منو سایت

نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز ارزهای دیجیتال

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

بازار امروز ارزهای دیجیتال با پامپ برخی از آلت کوین ها چشمگیر بوده است . درحالیکه بیت کوین با قیمتی حدود ۱۱،۶۰۰ دلار معامله می شود ، پامپ قیمت های دو رقمی و حتی سه رقمی در میان برخی از آلتکوین ها، تا ۵۸.۴٪ از چیرگی بیت کوین کاسته اند.

به نقل از کریپتو پوتیتو ، به نظر می رسد بیت کوین پس از بازگشت از سقوط خود به ۱۱۱۰۰ دلار، وضعیت باثباتی پیدا کرده و بالای ۱۱۵۰۰ دلار ترید می شود. با این حال، در میان آلت کوین های دارای ارزش بازار کمتر و توکن های دیفای (DeFi) شاهد رشد چشمگیری هستیم، از جمله YFI که اکنون دو برابر بالاترین قیمت بیت کوین ارزش دارد. به همین ترتیب، چیرگی بیت کوین بر بازار بیش از ۱٪ کاهش یافته است.

بر هیچکس پوشانده نیست که در چند روز اخیر، بحث پیرامون دیفای و توکن های آن میان همه بسیار داغ بوده است. فورک YFI که اخیراً نام آن از YFII Finance را به DFI.Money تغییر داده است، درصدر افزایش ارزشی است که مشاهده شده است. این توکن با رشدی حدود ۳۰۰% به قیمت ۵۵۰۰ دلار برای هر کوین رسیده است. دیگر کوین های مشتق از YF از جمله  YF Value و YF Link نیز در یک روز بیش از ۲۰۰% رشد داشتند.

Yearn.Finance توانسته است به نرخی دست پیدا کند که بیت کوین تاکنون تجربه نکرده است. درحالیکه همه منتظر هستند تا ببیند آیا بیت کوین رکورد ۲۰۰۰۰ دلار را خواهد شکست یا خیر، YFI به دو برابر این قیمت نزدیک شده است.

Sushi farming که آخرین هایپ در این حوزه است نیز با ۷۰% رشد از کوین هایی چون Ampleforth جلو افتاد.

در میان افزایش قیمت مشاهده شده،  NXM (26%), Balancer (23%), NEM (22%), bZx Protocol (20%), Neo (18%), Loopring (15%),Status (14%), Serum (14%), THETA (12%), THORChain (12%), and Ontology (10%) نیز شاهد رشدی دو رقمی بوده اند.

اگر چه، همان طور که انتظار می رود، آلت کوین های داری ارزش بازار بزرگتر نوسان کمتری را نشان می دهند، هنوز هم بین آنها هستند مواردی که گاهاً رشدی چشمگیر دارند. Chainlink با ۹٪ افزایش به ۱۷ دلار، Cardano با ۶٪ به ۰.۱۱۷ دلار و TRON با ۷٪ افزایش به ۰.۰۲۶ دلار رسیدند.

تا این لحظه در فهرست ۱۰ کوین برتر بازار، ریپل (۱.۶۴+%) با قیمت ۰.۲۷ دلار، تتر (۰.۰۳+%) با قیمت ۱.۰۰ دلار، چین لینک (۹.۰۷+%) با قیمت ۱۷.۱۵ دلار و بیت کوین کش (۰.۰۷+%) با قیمت ۲۷۱.۲۴ دلار در حال ترید شدن هستند.

افزایش ۲ درصدی اتریوم به این معنی است که ETH بالای ۴۰۰ دلار باقی می ماند، در حالی که لایت کوین نزدیک به ۶۰ دلار ترید می شود.

شایان ذکر است که امروز تعداد کمی از ارزها در وضعیت  قرمز هستند، از آن جمله می توان به Flexacoin (-22٪) ، UMA (-10٪) ، Decentraland (-9٪) و Bancor (-5.5٪)  اشاره کرد.

بهبود قیمت بیت کوین ادامه دارد ولی چیرگی آن افت داشته است

چند روز پیش، پس از قیمت ۱۱۱۰۰ دلاری، رمزارز برتر بازار به آهستگی اما پیوسته بر قیمت خود افزوده است. پس از چند ساعت افزایش سریع از ۱۱۴۵۰ دلار به ۱۱،۶۵۰ دلار، در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین روی قیمت ۱۱،۶۰۰ دلار در نوسان است.

با این وجود ، برای ادامه روند صعودی، بیت کوین باید پیش از رویارویی با قیمت ۱۱۸۰۰ دلار و سطح روانی ۱۲۰۰۰ دلار، اولین سطح مقاومتی که در ۱۱۶۵۰ دلار قرار دارد را فتح کند.

بر عکس ، اگر این دارایی در مسیر صعود خود شکست خورده و معکوس شود، می تواند به عنوان سطوح حمایتی احتمالی بر ۱۱۳۰۰ ، ۱۱،۰۰۰ و ۱۰،۷۵۰ دلار تکیه کند.

با وجود بهبود قیمت بیت کوین، سودهای چشمگیر در بازار آلت کوین ها بر چیرگی بیت کوین تأثیر گذاشته است. معیار مقایسه کل ارزش بازار بیت کوین با بقیه بازار ارزهای رمزپایه پس از رسیدن به ۵۹.۶٪ روز پنجشنبه، به ۵۸.۴٪ کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن