منو سایت

تحلیل تکنیکال قیمت بیتکوین ، اتریوم ، ریپل ، بیت کش ، بیت کوین اس وی ، لایت کوین ۴ ژوئن ( ۱۵ خرداد ۹۹ )

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال ۱۵ خرداد ۹۹

آدام بک مدیرعامل بلاک استریم اخیرا طی مصاحبه ای گفته است که چاپ پول نامحدود باعث می‌شود که خرده سرمایه گذاران به سمت بیت کوین کشیده شوند و در نتیجه قیمت این ارز دیجیتال طی پنج سال آتی به ۳۰۰۰۰۰ دلار برسد . این امر تا حدی به این دلیل است که وضعیت مالی فعلی می تواند معامله گران خرده فروش را به دنبال سرمایه گذاری های جایگزین برای حفظ ارزش پول در زمانی که چاپ پول زیادی در سراسر جهان وجود دارد ، سوق دهد .

طبق بررسی های کوین تلگراف ، بیت کوین مقاومت قوی و مهمی را در محدوده قیمت ۱۰۰۵۰۰ دلار دو یا چند مرتبه تست کرده است . چنین مقاومت هایی باعث می شود که گاوها دست پاچه نشوند زیرا آنها حاضر به ریسک سود خود نیستند ، از این رو ، معامله گران کوتاه مدت تمایل دارند سودهای نزدیک به مقاومت را سیو کنند.

مایکل نووگراتز از گلکسی دیجیتال معتقد است که ناآرامی ها در ایالات متحده و وضعیت مالی نامشخص به زودی بیت کوین را بالاتر از سطح مقاومت کلیدی ( ۱۰۰۵۰۰ دلار ) خواهد فرستاد. نووگراتز انتظار دارد پس از حفظ بیت کوین بالای ۱۰،۰۰۰ دلار ، مسیر حرکتش را انتخاب کند ، از این رو ، وی توییت کرد که معامله گران باید “در مسیر قطار حرکت کنند”.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین / دلار

قیمت بیت کوین در ۱ ژوئن با شکستن الگوی مثلث متقارن به سرعت خود را به سطح ۱۰,۳۶۲.۴۲ دلار رساند، اما خریداران موفق به هدایت قیمت تا مقاومت کلیدی ۱۰,۵۰۰ دلار نشدند. این سومین بار است که قیمت از حوالی این مقاومت به سمت پایین چرخیده است. روند صعودی قیمت در هر دو مرتبه‌ گذشته (محدوده‌‌ی نارنجی) پس از رسیدن این سطح معکوس شده است.

نمودار روزانه بیت کوین / دلار
نمودار روزانه بیت کوین / دلار

با این حال خریداران طی روز بعد با حمایت از ریزش قیمت در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۹,۳۶۲ دلار، اقدام مثبت دیگری انجام دادند. این موضوع نشان‌دهنده‌ی افزایش فشار خرید در ریزش‌ها است چرا که معامله‌گران صعود قیمت تا سطوح بالاتر را در آینده مدنظر دارند.

با تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای الگو تلاش خواهند کرد. با شکست مثلث در ۹,۹۰۰ دلار، هدف ۱۰,۵۰۰ دلاری مدنظر قرار خواهد گرفت و در بالای آن یک روند صعودی تثبیت شده آغاز می‌گردد.

با چرخش قیمت از سطوح فعلی و ریزش آن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، نزول قیمت تا سطح حمایت الگوی مثلث در ۸,۹۰۰ دلار ممکن خواهد بود. حرکت قیمت به زیر این سطح تأثیر منفی بسزایی بر قیمت خواهد گذاشت و می‌تواند آن را تا حمایت ۸,۱۳۰.۵۸ دلار به پایین بکشد. تنها برتری فروشندگان واگرایی منفی در حال شکل‌گیری در اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم / دلار

قیمت اتریوم در ۲ ژوئن به سطح ۲۵۳.۵۵۶ دلار رسید که هدف الگوی سر و شانه وارونه بوده است. قیمت پس از دیدن این سطح تا ۲۲۵.۸۷۳ دلار به پایین حرکت کرده است. خریداران در ۳ ژوئن با ریزش قیمت تا ۲۲۷.۰۹۷ دلار دوباره به بازار وارد شدند و در حال حاضر در تلاش برای ادامه‌ی روند صعودی هستند.

نمودار روزانه جفت ارز اتر / دلار
نمودار روزانه جفت ارز اتر / دلار

با صعود قیمت به بالای ۲۵۳.۵۵۶ دلار، جهش آن تا مقاومت سقف کانال صعودی در ۲۶۵ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. در مقابل با چرخش قیمت از سطوح فعلی و ریزش آن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۱۹ دلار، روند معکوس خواهد شد. با نقض این حمایت نیز ادامه‌ی ریزش تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۲۰۲ دلار ممکن خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل / دلار

قیمت ریپل در ۱ ژوئن در بالای مقاومت ۰.۲۰۵۷۰ دلار بسته شد که نشانه‌ای از غلبه‌ی خریداران بر فروشندگان بود. ریزش قیمت طی روز بعد به زیر این سطح نیز از کاهش قدرت خریداران خبر داده است.

نمودار روزانه ریپل / دلار
نمودار روزانه ریپل / دلار

خریداران در وضعیت فعلی در تلاش برای حفظ قیمت در بالای میانگین‌های متحرک در ۰.۲۰۱۸۵ دلار هستند که اگر در این امر موفق عمل کنند، جهش قیمت تا ناحیه‌ی مقاومتی ۰.۲۳۶۱۲ الی ۰.۲۴۷۷۰ دلار ممکن خواهد بود. در طرف مقابل با پایین آمدن قیمت از این دو میانگین متحرک، اصلاح قیمت تا ۰.۱۹ دلار و سپس ۰.۱۷۳۷۲ دلار ادامه خواهد داشت. معامله‌گران همچنان می‌توانند حد ضرر معاملات خرید خود را در ۰.۱۹ دلار نگه داشته و با تثبیت قیمت در بالای ۰.۲۱۵ دلار آن را به سطوح بالاتر انتقال دهند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش / دلار

قیمت بیت کوین کش در ۲ ژوئن بار دیگر تا سقف اخیر قیمتی خود در ۲۵۵.۴۶ دلار صعود کرده است، اما خریداران موفق به تثبیت آن نبوده‌اند. قیمت از ۲۶۹.۱۷ دلار به سمت پایین چرخید و بار دیگر به ناحیه‌ی حمایتی ۲۱۷.۵۵ الی ۲۵۵.۴۶ دلار بازگشته است.

نمودار روزانه جفت ارز بیت کش / دلار
نمودار روزانه جفت ارز بیت کش / دلار

در وضعیت فعلی قیمت در تلاش برای جهش از میانگین‌های متحرک در ۲۴۰ دلار است. اگر خریداران موفق به هدایت آن به بالای ۲۵۵.۴۶ دلار شوند، انتظار صعود قیمت تا ۲۸۰.۴۷ دلار وجود خواهد داشت. تثبیت قیمت در بالای این سطح نیز به منزله‌ی شروع روند صعودی جدید تا ۳۵۰ دلار خواهد بود.

در مقابل با چرخش قیمت از ۲۵۵.۴۶ دلار و ریزش آن به زیر ۲۳۶ دلار، اصلاح قیمت تا ۲۱۷.۵۵ دلار ادامه خواهد داشت. در زیر این سطح نیز اولین حمایت ۲۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین اس وی / دلار

قیمت بیت کوین اس وی در چند روز گذشته در نزدیکی سطح ۲۰۰ دلار شناور است. شیب افقی هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی سطح میانی خود، نشان از تعادل نسبی بین خریداران و فروشندگان دارد.

نمودار روزانه بیت کوین اس وی / دلار
نمودار روزانه بیت کوین اس وی / دلار

اگر قیمت به بالای سطح ۲۰۹ دلار حرکت کند، تا سطح بالای محدوده در ۲۲۷ دلار صعود خواهد کرد. شکست قیمت در بالای این سطح نیز به منزله‌ی شروع روند صعودی و فرصت خرید خواهد بود. در مقابل با چرخش قیمت و ریزش آن به زیر ۱۸۷ دلار، ادامه‌ی حرکت نزولی قیمت تا ۱۷۰ دلار ممکن خواهد بود. در زیر این سطح نیز شروع روند نزولی جدید محتمل خواهد بود. در سطوح فعلی فرصت معاملاتی قابل اعتباری وجود ندارد.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین / دلار

قیمت لایت کوین در ۳ ژوئن پس از رسیدن به ۴۹.۹۴۴۵ دلار عقب‌نشینی کرده است. این امر نشان‌ می‌دهد که فروشندگان با قدرت در حال دفاع از ناحیه‌ی مقاومتی ۵۰.۷۸۶۴ الی ۵۲.۲۸۰۳ دلار هستند. اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت از میانگین‌های متحرک در ۴۵ دلار شوند، ریزش قیمت تا ۳۹ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

نمودار روزانه لایت کوین / دلار
نمودار روزانه لایت کوین / دلار

از طرفی با جهش قیمت از میانگین‌های متحرک، خریداران بار دیگر برای افزایش قیمت به بالای این ناحیه‌ی مقاومتی تلاش خواهند کرد. با این حرکت روند صعودی جدید در قیمت شکل خواهد گرفت و تا هدف ۶۴ دلار رشد خواهد کرد. بنابراین معامله‌گران با تثبیت قیمت در بالای سطح ۵۲.۲۸۰۳ دلار می‌توانند وارد معاملات خرید با حد ضرر ۴۴ دلاری شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن