منو سایت

اتحادیه اروپا مجموعه قوانین جدید ارزهای دیجیتال را تا سال ۲۰۲۴ منتشر خواهد کرد

تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

اتحادیه اروپا مجموعه قوانین جدید ارزهای دیجیتال را با محوریت پرداخت های برون مرزی تدوین و اجرایی خواهد کرد. در این قوانین بر لزوم استفاده از دفتر کل توزیع شده نیز تأکید شده است.

به گزارش «The Block»،‌ این رویکرد جدید اتحادیه اروپا بخشی از تلاش‌های این نهاد در تشویق کشورها به سمت اقتصاد دیجیتال است. به گزارش رویترز، اقتصاد دیجیتال در زمان هایی مثل شرایط فعلی و همه گیری بیماری ها، با استقبال مناسبی از سوی اقشار مختلف مواجه می‌شود و بسیاری، انجام تراکنش های دیجیتال را به روش های سنتی ترجیح می دهند. در بخشی از اسناد مربوط به این قوانین آمده است:

تا سال ۲۰۲۴، اتحادیه اروپا موظف به تدوین قوانین جدید ارزهای دیجیتال برای بهره مندی از دفتر کل توزیع شده و دارایی های رمزنگاری شده در بخش های [مختلف] اقتصاد است. این اتحادیه همچنین باید خطرات مرتبط با این فناوری ها را شناسایی و با آنها مقابله کند.

در این گزارش همچنین عنوان شده است که کمیسیون اروپا که بخشی ویژه در اتحادیه اروپا است، ملزم به انتشار پیش نویس قانون است تا به این وسیله نحوه اجرای قوانین بر مبنای چارچوب فعلی و نحوه تدوین قوانین جدید (در صورت نیاز) را تشریح کند.

گزارش اتحادیه اروپا مشخص می‌کند که به‌محض اجرای کامل قوانین ضد پولشویی و بررسی های هویتی، قوانین رسمی و نحوه استفاده مشتریان جدید از خدمات مالی نیز مشخص و اجرایی خواهد شد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که هفته گذشته وزرای اقتصاد و دارایی دو کشور آلمان و فرانسه خواستار نظارت بیشتر بر روی استیبل کوین ها و عرضه کنندگان آنها شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن