رئیس جدید کمیسیون بورس آمریکا ؛ دانشمند بلاک چین MIT خواهد شد

دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

رویترز گزارش کرده است که جو بایدن، گری گنسلر (Gary Gensler) را برای تصدی ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) انتخاب کرده است. گنسلر در زمان ریاست ‌جمهوری ترامپ استاد بلاک چین و دارایی‌ های دیجیتال دانشگاه MIT‌ بوده است.

به گزارش کوین تلگراف و به نقل از یکی از منابع ناشناس رویترز، جو بایدن، گری گنسلر را برای تصدی سمت ریاست کمیسیون بورس آمریکا معرفی کرده است. گنسلر پیش ‌تر رئیس کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالا آمریکا (CFTC) بوده است. از اقدامات مهم وی در آن زمان، اضافه ‌کردن مقررات تازه به قانون داد فرانک (Dodd-Frank) بود. این قانون پس از بحران اقتصادی سال ۲۰۱۸ تصویب و اجرایی شد.

گنسلر در زمان ریاست ‌جمهوری ترامپ، بیشتر وقت خود را مشغول تدریس دوره‌ های بلاک چین و دارایی ‌های دیجیتال در دانشگاه ام‌ آی ‌تی (MIT) بوده است. در صورت صحت شایعات، نمی ‌توان کاملاً مطمئن بود که سنای تازه آمریکا که اکثریت آن دموکرات هستند، صلاحیت وی را تأیید کند. به‌ علاوه اگر این اخبار درست باشد، تا به اینجا گنسلر نزدیک ‌ترین فرد به حوزه ارزهای دیجیتال است که در جایگاه رئیس کمیسیون بورس آمریکا فعالیت خواهد کرد.

بیشتر بخوانیم : تقریبا ۹۰ درصد آدرس های بیت کوین و اتریوم در وضعیت سوددهی قرار دارند

یکی از اقدامات جی کلیتون (Jay Clayton)، رئیس سابق این کمیسیون که در ماه دسامبر از سمت خود کناره ‌گیری کرد، پیگیری وضعیت عرضه ‌های اولیه سکه (ICO) به روش خود بود. اوایل دوران تصدی این سمت، کلیتون با انتشار گزارش DAO، برای اولین بار اعلام کرد که دارایی‌ های دیجیتال ممکن است تحت قوانین اوراق بهادار قرار گیرند و وظیفه نظارت بر آنها هم بر عهده کمیسیون بورس و اوراق بهادار خواهد بود.

بلافاصله پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست ‌جمهوری آمریکا، گنسلر مسئولیت بخش اقتصادی روند انتقال قدرت در دولت را بر عهده گرفت. از آن زمان تا به حال، گمانه ‌زنی‌های بسیاری در ارتباط با نقش گنسلر در دولت جدید آمریکا صورت گرفته است و بسیاری پیش ‌بینی می ‌کنند که ریاست کمیسیون بورس آمریکا به او برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *