پولکادات به رقیبی سرسخت برای اتریوم در حوزه دیفای تبدیل شده است

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

مون بیم (Moonbeam) که به عنوان یک زنجیره موازی روی شبکه پولکادات فعالیت می کند، به تازگی اعلام کرده است که سازگاری خود را با بلاک چین اتریوم بهبود بخشیده است. می توان گفت که حالا پولکادات به رقیبی سرسخت برای اتریوم در حوزه دیفای تبدیل شده است.

به گزارش یوتودی، مون بیم که وظیفه ایجاد یک زنجیره موازی برای اپلیکیشن های غیرمتمرکز را برعهده دارد، در اطلاعیه ای اعلام کرد که نسخه سوم شبکه آزمایشی آلفای خود را راه اندازی کرده است.

به گفته مون بیم، نسخه سوم سازگاری بیشتری با اتریوم و تمام اپلیکیشن های مبتنی بر سالیدیتی (که شامل تمام پروژه های دیفای می شود) دارد. به عبارت دیگر، از این پس پروژه های حوزه دیفای (DeFi) در اتریوم به راحتی می توانند به زنجیره پولکادات مهاجرت کنند.

گزارش ها نشان می دهد که مدیریت سیستم در مون بیم با استفاده از یک کلید خصوصی انجام می گیرد؛ این یعنی توسعه دهندگان می توانند همانند اتریوم اپلیکیشن های غیرمتمرکز خود را کنترل کنند.

مون بیم قصد دارد تا اوایل سال ۲۰۲۱، شبکه اصلی خود را روی بلاک چین پولکادات عرضه کنند. از همین رو می‌توان گفت که نسخه فعلی، یک نسخه آزمایشی است.

نسخه ۳ آلفا، به‌طور کامل از آدرس های H169‌ اتریوم و طرح امضای ECDSA در سابستریت (Substrate) پشتیبانی می کند. سابستریت همان موتور قراردادهای هوشمند در پولکادات است. به‌علاوه، مدیریت حساب ها در ماشین مجازی اتریوم و سابستریت هم به صورت یکپارچه انجام می شود. از دیگر تغییرات نسخه ۳ می توان به حل مشکلات متامسک، رمیکس و اتر جی اس اشاره کرد.

شایان ذکر است که تلاش برای یکپارچه سازی شبکه اتریوم با دیگر بلاک چین ها، پیش تر نیز در شبکه هایی مثل زنجیره هوشمند بایننس و دفتر کل ریپل صورت گرفته است.

از اصلی ترین عواملی که باعث مهاجرت کاربران از اتریوم می شود، کارمزدهای بالا در این شبکه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *