منو سایت

عرضه شبکه اجتماعی غیرمتمرکز بر بستر آیوتا (IOTA)

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

در تاریخ ۲ می ۲۰۲۰، پروژه SOCIETY2 شبکه اجتماعی مبتنی بر آیوتا (IOTA) خود را معرفی کرد. این شبکه اجتماعی به کاربران، کنترل حریم خصوصی و مالکیت محتوای خود را ارائه می‌دهد. این شبکه اجتماعی جدید از فناوری دفترکل توزیع شده آیوتا (DLT) استفاده می‌کند تا جایگزینی برای شبکه های اجتماعی سنتی به کاربران ارائه دهد.

معرفی شبکه اجتماعی بر بستر آیوتا

پروژه SOCIETY2 که از اکوسیستم ها و برنامه های فناوری بلاک چین الهام گرفته شده است، بر بستر شبکه آیوتا توسعه یافته است. این پروژه اخیرا شبکه اجتماعی خود را با هدف ارائه کنترل اطلاعات شخصی، محتواهای شبکه اجتماعی و ارتباطات به کاربران معرفی کرده است.

در سال های اخیر، رشد تصاعدی شبکه های اجتماعی محبوب نظیر فیسبوک، اینستاگرام و ویچت باعث به خطر افتادن امنیت اطلاعات شخصی کاربران شده است. امروزه، اطلاعات به دارایی محبوب شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. SOCIETY2 با استفاده از ماهیت غیرمتمرکز فناوری دفترکل توزیع شده به دنبال امکان پذیر ساختن کنترل اطلاعات شخصی برای کاربران است.

طبق گفته یکی از منابع نزدیک به این پروژه، کاربران SOCIETY2 خواهند توانست به طور کامل، شفاف و آسان سطح حریم خصوصی خود را انتخاب کنند. اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در این پلتفرم در شبکه پیشرفته تنگل (Tangle) آیوتا ذخیره می‌شود.

در این پلتفرم، کاربران می‌توانند طبق خواسته خود به مشاهده تبلیغات بپردازند و در ازای آن هزینه ای دریافت کنند. چنین سیستم پرداخت مبتنی بر ریزپرداخت ها در شبکه، کسب سود و به اشتراک گذاشتن درآمد حاصل از تبلیغات را بین تولیدکنندگان محتوا و مشتریان امکان پذیر خواهد ساخت.

این نکته قابل ذکر است که اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در SOCIETY2 ماهیت قابل حمل و انتقال بودن را دارند که در پی آن، هر کاربری که از این شبکه اجتماعی راضی نباشد می‌تواند به پلتفرم دیگری انتقال یابد. این موضوع با کمک هویت غیرمتمرکز (DID) بر بستر آیوتا امکان پذیر خواهد شد.

ورود کسب و کارهای ارز دیجیتال به عرصه شبکه های اجتماعی

اخیرا چندین پروژه بلاک چین و ارز دیجیتال برنامه هایی برای عرضه شبکه های اجتماعی خود را آغاز کرده اند که معمولا کاربران را به استفاده از توکن های خود تشویق می‌کنند. به علاوه، کسب سود از عرصه شبکه های اجتماعی این چنینی برای پروژه های مختلف آسان است.

برای مثال در ماه ژوئن ۲۰۱۹، شرکت Block.One که مسئول پروژه بلاک چین EOS است از برنامه های خود برای عرضه پلتفرم شبکه اجتماعی با هدف پاداش به تولیدکنندگان محتوای با کیفیت پرده برداشت.

صرافی بزرگ ارز دیجیتال بیتفینکس نیز عرضه شبکه اجتماعی مختص به خود به اسم بیتفینکس پالس (Bitfinex Pulse) را اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن