منو سایت

دن شولمن، مدیرعامل پی‌ پل : اکنون زمان ارزهای دیجیتال است

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

دن شولمن (Dan Schulman)، مدیرعامل پی‌ پل ، در اولین روز از نشست وب سامیت (Web Summit)، گفت که اکنون «زمان» ارزهای دیجیتال است.

به گزارش کوین دسک، شولمن در مصاحبه دیروز خود با اندرو راس سرکین (Andrew Ross-Sorkin) در حاشیه نشست آنلاین وب سامیت، پیش ‌بینی کرد که به ‌زودی شاهد ورود ارزهای دیجیتال به جریان اصلی و استفاده از آنها در پرداخت‌ های روزانه خواهیم بود. به‌عقیده شولمن، شیوع ویروس کرونا باعث گسترش عادت‌ های مختلفی شده است که یکی از آنها «ترک ‌کردن استفاده از پول نقد» است. او در بخشی از صحبت ‌های خود گفت:

شیوع کرونا باعث شد تا این عادت‌ ها بین ۳ تا ۵ سال [و] ۵ تا ۶ ماه زودتر خود را نشان دهند.

جستجوی عبارت «قیمت بیت کوین» در گوگل رکورد ۱۸ ماهه را شکست

او در ادامه افزود:

فکر می ‌کنم اگر بتوانید یک سیستم اقتصادی یا به عبارتی یک فناوری مدرن که سریع ‌تر، ارزان ‌تر و کارآمدتر است ایجاد کنید، کار درست این است که افراد بیشتری را به این سیستم وارد کنید تا افراد بیشتری از آن استفاده کنند، تا هزینه ‌ها کاهش پیدا کند، تا سلامت اقتصادی برای افراد بیشتری مهیا شود. برای همین، در طولانی‌ مدت دیدگاهی بسیار مثبت در مورد انواع ارزهای دیجیتال دارم.

ماه اکتبر (آبان)، پی پل اعلام کرد که کاربران این پلتفرم می ‌توانند ارزهای دیجیتال خرید و فروش کنند. در حال حاضر این خدمات تنها برای کاربران آمریکایی ارائه می ‌شود، اما پی پل اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۱، امکان استفاده از این خدمات برای تمام ۲۸ میلیون کسب ‌وکار عضو ارائه خواهد شد. کاربران پی پل می‌ توانند با استفاده از این خدمات، ارزهای دیجیتال بخرند، بفروشند و آنها را ذخیره کنند. به‌ گفته شولمن، طبق نظرسنجی‌ ها و بررسی‌ های پی پل، ۵۴ درصد کاربران آنها خواهان خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال هستند.

شولمن در بخش دیگری از صحبت ‌های خود گفت:

همان طور که فکر می ‌کردیم، کیف پول‌ ها، مکمل‌ های بدیهی ارزهای دیجیتال هستند که نمی ‌توان آنها را نادیده گرفت. تا به اینجا ۳۶۰ میلیون کیف پول دیجیتال داریم و باید با آغوش باز ارزهای دیجیتال را بپذیریم.

قیمت بیت کوین به زیر ۱۹,۰۰۰ دلار کاهش پیدا کرد

پیش‌ تر شولمن گفته بود که نوسانات قیمت بیت کوین، اصلی‌ ترین نگرانی پی پل است و همین مسئله باعث شده بود تا این ارز دیجیتال «نوعی ضعیف از ارز» توصیف شود که ممکن است سود کسب ‌وکارهای کوچک را از میان بردارد. پی پل برای حل این مشکل، امکان مشاهده نرخ تبادل دقیق ارزهای دیجیتال را در هنگام خرید برای کاربران مهیا کرده است. شولمن در این رابطه می ‌گوید:

این موضوع باعث تقویت کاربرد این ارز دیجیتال می ‌شود و می ‌توانید کارهایی جز همراه ‌شدن با بالاوپایین‌ های [قیمت] آن انجام دهید. در همین رابطه، [حالا] می‌ توانید بیت کوین را به‌عنوان یک ابزار برای انجام معاملات با ۲۸ میلیون کسب ‌وکار [ عضو پی پل] استفاده کنید.

در این گفتگو، علاوه بر شولمن، اورسالا ون درلین (Ursula von der Leye)، رئیس کمیسیون اروپا، مایک شراپفر (Mike Schroepfer)، مدیر ارشد بخش فناوری فیس ‌بوک و مارک کوبان (Mirk Cuban)، مالک باشگاه دالاس ماوریکس هم حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن