بلومبرگ: تب ‌و تاب توکن ‌های غیرمثلثی NFT در حال کاهش است

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

کارشناسان بلومبرگ در گزارش تازه خود عنوان کرده ‌اند که تب ‌و تاب توکن ‌های غیرمثلثی NFT در حال کاهش است. آنها معتقدند که پس از اوج NFT ها در ماه گذشته میلادی، شاهد سقوط این حوزه هستیم.

به گزارش یوتودی، جوانا اسینگر (Joanna Ossinger) و سونیل جگتیانی (Sunil Jagtiani)، در گزارش خود با اشاره به وضعیت هراس ‌آلود NFT ها، اعلام کردند که میانگین ‌های قیمت برای چندمین هفته متوالی در حال کاهش است.

اسینگر و جگتیانی در بخش دیگری از بررسی ‌های خود به این نتیجه رسیده‌ اند که میانگین قیمت توکن‌ های غیرمثلی تا ۱,۴۰۰ دلار پایین آمده است. این کاهش پس از سقوط آزاد این حوزه در چند هفته گذشته رخ داده است. وب ‌سایت نان ‌فانجیبل (Nonfungible) که مرجع قیمت توکن ‌های غیرمثلی است، سقوط ۷۰ درصدی قیمت‌ ها پس از ثبت اوج ماه فوریه را نشان می ‌دهد.

۲۲ فوریه (۴ اسفند)، میانگین قیمت برای خرید یک توکن غیرمثلی در بازارهای عمومی ۴,۰۰۰ دلار بود. آخرین جهش در این میانگین به اوایل ماه مارس (بهمن) باز می گردد. در آن زمان میانگین قیمت بالاتر از ۳,۶۰۰ دلار قرار داشت.

تب ‌و تاب توکن ‌های غیرمثلثی NFT و اوج قیمت توکن ‌های غیرمثلثی با فروش اثر ۶۹ میلیون دلاری بیپل (Beeple) همزمان بود. متاکووان (MetaKovan)، بنیان‌ گذار صندوق توکن غیرمثلی متاپرس (Metapurse)، این توکن غیرمثلی را خرید.

میانگین قیمت توکن‌ های غیرمثلی

پیش ‌تر، جاستین سان، خالق ترون، شاهکارهای پابلو پیکاسو و اندی وارهول (Andy Warhol) را برای صندوق توکن‌ های غیرمثلی خود خرید. با اضافه ‌شدن این آثار، ارزش این صندوق به بیش از ۳۰ میلیون دلار رسید.

همان طور که پیش ‌تر گفتیم، تب ‌و تاب توکن ‌های غیرمثلثی NFT رو به کاهش و بازارهای این توکن ‌ها در حال ورود به یکی از بزرگترین چرخه‌ های نزولی خود هستند. کریس ویلمر (Chris Wilmer)، محقق و سردبیر نشریات بلاک چینی مطرح، با اطمینان می‌ گوید علاقه عموم مردم به توکن ‌های غیرمثلی فاصله زیادی تا افول دارد. او در این بازه افزود:

توکن ‌های غیرمثلی بیشتر از ارزهای دیجیتال در حباب نیستند. جنون و بی‌ منطقی ‌های زیادی به پا خواهد شد، ولی ارزهای دیجیتال اینجا هستند که تا مدتی طولانی بمانند و توکن‌‌ های مثلی هم احتمالا همین طور خواهند بود.

در سال ۲۰۲۱ شاهد آغاز به کار پروژه‌ های مختلف حوزه توکن ‌های غیرمثلی در بلاک چین ‌های مختلف هستیم. اولین بازار کاربرپسند توکن‌ های غیرمثلی در بلاک چین تزوس یکی از همین پروژه‌ هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن