منو سایت

پولکادات با تصاحب جایگاه ریپل، به رده چهارم بازار ارزهای دیجیتال رسید

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

پس از افزایش شدید قیمت پولکادات، این ارز دیجیتال با تصاحب جایگاه ریپل، به رده چهارم بازار ارزهای دیجیتال رسید.

به گزارش کوین تلگراف، پولکادات یکی از ارزهای دیجیتال موفقی است که در بازار صعودی فعلی، توانسته است قیمت خود را چند برابر کند. در حال حاضر هر واحد پولکادات در محدوده ۱۴.۷۳ دلار معامله می ‌شود و توانسته است جایگاه ریپل در بازار را بگیرد.

ارزش بازار پولکادات با احتساب جهش ۵ درصدی ‌اش در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۳ میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که تا چند روز پیش، این ارز دیجیتال در محدوده ۱۰ دلار معامله می ‌شد.

نمودار قیمت پولکادات

جهش فعلی قیمت، از محدوده ‌ای کمتر از ۱۱ دلار شروع شد. در مدت کمی، این ارز دیجیتال توانست اوج تاریخی ۱۴.۸ دلاری را ثبت کند و پس از آن تا ۱۴.۴ اصلاح شد.

داده‌ های پلتفرم پولکادات نشان می ‌دهد که سکه‌ های درگردش این شبکه بیش از ۱ میلیارد واحد است. داده‌ های مساری هم نشان می ‌دهد که فاصله حقیقی ارزش بازار پولکادات و ریپل، حدود ۳ میلیارد دلار است.

بیشتر بخوانیم : رئیس بانک مرکزی آمریکا : ارز دیجیتال ملی اولویت بسیار بالایی دارد

این در حالی است که داده‌ های کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) فاصله پولکادات و ریپل را کمتر از گزارش‌ های پولکادات و مساری نشان می ‌دهد. شبکه پولکادات به‌ عنوان رقیب اسمارت چین بایننس و اتریوم شناخته می‌ شود. نکته جالب اینجاست که اضافه‌ شدن پولکادات به پلتفرم کوین مارکت کپ هم تأخیر انجام گرفته بود.

شبکه پولکادات از پروتکل چند‌زنجیره ‌ای (Multichain) بهره می ‌برد و از چندین زنجیره موازی استفاده می ‌کند که پاراچین (Parachain) نام دارند. از این فناوری در اتریوم با‌عنوان شاردینگ (Sharding) یاد می ‌شود. چارچوب بلاک چینی پولکادات هم سابستریت (Substrate) نام دارد. سازگاری پولکادات به ‌گونه ‌ای است که می ‌توان آن را به شبکه‌ های بلاک چینی دیگر متصل کرد. این بلاک چین همچنین قابلیت پردازش هزاران تراکنش بر ثانیه را هم دارد. به ‌گفته بسیاری پولکادات قاتل اتریوم است.

بسیاری از کارشناسان عرضه شبکه آزمایشی پاراچین روکوکو (Rococo) را عامل جهش اخیر می ‌دانند. بسیاری در جامعه پولکادات معتقدند که از این پس شرکای بیشتری به ‌سمت این ارز دیجیتال کشیده می‌ شوند.

مشکلات حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در اتریوم و چالش ‌های مقیاس ‌پذیری در این شبکه از دیگر عوامل رشد قیمت پولکادات عنوان شده است. صد البته نباید عوامل تکنیکال را هم در این افزایش قیمت نادیده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن