مسیر صعود خود با مقاومت ۴۵.۳۵۰۱ دلاری رو‌برو است. نکته‌ مثبت اینجا است که خریداران به قیمت اجازه‌ ریزش به زیر میانگین متحرک نمایی را ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۳.۶۱ دلار طی چند روز گذشته نداده اند. این امر به ورود قیمت به فاز انباشت در ریزش ها اشاره دارد.

نمودار روزانه لایت کوین / دلار

اگر گاوها موفق به هدایت قیمت به بالای ۴۵.۳۵۰۱ دلار شوند، جهش قیمت تا مقاومت کلیدی ۵۱ دلار می‌تواند ادامه داشته باشد. با چرخش قیمت از این سطح، انتظار حرکاتی محدود را برای چند روز دیگر را خواهیم داشت.

عملکرد لایت کوین نسبت باقی ارزها در این مدت مناسب نبوده است. این موضوع کمبود علاقه‌ خرید این ارز را نشان می دهد. اگر قیمت موفق به تثبیت در بالای ۴۵.۳۵۰۱ دلار نشود، احتمال شکست آن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۳.۶۱ دلار و نوسانات محدود قیمت در نیمه‌ پایین بازه‌ ۳۹ الی ۵۱ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو / دلار

نشانه ای مثبت برای قیمت کاردانو، بازگشت آن (پولبک) به سطح شکسته‌ شده‌ ۰.۱۱ دلار است که با قدرت توسط خریداران حمایت شده است. حال این سطح به عنوان کف قیمتی جدید برای کاردانو تعریف می‌شود و شکست به زیر آن تهدیدی برای ادامه‌ صعود قیمت خواهد بود.

نمودار روزانه کاردانو / دلار

اگر گاوها موفق به بالا بردن قیمت از ۰.۱۳۸۰۹۷۷ دلار شوند، ادامه‌ روند صعودی ممکن خواهد بود. در بالای این سطح، جهش قیمت تا ۰.۱۷۳ دلار و سپس تا ۰.۲۰ دلار ممکن خواهد بود.

شیب مثبت میانگین های متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ اشباع خرید، نشان دهنده‌ برتری خریداران است. به هر حال اگر فروشندگان موفق به دفاع از مقاومت ۰.۱۳۸۰۹۷۷ دلار شوند، ورود قیمت به فاز تحکیم، قبل از تلاش آن برای ادامه‌ روند صعودی مورد انتظار خواهد بود.

خروج از نسخه موبایل