منو سایت

شرکت مایکرواستراتژی قصد دارد بیت کوین های بیشتری بخرد

نویسنده
دسته بندی
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

شرکت مایکرواستراتژی اعلام کرده است که قصد دارد ۴۰۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین‌ بخرد. بودجه خرید این بیت کوین ها از طریق فروش اوراق بهادار تأمین خواهد شد.

به گزارش کوین تلگراف، مایکرواستراتژی بزرگترین شرکت اطلاعاتی جهان که به صورت عمومی در بورس معامله می شود، اعلام کرده است که درآمد حاصل از فروش ۴۰۰ میلیون دلار اوراق بهادار را در بیت کوین سرمایه گذاری خواهد کرد.

این شرکت طی بیانیه ای اعلام کرد که قصد دارد ۴۰۰ میلیون دلار بدهی ممتاز قابل تبدیل عرضه کند. بدهی ممتاز نوعی اوراق قرضه است که می‌توان آنها را با سهام شرکت معاوضه کرد. در بخشی از اطلاعیه مایکرواستراتژی آمده است:

مایکرواستراتژی قصد دارد که درآمد خالص از فروش این بدهی های ممتاز را در بیت کوین سرمایه گذاری کند.

با توجه به قیمت بیت کوین، با ۴۰۰ میلیون دلار می‌توان ۲۰,۸۳۳ بیت کوین دیگر خرید. این یعنی دارایی های بیت کوین مایکرواستراتژی به ۶۲,۰۰۰ واحد بیت کوین خواهد رسید.

این شرکت اعلام کرده است که در بازه های شش ماهه و تا دسامبر ۲۰۲۵ به دارندگان این بدهی ها سود اعطا می کند. از سوی دیگر، مایکرواستراتژی از دسامبر ۲۰۲۳، هر زمانی که بخواهد می تواند با پرداخت مبلغ بدهی، اقدام به بازخرید آنها کند.

در بخشی از اطلاعیه این شرکت آمده است که مایکرواستراتژی ۶۰ میلیون دلار دیگر از این بدهی ها را هم ظرف ۱۳ روز پس از آغاز عرضه، در اختیار خریداران اولیه قرار می دهد.

اوراق قرضه تحت قانون اوراق بهادار عرضه می شود و تنها نهادهای سرمایه گذاری امکان خرید آنها را خواهند داشت.

گابور گورباکس (Gabor Gurbacs)، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ون اک (VanEck)، در توییتی انتقادی نوشت که اقدام جدید مایکرواستراتژی بیش از آنکه مخصوص یک شرکت عرضه‌شده در بورس باشد، برای صندوق های سرمایه گذاری است.

مایکرواستراژی در ماه اوت (مرداد)، در چندین نوبت اقدام به خرید بیت کوین کرد. به گفته این شرکت، در حال حاضر دارایی ذخیره ای اصلی آن بیت کوین است. پس از خرید ۲۱,۴۵۴ بیت کوین (به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار)، مایکرواستراتژی در نوبتی دیگر ۱۶,۷۹۶ واحد دیگر بیت کوین (معادل ۱۷۵ میلیون دلار) خرید. این خریدها از طریق پلتفرم فرابورسی و کارگزاری کوین بیس صورت گرفت.

سه روز پیش هم مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی، اعلام کرد که شرکتش بیش از ۲,۵۷۴ واحد بیت کوین با قیمت ۱۹,۴۲۷ دلار به‌ازای هر واحد خریده است. طبق گزارش ها، در حال حاضر این شرکت ۴۰۸۲۴ واحد بیت کوین در اختیار دارد.

با توجه به قیمت فعلی بیت کوین، مایکرواستراتژی ۷۸۴ میلیون دلار بیت کوین در اختیار دارد. این شرکت همچنین ۶۵ درصد هم از خریدهای خود سود کرده است؛ چرا که سرمایه گذاری اولیه آنها در بیت کوین ۴۷۵ میلیون دلار بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10039

همین الان ویدیو روبرایم ارسال کن 

دریافت رایگان آموزش بایننس

  بعد از وارد کردن ایمیل آموزش برای شما نمایش داده خواهد شد 

بستن