منو سایت

بورس آلمان اوراق بهاداری با پشتوانه بیت کوین در بازار معاملات الکترونیکی راه اندازی می‌کند

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

شرکت سرمایه‌گذاری «ETC Group» در صدد آن است تا اوراق بهادار با پشتوانه بیت کوین را در بازار معاملات الکترونیکی بورس آلمان عرضه کند. عرضه این اوراق بهادار اواخر ماه جاری میلادی انجام خواهد گرفت.

به گزارش کوین دسک، این شرکت سرمایه‌گذاری روز گذشته اعلام کرد که یک محصول قابل معامله در بورس (ETP) را با نام بیت کوین قابل معامله در بورس در بازار بورس فرانکفورت عرضه کند. این اولین محصول مشتقه در حوزه دارایی‌های دیجیتال است که از تسویه متمرکز استفاده می‌کند.

تسویه متمرکز، ابزاری است که در بازار مشتقه اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این ابزار یک موسسه مالی خطراتی که متوجه سرمایه افراد است را کاهش می‌دهد و روند تسویه نیز توسط همین موسسه مالی صورت می‌گیرد. در نتیجه استفاده از این ابزار، ثبات بازار افزایش خواهد یافت. این اوراق بهادار توسط بیت کوین پشتوانه‌سازی می‌شوند و هر سهم به سرمایه‌گذار این امکان را می‌دهد تا به‌مقدار مشخصی از ارز دیجیتال دسترسی داشته باشد و بتواند آن را دریافت کند. طبق اعلام ETC Group، بیت کوین‌های فیزیکی در یک کیف پول سرد نگه‌داری خواهند شد و امکان دسترسی آن به اینترنت ممکن نخواهد بود. وظیفه کنترل آن نیز بر عهده بیت‌گو (BitGo) خواهد بود که کاستودینِ مستقر در کالیفرنیاست. در بیانیه مطبوعاتی ETC Group، بردلی دوک (Bradley Duke)، مدیرعامل این گروه می‌نویسد:

سرمایه‌گذاران با استفاده از معامله و نگه‌داری بیت کوین از طریق اوراق بهادار قانون‌گذاری‌شده سود کسب می‌کنند. از سوی دیگر، در صورت تمایل می‌توانند نسبت به دریافت بیت کوین‌ها اقدام کنند.

این [اوراق] به واقع یک محصول قابل معامله در بورس است که ویژگی‌های مشابهی نظیر یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) دارد. از آن جهت که یک محصول مستقل نیست، نمی‌توان آن را طبق قانون اروپا صندوق قابل معامله در بورس نامید.

این اوراق جدید به‌نسبت صندوق‌های قابل معامله در بورس معمول هزینه بیشتری را متوجه سرمایه‌گذار خواهند کرد و نرخ هزینه ۲ درصدی دارند. در بیشتر صندوق‌های قابل معامله در بورس، این رقم بین ۰.۵ تا ۰.۷ درصد است. ETC Group در این باره عنوان می‌کند:

وارد کردن چنین محصولی به بازارهای قانون‌گذاری‌شده کار راحتی نیست و این مسئله در هزینه‌ها خود را نشان خواهد داد.

خبر عرضه این محصول جدید در حالی منتشر می‌شود که دو ماه پیش (فروردین)، بافین (BaFin)، مقام ارشد مالی آلمان، اعلام کرد که ارزهای دیجیتال را به‌عنوان ابزارهای مالی به رسمیت خواهد شناخت. اوراق جدید بر روی پلتفرم «HANetf» قرار خواهند گرفت. بر روی این پلتفرم صندوق‌های قابل معامله پردازش ابری و ماری‌جوآنای طبی نیز معامله می‌شوند.

این اوراق در آلمان عرضه می‌شوند و شهروندان بریتانیا، ایتالیا و اتریش نیز می‌توانند نسبت به معامله آنها اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن