میلیاردر مشهور مکزیکی ۱۰ درصد سرمایه خود را به بیت کوین اختصاص داده است

نویسنده
تاریخ انتشار
اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

ریکاردو سالیناس پلیگو (Ricardo Salinas Pliego)، میلیاردر مشهور مکزیکی اعلام کرد که در حال حاضر، ۱۰ درصد از سبد سرمایه‌ گذاری خود را به بیت کوین اختصاص داده است.

به گزارش کوین دسک، روز گذشته (چهارشنبه)، بنیان‌ گذار گروپو سالیناس (Grupo Salinas) طی توییتی در پاسخ به سؤالات کاربران پیرامون نظرش درباره بیت کوین نوشت:

بله، من هم ‌اکنون ۱۰ درصد از دارایی نقدی خودم را روی بیت کوین سرمایه‌ گذاری کرده ‌ام.

سالیناس در ادامه با توصیه به مخاطبان خود به مطالعه کتاب ال پاترون بیت کوین (El Patron Bitcoin) افزود:

بیت کوین از شهروندان در برابر دست‌ درازی‌ های دولت به اموال آنها محافظت می ‌کند.

این میلیاردر مشهور مکزیکی در پاسخ به دنی هلد (Dan Held)، از مدیران بلند پایه صرافی کراکن می‌ گوید که ۹۰ درصد دیگر سبد سرمایه‌ گذاری خود را به خریداری سهام صنایع فعال در حوزه استخراج طلا اختصاص داده است.

تقریباً سه چهارم از ثروتمندان جهان هم اکنون مالک یک یا چند ارز دیجیتال هستند

چندی است که کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا در دام تورم لجام‌ گسیخته افتاده ‌اند و با وضعیتی دست به گریبان ‌اند که یادآور ابرتورم اقتصاد آلمان در دهه ۱۹۲۰ میلادی است.

در طول تاریخ، همواره سرمایه‌ گذارانی که خواسته ‌اند دارایی‌ های خود را از گزند تورم و مصادره دولتی در امان نگاه دارند، به دارایی ‌هایی به ‌جز پول نقد از جمله طلا روی آورده‌ اند. اکنون به ‌نظر می ‌رسد که بیت کوین نیز توانسته همانند طلا جای خود را در سبد سرمایه‌ گذاری ثروتمندان باز کند.

سرمایه گذار سرشناس : قیمت بیت کوین حتما ۶۵ هزار دلار را خواهد دید

گفتنی است میلیاردر مشهور مکزیکی پیش از آنکه حرفی از بیت کوین به میان بیاورد، در توییت دیگری با بی ‌ارزش خواندن ارزهای فیات، خاطرنشان کرده بود که هیچ ‌وقت نباید از متنوع‌ سازی سبد سرمایه‌ گذاری غافل شد.

سالیناس ، بنیان‌ گذار و رئیس گروه سرمایه ‌گذاری گروپو سالیناس است که شرکت‌ های مختلفی را در حوزه ‌های گوناگون از جمله مخابرات، رسانه، خدمات مالی و خرده‌ فروشی تحت مالکیت خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *